Etiketler

Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan defin işlemleri ile ilgili açıklama

Din İşleri Yüksek Kurulu, salgın hastalık riskinin bulunduğu durumlarda cenaze namazının nasıl kılınacağı ve defin işlemlerinin nasıl yapılacağına dair vatandaşlardan gelen sorulara cevap verdi.

'Cami fitne yeri, kargaşa yeri değildir'

Diyanet İşleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu Üyesi Sabri Akpolat önemli açıklamalarda bulundu.

Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan 'cuma namazı' açıklaması

Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan son dakika 'cuma namazı' açıklaması.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan 'TOKİ ve faiz' açıklaması

Diyanet'ten TOKİ'nin sosyal konut projeleriyle ilgili faiz tartışmalarına ilişkin son dakika açıklaması geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) sosyal konut projesi ile ilgili görüşünün ardından bazı medya organlarında çıkan haberlere ilişkin açıklama yapıldı.

Camilerde bir devir kapandı!

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, camilerde ve mescitlerde tabure ve sandalye üzerinde ima ile namaz kılma devrini sonlandırdı.

Diyanet İşleri Başkanlığı 55 uzman yardımcısı alacak

Yazılı ve sözlü sınavla Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcısı olarak 25, Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı olarak da 30 personel alımı yapılacak.

'Haccın nasıl yapılacağını Allah Resulü göstermiştir'

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Erul, ‘Hac aslında dünya Müslümanları için en büyük zirve ve kongre durumunda.’ dedi.

“Dini Kullanan Zararlı Akımlar’ konferansı düzenlendi

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından Adıyaman'da din görevlilerine yönelik düzenlenen konferansta İslam dinini kullanan FETÖ ve DAEŞ gibi örgütlerin yapılarından bahsedildi.

Aziziye’den “her cuma bir açılış”

Aziziye Belediyesi Her Cuma Bir Açılış sloganıyla ilçeye kazandırdığı yatırımların açılışını birer birer gerçekleştiriyor. Meclis üyeleri ve ekibiyle her cuma farklı bir camide cemaatle buluşan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, namaz sonrası da mahalleye yaptığı hizmetlerin açılışını yapıyor. Bu kapsamda Dadaşkent Selçuklu Mahallesi, 200 Evler bölgesinde yapılan taziye evinin açılışı yapıldı. Başkan Orhan ile birlikte belediye meclis üyeleri, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Davut Kaya ve Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Yücel Kara ile mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Üniversitesi ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında bilimsel işbirliği protokolü imzalandı

Atatürk Üniversitesi Astrofizik Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu arasında, Ufuk Aydınlatma Vakitlerinin Gözlemsel Yolla İncelenmesi konulu bilimsel işbirliği sözleşmesi imzalandı.

Sandalyede namaz olmaz

Camilerde sandalye ve taburelerde namaz kılınmaması gerektiğini belirten Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, “Namazı ayakta kılamayan kimse için kolaylıklar var ama bunun içinde sandalyede oturmak yok” ikazında bulundu.

KADEM'den seminer

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Ülfet Görgülü ve Uzman Psikolog Gülşah Akçay, sosyal medyanın doğru ve bilinçli kullanımı ve aile hayatı üzerindeki etkilerinin ele alınacağı seminerle Elazığlılarla buluşacak.