Etiketler

'Saklı cennet' Pertek su sporlarıyla şenlendi

Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan ve çok sayıda turisti ağırlayan Tunceli'nin Pertek ilçesi, su sporları imkanlarıyla da adından söz ettiriyor.

Bisikletiyle 7 yıldır Türkiye'yi geziyor

Türkiye'nin birçok şehrini 7 yıldır bisikletiyle gezen makine mühendisi Ahmet Cevdet Avcı, gittiği yerlerde yeni insanlarla tanışarak tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri yakından görmenin mutluluğunu yaşıyor.

Selçuklu'nun eşsiz eserlerine ziyaretçi akını

Tarihi ve doğal güzellikleriyle önemli turizm potansiyeline sahip Erzurum'un simgelerinden ve Selçuklu mimarisinin eşsiz örneklerinden Çifte Minareli ve Yakutiye Medreseleri hafta sonu ziyaretçi akınına uğradı.

'Vangölü Ekspresi' ile doğunun güzelliği

Doğu Anadolu Bölgesi'nde turizme büyük katkı sağlayan ve doğal güzellikler eşliğinde seyahat imkânı sunan Vangölü Ekspresi ile 15 ayda Ankara'dan Bitlis'in Tatvan ilçesine 42 bin 65 kişi geldi.

'Sakin şehir' Ahlat ziyaretçilerini bekliyor

İtalya'nın Greve in Chianti kentinde bu yıl düzenlenen Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu Toplantısı'nda 'sakin şehir' kabul edilen Bitlis'in Ahlat ilçesi, tarihi ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini bekliyor.

'En yaşlı ilçe'de huzurlu yaşam

Elazığ'ın Ağın ilçesi, sakinliği, tarihi ve doğal güzellikleriyle, yıllar önce yöreden göç edip emeklilik döneminde huzur arayanların adresi oluyor.

Göl üzerinde zipline keyfi

Erzurum'un Uzundere ilçesinde doğal güzellikleriyle ünlü Tortum Gölü'nün üzerine kurulan ziplinede vatandaşlar keyifli anlar yaşadı.

Yavşan Yaylası’nda sonbahar

Sonbahardan kış mevsimine geçilen Kahramanmaraş'ın doğal güzelliklerinden Yavşan Yaylası havadan drone ile görüntülendi.

Adıyaman tanıtım günlerine hazırlanıyor

Adıyaman, sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal güzellikler ile yerel dinamikleri harekete geçirmek amacıyla merkezi İstanbul'da 18-22 Ekim 2018 tarihleri arasında Yenikapı'da düzenlenecek olan tanıtım günlerine hazırlanıyor.

Tunceli’de anne adayları doğada, yoga ile doğuma hazırlanıyor

Tunceli'de anne adayları rahat hamilelik dönemi geçirmek ve normal doğum için doğal güzellikler eşliğinde yoga ve duyu bütünleme egzersizi yapıyor.

Tarihi ilçede rafting heyecanı

Tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapan Elazığ'ın Palu ilçesi, Murat Nehrinde yapılmaya başlanan rafting etkinlikleriyle adrenalin tutkunlarına ev sahipliği yapıyor.

Elazığ'ın tarihi, köprülü kavşağın ayaklarında sergileniyor

Elazığ'ın tarihi ve doğal güzellikleri köprü ayaklarında sergileniyor.

Tuncelili kadınlar, Doğu Karadeniz’i gezdi

Tunceli Belediyesi tarafından Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Karadeniz'i hiç görmemiş kadınlar, Doğu Karadeniz gezisine gönderildi. 3 gün süren gezide Tuncelili kadınlar, bölgenin doğal güzellikleri ile tarihi ve turistik mekanlarını görme fırsatı yakaladı.

Vali Kaldırım'dan, Karakoçan'a ziyaret

Vali Çetin Oktay Kaldırım, doğal güzellikleri ve kaplıcalarıyla meşhur Karakoçan ilçesini ziyaret ederek temas ve incelemelerde bulundu.

Kahramanmaraş’ın en büyük mesire alanı

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş'ın en büyük mesire alanı ve doğal yaşam parkını inşa ettiklerini belirterek, ilçenin doğal güzelliklerinin bu mesire alanında yansıtıldığını söyledi.

Pülümür’de doğa gezisi

Tunceli'nin Pülümür ilçesine bağlı Kırmızıköprü ve Salördek Köyü'nün sonbahar mevsimindeki doğal güzelliklerinin tanıtımı amacıyla gezi gerçekleştirildi.

"Şehirler ve Kültürler - Yörelerimiz" Projesi başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz projesi başvuruları başladı. Bu yıl da Erzincan'dan yüzlerce genç proje kapsamında ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini daha yakından tanıyabilecek. Proje hakkında bilgi veren Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Müdürlüğü tarafından toplumun değişik kesimlerindeki gençlerimize yönelik çok sayıda proje yürütülmektedir. Sanayide çalışan çıraklardan kırsal kesimlerde yaşayan dezavantajlı gençlere, köy okullarında öğrenim gören çocuklardan sevgi evlerinde kalanlara, ceza ve infaz kurumlarındaki gençlerden ülkemizin her köşesindeki gençlerimize kadar geniş bir yelpazede uygulamaya konulan ulusal ve uluslararası projelerle bugüne kadar yüzbinlerce gencimize ulaşılmıştır. Her geçen yıl başta dezavantajlı gençlerimiz olmak üzere daha fazla sayıda gencimize ulaşmak için çalışmalara devam edilmektedir. Yine Bakanlığımızın diğer Birimleri vasıtasıyla başta gençlik merkezleri ve gençlik kampları olmak üzere değişik projelerle gençlerimize ulaşılmaktadır.

Erzurum Günleri’nde Aziziye rüzgarı esti

Ankara'da bu yıl beşincisi düzenlenen geleneksel 'Erzurum Tanıtım Günleri'nde Aziziye ilçesi ilgi odağı oldu. Aziziye Kaymakamlığı ile Aziziye Belediyesi tarafından birlikte açılan tanıtım standında başta Ilıca Termal Tesisleri olmak üzere, Erzurum'un yöresel değerlerinden olan ehram ve diğer ürünler görücüye çıktı. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, tanıtım standını ziyaret eden siyasetçi, bürokrat ve vatandaşlarla yakından ilgilenerek ilçenin, termal turizm vizyonu, yatırım potansiyeli ile tabii ve doğal güzellikleri hakkında bilgilendirdi.

Huzur ortamı Ovacık’ı canlandırdı

Eşsiz doğal güzellikleri ve yabani hayvan varlığıyla dikkat çeken Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, terörle mücadele sayesinde huzurun hakim olmasıyla turizm sektöründe önemli bir artış yaşandı.

Palandöken’de doğa yürüyüşü düzenlendi

Erzurum'da Palandöken Doğa Yürüyüşü gerçekleştirildi. Yaklaşık 30 STK'nın ve halkın katılımıyla 300 kişi Temmuz sıcağında Palandöken'in az bilinen güzelliklerini keşfetmek için doğada yürüdü. Yürüyüş öncesinde STK'ler adına bir açıklama yapan TDED Erzurum Şube Başkanı Murat Ertaş, yürüyüşün amacının Palandöken'in yaz turizm potansiyelinin ortaya çıkarılmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi. Dağın ve doğanın yürünerek daha iyi fark edileceğini kaydeden Ertaş, STK'ler olarak her sene farklı yürüyüş rotaları belirleyeceklerini ve şehrin doğal güzelliklerinin fark edilmesi için çalışacaklarını belirtti.

Başkan Orhan, Radyo Ritm’de Erzurum Ajans’ın konuğu oldu

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, katıldığı radyo programında, Aziziye'nin tabi ve doğal güzellikleriyle Erzurum'un en güzel yaşam merkezlerinden birisi olduğunu söyledi, termal turizm yatırımı yapacak müteşebbisleri ilçeye davet etti.

Darende’de “Vatanım” isimli kısa tanıtım filminin çekimleri yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye'nin tanıtımı kapsamında hazırlanan Vatanım isimli kısa tanıtım filmi için Darende'de çekimler yapıldı. Proje kapsamında ilçenin tarihi dokusu, kültürel yapısı ve doğal güzelliklerinin tanıtılmasının amaçlanıyor

Eğriçimen Yaylasında kış festivali yapıldı

Sivas'ın Koyulhisar ilçesinde doğal güzellikleriyle bilinen Eğriçimen Yaylasında Koyulhisar Kültür Derneği (KÜLDER) tarafından kış festivali yapıldı.

Sızır Şelalesi buz tuttu

Sivas'ın Gemerek ilçesinde doğal güzellikleriyle tanınan Sızır Şelalesi, aşırı soğuklar nedeniyle buz tuttu.

Beyaza bürünen Türkiye havadan görüntülendi

Tükiye'nin dört bir yanındaki illerin karlar altındaki muhteşem manzaralarını DroneTürk grubu “Doğa İçin Uç 6” projesiyle havadan görüntüledi. Erciyes Dağı'ndan Uzungöl'e, İshak Paşa Sarayı'ndan Mevlana Türbesi'ne kadar birçok yapının beyaza bürünmüş halleri ise doğal güzellikleri ile kendilerine hayran bıraktı.