Etiketler

Çocuklardan önce doğa yürüyüşü sonra temizlik

Elazığ'da çocuklar, önce doğa yürüyüşü ardından da çevre temizliği yaptı.

Donma tehlikesi geçiren 4 kişi kurtarıldı 

Elazığ'ın Ağın ilçesinde, Keban Baraj Gölü kıyısında çıktıkları doğa yürüyüşü sırasında kaybolan ve donma tehlikesi geçiren 4 kişi kurtarıldı.

Üniversite öğrencilerinden doğa etkinliği

Adıyaman Üniversitesi Doğa Sporları Topluluğu tarafından Adıyaman Üniversitesi akademik ve idari çalışanları ile öğrencilerine yönelik olarak hafta sonu doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

Macera parkında doğa yürüyüşü

Sivas Belediyesi öncülüğünde Türkiye Doğa Sporları Federasyonu İl Temsilciliği, Kredi Yurtlar Kurumu, Cumhuriyet Üniversitesi iş birliğinde doğa yürüyüşü düzenlendi.

Kardeşler Ormanı’nda doğa yürüyüşü düzenlenecek

Sivas Belediyesi tarafından yeniden düzenlenerek gençlerin farklı bir etkinlik yapabileceği Kardeşler Mesire Alanı ve Macera Parkı'nda incelemelerde bulunan Başkan Aydın, Pazar günü alanda doğa yürüyüşü düzenleneceğini söyledi.

Halk Sağlığı Haftası doğa yürüyüşü ile kutlandı

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Halk Sağlığı Haftası dolayısıyla Hareketli Yaşam Sağlıklı Erzincan sloganıyla Atatürk Kent Ormanında doğa yürüyüşü ve piknik organizasyonu programı düzenlendi.

Pazarcık’ta doğa yürüyüşü

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde doğa yürüyüşü düzenlendi.

Sağlıklı bir yaşam için yürüdü

Adıyaman Üniversitesi Doğa Sporları Topluluğu tarafından tertiplenen Karadağ Kent Ormanları Doğa Yürüyüşü programı geniş bir katılımla gerçekleşti.

Sivas’ta Sarıkamış şehitlerini anma yürüyüşü

Sivas'ta özel bir okulun öğrencileri, 103'üncü yıl dönümünde Sarıkamış şehitlerini anmak için doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Bayramı sevincini gökyüzünde yaşadılar

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Beydağının zirvesine doğa yürüyüşü ve Gündüzbey semalarında yamaç paraşütü etkinliği düzenledi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel etkinliklerde açılan Türk Bayrakları renkli görüntülere sahne oldu.

Diyarbakır’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri

Diyarbakır'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde bisiklet, dağcılık (doğa yürüyüşü) dalış, masa tenisi, satranç, HİS ve atletizm yarışmaları düzenlendi.

EDKİK’ten Tatlısu Doğa Yürüyüşü

Erzincan Dağcılık ve Kayakçılık İhtisas Kulübü 'nün organizasyonunu yaptığı Tatlısu (Mağaşur) doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

Şirvaz şelalesi ilgi bekliyor

Oltulu bir grup doğa sever hafta sonları yapmış oldukları doğa yürüyüşünde karşılaştıkları Şirvaz şelalesine hayran kaldılar.

Palandöken’de doğa yürüyüşü düzenlendi

Erzurum'da Palandöken Doğa Yürüyüşü gerçekleştirildi. Yaklaşık 30 STK'nın ve halkın katılımıyla 300 kişi Temmuz sıcağında Palandöken'in az bilinen güzelliklerini keşfetmek için doğada yürüdü. Yürüyüş öncesinde STK'ler adına bir açıklama yapan TDED Erzurum Şube Başkanı Murat Ertaş, yürüyüşün amacının Palandöken'in yaz turizm potansiyelinin ortaya çıkarılmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi. Dağın ve doğanın yürünerek daha iyi fark edileceğini kaydeden Ertaş, STK'ler olarak her sene farklı yürüyüş rotaları belirleyeceklerini ve şehrin doğal güzelliklerinin fark edilmesi için çalışacaklarını belirtti.

Palandöken Doğa Yürüyüşü ve Fotoğraf Safarisi yapılacak

Palandöken'in yaz turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve tanıtılması konusunda Erzurum'daki sivil toplum kuruluşları ortak bir etkinlik başlattı. Birincisi 9 Temmuz Pazar günü düzenlenecek olan Geleneksel Palandöken Doğa Yürüyüşü etkinliğine otuza yakın STK destek verdi.

Üniversite öğrencileri doğa gezisi yaptı

Adıyaman Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri Adıyaman'ın Kültür Yolu kapsamında geliştirilen Türmüz, İndere Köyü ve Karadağ Ormanları Parkurunda turizm amaçlı doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Kanadı kırık yavru şahin koruma altına alındı

Sivas'ın Hafik ilçesinde doğa yürüyüşü yapan vatandaşlar arazide kanadı kırılış yaralı yavru şahin buldu.

‘Hazar Baba Dağ Doğa Yürüyüşü’ yapıldı

Elazığ'da bulunan 2 bin 347 metre yüksekliğindeki Hazar Baba Dağı'na düzenlenen yürüyüşte zirveye ulaşanlar Tük bayrağı dikip İstiklal Marşı'nı okudu.

Elazığ'da 'Dağ-Doğa' yürüyüşü yapıldı

Elazığ'da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında organize edilen çeşitli kurum ve kuruluşlarının destek verdiği ‘Dağ Doğa Yürüyüşü' gerçekleştirildi.

'Sivrice Doğu'nun Yalovası'

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde doğa yürüyüşü yapıldı