Dizel Haberleri

Dizel Haberleri

Araca dizel yerine benzin kondu, olanlar oldu

Yargıtay, yanlışlıkla araca dizel yerine benzin konulması yüzünden doğacak zarardan bayi ile sağlayıcı şirketin müteselsilen sorumlu olduğuna hükmetti.

Benzinli ve dizel araçların satışı yasaklanacak

Avrupa Birliği, 2035 yılına kadar benzinli ve dizel araçların satışını sona erdirme planlarını duyurdu. Bu hedefle Avrupa, tamamen elektrikli araçlara geçiş sağlayacak.

Feci kaza: Yaralı askerler var!

Sivas'ın Yıldızeli ilçesi yakınlarında mahkum taşıyan nakil aracının devrilmesi sonucu 5 asker ve 4 mahkum olmak üzere 9 kişi yaralandı.

Sivas’ta köy minibüsü devrildi: 9 yaralı

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde kar nedeniyle kayganlaşan yolda yolcu minibüsünün devrilmesi sonucu aralarında öğretmenlerin de bulunduğu 9 kişi yaralandı.

Volkswagen'e büyük şok!

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, 2015 yılından sonra ürettiği 2.5 milyon dizel araçta emisyon değerlerini manipüle ettiği gerekçesiyle 212 bin kullanıcı tarafından mahkemeye verildi.

Görme engelli ’Hafız Dede’nin radyosu gözlerine ışık oluyor

Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Karacaören köyünde yaşayan köylülerin 'Hafız Dedesi' görme engelli Mustafa Çakır, tek odalı bir evde yaşam mücadelesi veriyor. Gece ile gündüzü evinden bulunan radyo sayesinde ayırt edebilen Çakır, yetkililerden yardım bekliyor.

Ölen kardeşinin başından ayrılmadı

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde bir kedi, otomobilin çarpması sonucu ölen kardeşinin başında dakikalarca bekledi.

Fiyat farkı azaldı, dizel araçlar gözden düştü

Geçtiğimiz gün benzinin litre fiyatında yapılan 19 kuruşluk indirimle benzin ile motorin arasındaki fiyat makası daraldı. Bu neticeyle benzin ile dizel araç tercihleri gündeme geldi. Benzinli araçlar, hem karbon salınımının daha az oluşu hem de bakım maliyetinin düşüklüğü sebebiyle yakıtta fiyat avantajını da kaybeden dizel araçlara göre daha cazip hale geldi.

Köyde çıkan yangında ev, samanlık ve otomobil kül oldu

Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı İğnebey köyünde çıkan yangında bir ev, samanlık ve altında bulunan garajda bulunan araç kullanılamaz hale geldi.

Far ile tavşan avlayan kaçak avcı yakalandı

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde otomobilin farı ile tavşan avlayan şahıs yakalandı. Şahsın tavşan avlanmada kullandığı otomobiline el konuldu.

Irmağa balık tutmak için giren öğretmen boğuldu

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde balık tutmak için Yıldız Irmağı'na giren bir kişi, boğularak hayatını kaybetti.

100 yıllık bulgur değirmenini süs havuzu yaptılar

Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Esmebaşı köyü sakinleri, dedelerinden kalma 100 yıllık bulgur değirmenini süs havuzu yaparak işlevsel hale getirdi.

Köylüler tarım arazilerini geri istiyor

Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Esmebaşı köyünde tarım arazilerinin 2B olarak başlatılan çalışmalarda arazilerinin ormana dahil edilmesine tepki gösterdi.

Uzun yıllar sonra kuruyan ırmak ilçe halkını endişelendirdi

Son yılların en kurak günlerinin yaşandığı Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde, ilçenin simgesi olan Han ırmağı yıllar sonra kurudu.

Sivas’ta orman yangını korkuttu

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde çıkan orman yangını kısa sürede söndürüldü.

Kerpiç evin çatısı çöktü, 2 kardeş yaralandı

Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Nevruz köyünde tek katlı kerpiç evin çatısının çökmesi sonucu 2 kardeş yaralandı.

Emisyon skandalında yeni iddia

Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in (VW) dizel araçlardan sonra bazı benzinli motorlardaki egzoz gazı testlerini de manipüle ettiği iddia edildi.

Dev Atatürk portresini şenlikle açtılar

Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Sarıkaya köyünde köylülerin köy yamacına yaptığı 200 metrekare genişliğindeki dev Atatürk portresi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96'ncı yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen şenlikle açıldı.

Polis ekiplerinden ’Huzurlu Bayram’ uygulaması

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde polis ekipleri Kurban Bayramı öncesi trafik kontrolü yaparak denetimlerini arttırdı.

11 yaşındaki çocuk ahırda ölü bulundu

Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Yukarıçakmak köyünde 11 yaşındaki çocuk ahırda ölü bulundu.

Kızının düğününe geldiği köyde göçük altında öldü

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde dün akşam saatlerinde tamir yaptığı evinin çatısının çökmesi sonucu hayatını kaybeden Hacı Gümüştaş (56), köyünde son yolculuğuna uğurlandı.

Çöken kerpiç evde baba öldü, kızı yaralandı

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde tek katlı kerpiç bir evde, tamirat sırasında meydana gelen göçük altında kalan baba ölürken, kızı yaralandı.

(Düzeltme) Minibüs ile traktör çarpıştı: 21 yaralı

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde tarım işçilerini taşıyan traktör ile düğün yolcularını taşıyan minibüs çarpıştı, 21 kişi yaralandı.

Sivas’ta tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 27 yaralı

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde tarım işçilerini taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu 27 kişi yaralandı.

Volkswagen’e 1 milyar avro para cezası

Almanya'da Braunschweig Savcılığı, otomobil şirketi Volkswagen’e dizel kriziyle ilgili olarak 1 milyar avro para cezası verdi.

Dev mantarlar şaşırttı

Sivas'ın Yıldızeli ilçesi Kavak Köyü kırsalında Şükrü Tutucu tarafından bulunan 3 ve 4 kilo ağırlığındaki dev mantarlar görenleri şaşırttı.

Araç sahipleri bu habere dikkat!

Lüks dizel aracına motorin almak için akaryakıt istasyonuna giden vatandaş, pompa görevlisinin dizel yakıt yerine depoya benzin koymasıyla hayatının şokunu yaşadı. Maddi manevi çöküntü yaşadığını belirten mağdur, soluğu mahkemede aldı.

Ata’ya giden yolu 11 kilometre boyunca ağaçlandırdılar

Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Sarıkaya köyü sakinleri, köylerinde bulunan 200 metrekare genişliğindeki Atatürk portresine giden 11 kilometrelik yolu imece usulü ağaçlandırdı.

Yıldızeli’nde ’Kitap Cafe’ açıldı

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından finanse edilen Sivas Valiliği koordinasyonunda, Yıldızeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülmekte olan 'Yıldızelimiz, Kültür Evimiz' adlı Kitap Kafe projesinin açılışı gerçekleştirildi.

Lodos EDS direğini devirdi

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde etkili olan şiddetli rüzgar Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) uyarı levhasını kara yolunun ortasına devirdi.