Etiketler

Hak-İş ile Dicle-Fırat Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri arasında protokol

Elazığ’da Hak-İş Konfederasyonu ile Dicle-Fırat Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri arasında sendika üyelerine yönelik indirim protokolü imzalandı.

Bahçeşehir Okulları'ndan ağız ve diş sağlığı kontrolü

Elazığ Bahçeşehir Okulları, Özel Doğu Anadolu Hastanesi Diş Hekimi Mihriban Bahar Ekinci ve Çocuk Hastalıkları Uzmanı İlkay Evrim Özden öncülüğünde anaokulu öğrencilere yönelik ağız ve diş sağlığı kontrolü gerçekleştirdi.

Gece başlayan diş ağrıları çürük belirtisi olabilir

Diş Hekimi Zafer Kazak, gece uykudan uyandıracak şiddette zonklayıcı tarzda diş ağrıları konusunda uyardı.

Sigara içmek dişleri bitiriyor

Diş Hekimi Zuhal Oygur, sigara içmenin dişler üzerinde olumsuz etki oluşturduğunu söyledi.

Diş çekimi sonrası bunlara dikkat

Diş Hekimi Mahmut Genç, diş çekimi sonrası dikkat edilecek noktalar konusunda önemli bilgiler verdi.

Aşırı egzersiz dişleri çürütüyor

Aşırı egzersiz yapmanın diş sağlığını olumsuz yönde etkilediği bildirildi.

Çocuklarda diş sağlığına dikkat

Diş Hekimi Doç. Dr. Mustafa Ülker, çocukların iyi beslenebilmesi için diş sağlının önemli olduğunu, bu yüzden çocuklarda koruyucu diş hekimliği ya da diş hekimine muayene olmalarının önemli olduğunu vurguladı.

Milletvekili Bulut’tan diş hastahanesi müjdesi

Şehit Fethi Sekin Şehir hastahanesinin açılmasıyla buranın bünyesinde hizmet vermeye devam eden Ağız ve Diş Sağlığı Hastahanesi Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin neticesinde buradan bağımsız hizmet sunacak.

60 hastaya göz ve diş sağlığı taraması yapıldı

Elazığ'da Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'nde 60 hastaya göz ve diz sağlığı taraması yapıldı.

İmplant ömürlük bir tedavi yöntemi

Periodontoloji Uzmanı Dr. Dt. Elif Toy, implant tedavisinin vücuda hiçbir yan etkisi veya zararının olmadığını belirterek, bu yöntemin ömürlük bir tedavi olduğunu söyledi.

Çocuklara ağız ve diş sağlığı taraması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kadın Yaşam Merkezlerinde bulunan kreşlerde eğitim gören çocuklara ağız ve diş sağlığı taraması yaptı, diş macunu ve fırça dağıttı.

Evde diş sağlığı hizmeti veriliyor

Adıyaman'ın Kahta İlçe Devlet Hastanesinde evde sağlık hizmeti alan hastalar için ağız ve diş sağlığı uygulaması da başlattı.

Diyarbakır’da 40 öğrenciye diş taraması

Diyarbakır'da özel bir diş poliklinikliği, özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezindeki 40 öğrenciye, ücretsiz ağız ve diş sağlığı taraması yaptı.

CÜ Vakfı Okulları öğrencilerine ağız ve diş taraması

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları öğrencilerine 22 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla ağız ve diş taraması yapıldı.

Öğretmen ve öğrencilere ücretsiz diş taraması

Sivas'ta 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ile 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğrenciler ve öğretmenleri ücretsiz olarak ağız ve diş sağlığı taramasından geçirmeyi amaçlayan protokol imzalandı.

İmplant yaptırırken aşamalara dikkat

Diş Hekimi Yalçın Genç, implant yaptırırken aşamalara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Tansiyon hastalarında diş sağlığına dikkat

Dt. Zafer Kazak, tansiyon hastalarında diş problemlerine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

Diş eksikliği ağız içi dengeyi bozuyor

Diş Hekimi Bahar Sutaşır, Diş eksikliği ağız içi dengeyi bozuyor dedi.

Diş çürümelerine karşı 'Ispanak' tüketin

Dr. Fevzi Özgönül, diş çürümelerine karşı ıspanak tüketilmesi gerektiğini söyledi.

İyi görünmenin sırrı dişler de saklı

Dr. Özlem Aylıkcı, diş sağlığının kişinin mutluluğunu etkilediğini söyledi.

Diş teli takmadan ortodonti tedavisi mümkün

Dr. Özlem Aylıkcı, diş teli takmadan da ortodonti tedavisinin mümkün olduğunu söyledi.

Kanal tedavisinde aşamalara dikkat

Diş Hekimi Yalçın Genç, kanal tedavisi ile diş problemlerine son verilebileceğini söyledi.

Bu tür diyetler dişler için risk

Diş Hekimi İlker Arslan, vejetaryenliğin diş sağlığı açısından riskler taşıdığını söyledi.

Öğrencilere yönelik ağız ve diş sağlığı eğitimi

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal'ın talimatıyla tam teçhizatlı ağız ve diş bakım aracı, diş hekimi, diş teknisyeni ve yardımcı personelle hizmet vermeye devam ediyor.

Diş Hastanesinin Şehir hastanesine bağlanmasına tepki

Elazığ'da, yeni hizmete giren Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne, Ağız ve Diş Sağlığı hastanesinin bir birim olarak bağlanmasına tepki gösterildi.

Hamilelikten önce diş sağlığına dikkat

Diş Hekimi Zafer Kazak gebelik öncesi iyi bir ağız hijyenin olması gerektiğini ifade ederek Gebelik öncesi tedavi edilmemiş ciddi dişeti rahatsızlıkları olan hamile kadınlarda erken doğum ya da düşük doğum ağırlıklı bebek sahibi olma riski vardır dedi.

Bu hatalar gülümsemeyi engelliyor

Protez Uzmanı İlker Arslan, güvenle ve bembeyaz inci gibi dişlerle gülümsemenin herkes için önemli olduğunu ifade ederek, Çoğu kişi sadece dişleri fırçalamanın ağız ve diş sağlığı için yeterli olduğunu sanıyor oysa ki sabah ve akşam dişleri fırçalamanın yanı sıra diş ipi kullanımı ve gargaralar ile ağız ve diş sağlığı temizliği yapılmalıdır. dedi.

Diş problemleri hayatınızı etkilemesin

Diş Hekimi Yalçın Genç, ağız, diş, çene hastalıkları ve cerrahisi, diş hekimliğinin ağız, dişler ve çenelerle ilgili hastalıklarının, yaralanmalarının ve deformitelerinin tanı ve tedavisi ile uğraşan bir cerrahi dalı olduğunu belirterek, Kişilerin çene kemiğinde, dişlerinde veya diş etlerinde normal olmayan bazı durumlar ancak ve ancak cerrahi bir müdahale ile çözülebilir. Ağız, diş ve çene kemiği üzerinde yapılması gerekli olan cerrahi müdahaleler kişinin ağız ve diş sağlığının devamlılığı açısından zorunlu ve gerekli müdahalelerdir dedi.

Hastalardan başhekime teşekkür plaketi

Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören hastalar kendilerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı Hastane Başhekimi Dr. Kamuran Tan'a plaket vererek teşekkür etti.

Uzmanlardan diş çürüklüğü ile ilgili uyarı

Adıyaman Park Hospital Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Doktoru Mehmet Adak, diş çürüğünün önlenebilir hastalıklardan biri olduğunu belirtti.