Etiketler

İş başvurusu yapan adaylar için kura çekimi yapıldı

DSİ Elazığ 9. Bölge Müdürlüğünce 4 il için açılan 19 kişilik kadroya bin 861 kişi başvurdu. İş başvurusu yapan adaylar için kura çekimi yapıldı.

22 bin 100 dekar tarım arazisi sulandı

Elazığ'da bu yıl 22 bin 100 dekar tarım arazisinin sulandığını belirten DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın,22 bin 100 dekar arazide yapılan sulu tarım ile birlikte 2019 yılı birim fiyatları ile ülke ekonomisine 12 milyon 155 bin TL'lik katkı sağlandığını söyledi.

DSİ'den vatandaşlara uyarı

Elazığ'ın Keban ilçesinde bulunan Keban Baraj Gölü'nde su seviyesinin yükselmesi nedeniyle taşkın riskine karşı Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından vatandaşlara uyarı yapılıyor.

'Elazığ'ın bereketli topraklarına can suyu oluyoruz'

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, ‘Elazığ'ın bereketli topraklarına can suyu oluyoruz. Son 16 yılda Elazığ'da tamamladığımız sulama tesisleriyle toplam 39 bin 410 dekar araziyi sulamaya açtık. Böylece çiftçimize yıllık 37,2 milyon lira zirai gelir artışı sağladık.’ ifadelerini kullandı.

İçlikaval sulama göletinin zemini hazırlandı

Elazığ'ın Baskil ilçesinde projelendirilen İçlikaval sulama göletinin zemin döşemesi yapıldı.

Hamzabey Barajı'nda su tutulmaya başlandı

Elazığ’ın Palu ilçesinde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce yaptırılan Hamzabey Barajı’nda su tutulmasına başlandı.

Milletvekili Fendoğlu, çalışmalarını sürdürüyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, 92'nci Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü ve Tarım Orman Müdürlüğünü ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Diyarbakır DSİ Spor Türkiye 2. oldu

Türkiye Futbol Federasyonu'nun 2017-2018 sezonunda U19, U17, U16, U15 ve U14 kategorilerinde takımların katılımıyla düzenlediği Türkiye Şampiyonalarında en başarılı amatör kulüpler belirlendi.

Diyanet-Sen’den hadsiz bildiriye tepki

Fransa'da eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile eski başbakanlardan Manuel Valls'ın da aralarında bulunduğu 300 siyasetçi ve yazarın, Kuran-ı Kerim'den bazı ayetlerin çıkarılmasını isteyen bildirisine Diyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil tepki gösterdi.

Odabaşı Sulama Göletinde inceleme 

Elazığ'ın Baskil ilçesi Odabaşı köyü sınırlarında yer alan Odabaşı Sulama Göletinde DSİ 9. Bölge Müdürlüğü yetkilileri inceleme yaptı.

Sivas’ta DSİ kavşağı ve üst geçildi

Sivas Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Devlet Su İşleri (DSİ) kavşağı ve üst geçidi düzenlenen törenle açıldı.

Diyarbakır DSİ Spor’un büyük başarısı

Diyarbakır DSİ Spor, U16 Gençler Futbol Ligi'nde Türkiye'nin en iyi 4 takımı arasında yer aldı.

Uzundere Kirazlı Göleti’nde çalışmalar devam ediyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Erzurum'da inşa edilen Uzundere Kirazlı Göleti'nde çalışmalar devam ediyor. Proje tamamlandığında bin dekar zirai arazi suyla buluşacak.

Baro Başkanı Aktürk Gençlerle Söyleşi Programı yaptı

Baro Başkanı Av. Adem Aktürk; Uğur Lisesi'nde gençlerle tecrübe paylaşımı programında biraraya geldi. Söyleşi programında konuşan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk; Geçmişi yaşamak ve öğrenci arkadaşlarımla birayaya gelmek benim için çok mutluluk verici, bu günlere gelmemizde okullarımızın katkısı yadsınamaz derece yüksektir. Neden hukuk fakültesi tercihi yapmalılar, iş imkanları, hukukçu olmanın ayrıcalıkları; avukatlık mesleği, Baromuzun faaliyetleri ve öğrencilik anılarımızdan bahsederek gençlerimizin güncel konularla ile alakalı sorularını yanıtlamıştır. Gençlerle bu keyifli söyleşi de olmamızı sağlayan okul yöneticilerimize, katılımlarından dolayı tüm öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize çok teşekkür ederim. Her zaman gençlerimizin yanında ve destekçileri olacağız. Aydınlık geleceğimiz için yarınlarımız olan gençlerimizi aydınlatmak en önemli vazifelerimizden birisidir. Onlar bizim geleceğimiz, yarınlarımızın teminatlardır. Eğitime ve sosyal projelere katkılarımız sürecektir. Okulumuzla işbirliği halindeyiz, öğrencilerimiz için neler yapabiliriz, değerlendireceğiz.dedi. Program sonunda Baro Başkanı Av. Adem Aktürk'e hediye takdim edildi.

Palandöken Masterler Koşu Grubu, Şehit Eren için koştu

DSİ Palandöken Masterler Koşu Grubu, Şehit Eren İçin Koşuyoruz sloganıyla organize edilen, 38. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu kapsamında gerçekleştirilen 10 km koşusuna, 12 kişi ile katılım sağladı. Antrenör Dursun Düzgün yönetiminde kış boyunca yarışa hazırlanan sporcular, kendi derecelerini geliştirerek, koşuyu başarıyla tamamladılar.

Kültür etkinliklerinin vazgeçilmez isimleri oldular

Erzurum'un genç tiyatrocuları Oktay Parlar ve Bilal Tavlak, Erzurum ile ilgili düzenlenen sanat etkinliklerinin vazgeçilmez isimleri oldu. Gurbetteki Dadaşların düzenlediği sanat geceleri ve Erzurum Günleri'nde sunuculuk, interaktif şov, geleneksel tiyatro gösterisi, stand up, müzikal dinleti ve meddahlık yapan başarılı genç tiyatrocular, şehrin kültür hayatından önemli bir yer edindi. Erzurum'un 1950'li yıllarda Anadolu'nun önemli kültür kentleri arasında yer aldığını ve bu ivmeye son dört yılda yeniden ulaşıldığını anımsatan tiyatro oyuncusu Bilal Tavlak, Erzurum'un sanat yaşamı bilindiği gibi çok eski dönemlere kadar uzanmaktadır. Bir tiyatro şehri olan Erzurum'da 1960'lı yıllarda Fransız yazar Moliere'in Cimri ve Hastalık Hastası oyunları dahi sahnelenmiştir. Günümüzde son 4 yılda özellikle Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sekmen'in özverili çalışmaları sonucu kadim şehrimiz kültür ve sanatta yükselen bir trend elde etti. Sadece Erzurum'da değil Anadolu'nun dört bir sathında gerçekleşen sanat organizasyonlarında ve Erzurum Günleri'nde Sayın Başkanımızın katkısı yadsınamaz bir gerçek. Kendisine tiyatro sanatına gösterdiği önemli destekten ötürü teşekkür ediyoruz dedi.

Kitap okuduktan sonra sahaya çıkıyorlar

Elazığ DSİ Spor Kulübünün alt yapısındaki futbolcular, her antrenman öncesi 30 dakika kitap okuyor.

Diyarbakır DSİ Spor şampiyon oldu

Diyarbakır U-16 Gençler Futbol Liginde müsabakalar sona erdi. İki grup halinde yapılan ve toplam 16 takımın mücadele ettiği müsabakalarda, DSİ Spor şampiyon oldu.

'Elazığ Her Yerde Okuyor' projesi

'Elazığ Her Yerde Okuyor kampanyasına Devlet Su İşleri (DSİ) Spor Kulübü de destek verdi.

Elazığ ‘yavru balık’ üretim merkezi oldu

Devlet Su İşleri (DSİ) 9. Bölge Müdürlüğü Keban Su Ürünleri Şube Müdürlüğü, geçen yıl 4 milyon 293 bin yavru balık üretimi yaptı.

Ziraat Oda Başkanları, DSİ’den bilgi aldı

Diyarbakır İlçe Ziraat Odası Başkanları, DSİ 10. Bölge Müdürlüğü Silvan Proje Müdürü Abdulhalim Bilgin'den Silvan Barajı ile ilgili bilgi aldı.

DSİ’den Kahramanmaraş’a 6 buçuk milyar liralık yatırım

DSİ 20. Bölge Müdürü Sadullah Seven, Kahramanmaraş'a 2019 yılı sonuna kadar 32 adet baraj ve gölet, 42 adet sulama tesisi, 5 adet içme suyu tesisi, 35 adet hes tesisi, 106 adet taşkın kontrol tesisi olmak üzere 6 buçuk milyar lira yatırım gerçekleştirileceğini söyledi.

Battalgazi Belediyesi artık yeni yerinde

Battalgazi Belediyesi eski DSİ binası yerine yapılan yeni hizmet binasında hizmet vermeye başladı. Yeni binaya taşınılması nedeniyle kurban kesimi gerçekleştirildi.

DSİ binaların tamamı yıkıldı

Battalgazi Belediyesi yeni hizmet binası önünde bulunan DSİ 92. Şube Müdürlüğü'ne ait eski binaların tamamı yıkıldı. Alan, Yeşil Kuşak Projesi kapsamında değerlendirilecek.

DSİ Genel Müdürü Acu: "Çiftçilerimize yıllık 195 milyon lira zirai gelir artışı sağladık"

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Murat Acu, DSİ olarak son Sivas şehir merkezine yıllık 38.51 milyon metre küp içme suyu sağladık. 10 baraj ve 18 gölet inşa ettik. 425 bin 170 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yıllık 195 milyon lira zirai gelir artışı sağladık dedi.

DSİ 92. Şube Müdürlüğü eski hizmet binası yıkıldı

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, DSİ 92. Şube Müdürlüğünün yıkılan eski hizmet binası alanında incelemede bulundu. Başkan Gürkan, alanın Yeşil Kuşak Projesi kapsamında değerlendirileceğini söyledi.

Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi çalışmaları sürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü ve DSİ tarafından inşa edilen Ergani İçme Suyu Arıtma Tesisi'nde sona yaklaşıldı.

DSİ 20. Bölge Müdürü Seven: "Suyumuzu tasarruflu kullanalım"

Devlet Su İşleri (DSİ) 20. Bölge Müdürü Sadullah Seven, barajların doluluk oranlarının düşük olduğunu bu nedenle suyun tasarruflu kullanılmasını istedi.

DSİ 8. Bölge Müdürlüğü’nde Şenkaya ilçesinin talepleri ele alındı

DSİ 8. Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdürü Emrah Köleoğlu ve Şenkaya Kaymakamı Ömer Dereci'nin de katıldığı toplantıda ilçeye bağlı Mahalle muhtarları ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Barajlara 770 bin sazan balığı bırakıldı

Devlet Su İşleri (DSİ) 20. Bölge Müdürlüğü tarafından 5 baraja 770 bin pullu ve aynalı sazan balığı yavrusu bırakıldı.