Etiketler

Beldenin hem imamı hem 'gönül doktoru' oldu

Elazığ'da Yurtbaşı Merkez Cami İmamı Oktay Demir (42), din görevinin yanı sıra sunduğu destek ile 20 çocuk ve gencin madde bağımlılığından kurtulmasına, sigarayı bırakmasına vesile oldu.

Diyarbakır’da Kardeşlik Köprüsü programı başladı

Kardeşlik Köprüsü projesi kapsamında İstanbul'dan gelen 56 din görevlisi, Diyarbakır Müftüsü Yavuz Selim Karabayır ile bir araya geldi.

Aziziye din görevlilerini ağırladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' münasebetiyle Aziziye ilçe sınırlarında görev yapan din görevlileri onuruna Aziziye Belediyesi tarafından yemek organizasyonu düzenlendi. Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ın ev sahipliğinde düzenlenen organizasyona İlçe Müftüsü Ebubekir Bayrak ve çok sayıda din görevlisi katıldı.

'9 bin 500 din görevlisi alacağız'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, bir televizyon kanalında gündeme dair değerlendirmelerde bulunarak, 9 bin 500 din görevlisi alacaklarını ifade etti.

Memura emeklilik zammı! İşte zamlı liste

3600 ek göstergeye kavuşacak 1.5 milyon öğretmen, polis, hemşire, din görevlisi ve şube müdürü ile emekliler gelirlerinin artacağı günü bekliyor. İşte mesleklere ve derecelere göre artış hesabı...

37 kez hacca, 50 kez umreye gitti

Malatya'da emekli din görevlisi Mustafa Karmış, şimdiye kadar 37 kez hac ve 50 kez Umre'ye giderek adeta rekor kırdı.

Maaşlar 637 TL, ikramiyeler 27 bin TL artacak

Seçim sonrası başta polis, öğretmen, din görevlisi ve hemşire olmak üzere birçok memurun yıllardır beklediği ek gösterge sorunu çözülecek. Ek göstergenin 3600’e çıkması ile memurların emekli aylıkları ve ikramiyeleri de artacak. Düzenlemeden geçmişte emekli olanlar da yararlanacak.

Polis Öğretmen ve Hemşirelere müjde!

AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Vakit Türkiye Vakti’ diyerek yola çıkıyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimini yüzde 50'nin çok üzerinde bir oyla kazanmayı hedefliyoruz'' dedi. Erdoğan, polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerini de 3600'e çıkaracaklarını açıkladı.

Kur’an-ı Kerimi güzel okumak için yarıştılar

Erzincan'da din görevlileri arasında Kur'an-ı Kerimi güzel okuma yarışması yapıldı. Yarışmaya il genelinde 7 din görevlisi katıldı.

Din görevlisi personele yönelik tashîh-i hurûf dersleri veriliyor

Erzincan'da görev yapan imam hatip ve müezzin kayyımlara yönelik Kur'n-ı Kerim'i usulüne uygun olarak okuyuş eğitimleri veriliyor. Erzincan İl Müftülüğü Semt Kütüphanesi'nde gerçekleştirilen eğitimler 6 ay boyunca sürecek. Haftada 3 gün verilen eğitimlerde imam hatipler ve bayan Kur'an kursu hocaları gönüllü olarak katılıyor.

Diyarbakır’da 16 din görevlisi görme engelliler için Braille alfabesi öğrendi

Diyarbakır'da 16 din görevlisi, görme engellilere Kur'an-ı Kerim öğretmek amacıyla Braille alfabesi öğrendi. Kurs sonunda sertifikalarını alan eğitmenler ilçelerde kurslarla görme engellilere ders verecek.

Vaazlarda cemaati dolandırıcılara karşı uyaran imam dolandırıldı

Vaazlarında cemaati telefon dolandırıcılarına karşı uyaran din görevlisi, dolandırıcıların tuzağına düştü.

9 din görevlisi açığa alındı

Elazığ'da, aralarında Sivrice İlçe Müftüsü’nün de bulunduğu 9 din görevlisi açığa alındı.