Etiketler

Türkiye dünya turizm gelirlerinde iki basamak yükseldi

Türkiye, Dünya turizm gelirlerinde 2 basamak yükselerek 13'üncü sıraya yerleşti.

Turizmin Oscar’ı Diyarbakır’a verildi

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Federasyonu (FIJET) tarafından verilen ve turizm sektörünün Oscar ödülü olarak adlandırılan Altın Elma ödülü Diyarbakır'a verildi.

Turizmin Oscar ödülü Diyarbakır’a

Dünya Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (FIJET) tarafından verilen ve turizm sektörünün Oscar ödülü olarak adlandırılan Altın Elma Ödülü Diyarbakır'a verilecek. Konu ile ilgili bilgi veren Türkiye Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği ve FIJET Türkiye Başkanı Delal Tahsin Atamdede, Tarihi yerlerin çok iyi korunmuş olması ve kültürünü bugüne kadar çok iyi muhafaza etmesinden dolayı yaptığımız toplantı neticesinde Diyarbakır'a Altın Elma Ödülünü verme kararı aldık dedi.

Tortum Şelalesi dünya turizmine açılması için imza kampanyası başlatıldı

Birçok doğal ve kültürel zenginliğin yer aldığı, Türkiye'nin 11. sakin şehri seçilen Uzundere'de turizmin artması ve Asya ile Avrupa'nın en yüksek şelalesi için Tortum Şelalesi dünya turizmine açılsın imza kampanyası başlatıldı.

KUDAKA, 2018 EMITT Fuarında bölgeyi tanıttı

Dünya turizm sektörünün önemli organizasyonlarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda, Erzurum, Erzincan ve Bayburt illeri tanıtıldı.

Adıyaman Emitt Fuarına hazırlanıyor

Adıyaman, 25-28 Ocak 2018 tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar merkezinde dünya turizminin buluşacağı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına hazırlanıyor.

Germanicia mozaikleri kapılarını dünya turizmine açıyor

Kahramanmaraş'ta 10 yıl önce tesadüfen bulunan 'Germanicia taban mozaikleri' için il genelinde 50 parsel kamulaştırılarak koruma altına alındı. Kahramanmaraş Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Germanicia mozaikleri dünya turizminin alt yapısı oluşturacak dedi.