Etiketler

Aydemir: ‘Biz ‘Hakka tapan’ ecdadın torunlarıyız’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ''Korkma' vurgusuyla başlayan ve nihayetinde, asırlara hükmeden muhteşem ecdadımızın ufkunu 'Hakka tapan' kaydıyla tarif eden Milli andımız, bizi, medeniyetimizi tasvire kafidir. Biz 'Hakka tapan' bir ecdadın torunlarıyız. ' dedi.

Aydemir: ‘Kahraman Ecdadımıza ebediyen minnettarız’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 'Türkiye, değerleri ekseninde, küresel idrak ve izana aynı gerçeği belletiyor. Asrın idrakine söylettiğimiz bu hakikat, yüce milletimizin aziz iradesiyle Rabiasını can pahasına koruma ve kollama kararlılığıdır. Bu imanı seslendirerek, yüce milletimize ufuk çizen ecdadımıza ebediyyen minnettarız.' dedi.

Çat Belediyesi Başkanı Arif Hikmet Kılıç, "Ecdadımız Aziziye Tabyasında bir destan yazmıştır”

Aziziye Zaferi'nin 141'inci yıldönümü nedeniyle bu yıl altıncısı düzenlenen Aziziye ve Mecidiye Tabyalarına yürüyüş programına, Çat Belediyesi'nden büyük çoğunluk katıldı.

‘Milli irade ‘İla’yı Kelimetullah İmanında Sadıktır’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 'Cumhuriyet, yüce milletimizin varlık sebebi olan İla'yı kelimetullah için 'nizamı alem' anlayışının seçkin bir sonucudur. Yüce Milletimizin, birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla kendi temelleri üzerinde yeniden dirilişi, muhteşem ecdadın ufkuna yürüyüşüdür.' dedi.

Aydemir: ‘Ak dava insana saygı davasıdır’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 'AK Parti Türk siyasetinde olduğu gibi, küresel boyutta da milli iradeden aldığı büyük güç ve gönül birlikteliğiyle sürekli yükselen bir değerdir. 17'inci gurur yılına erişen AK siyaset, muhteşem asırların müellifleri aziz ecdadın izinde ve onun mukaddeslerine bağlıdır.' dedi.

Başkan Sekmen’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla andı. Başkan Sekmen, Bizler Hürriyet ve İstiklale şık kahraman ve şanlı bir ecdadın torunlarıyız. Söz konusu vatan davası olduğunda her birimiz canımızı seve seve feda ederiz dedi. Başkan Sekmen, mesajında şunları kaydetti: Üzerinde sere serpe gezindiğimiz toprağın her bir metrekaresi hürriyet ve istiklale kendisini adamış nice kahramanın şehit kanıyla vatanlaştırılmıştır. Ümmeti İslam bugünlere nice şehitler vererek gelmiştir. Aziz milletimizin Dünya Demokrasi Tarihi'ne kanıyla, canıyla yazdığı 15 Temmuz Demokrasi Destanı, milli hafızamızdan asla silinmeyecek kadar büyük bir öneme sahiptir. Vatan haini FETÖ ve işbirlikçilerinin kanlı darbe girişimi karşısında vakur, cesur ve licenap tutumuyla Türkiye'ye örnek olan Dadaşların 15 Temmuz gecesindeki onurlu duruşu tarihin her bir sayfasında nesiller boyu şükranla anılacaktır. Tarih; Demokrasi Destanı'nın nasıl gerçekleştiğini, aziz milletimizin cesaret ve dirayetini, Başkomutanımızın, Devlet Başkanımızın ferasetini, kahramanlarımızın Allah rızası uğruna nasıl şehit olduğunu büyük bir kıvançla yazacaktır. Tarih, iman ve bayrağın ahenkleşen kudretiyle yurduna göz dikenleri yok eden aziz milletimizin kahramanlığını asla unutmayacaktır. 15 Temmuz'da gürleyen topların sesine, fethi müjdeleyen tekbir sesleriyle karşılık veren şehitlerimizi asla unutmadık ve unutmayacağız da

Aydemir: ‘Dadaşlık erdem, dadaş bilge demektir’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum'un Türk-İslam Medeniyeti tefekkür merkezlerinden olduğunu, evrensel idrak ve izana yön veren mütefekkirleriyle, ecdada yol oluşturan Cihan Hakimiyeti Mefkuresine ilham verdiğini söyledi.

Aydemir: ‘Vakit vefa vaktidir’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Milli iradenin sandık başında tarihi bir karar vereceği, ülkenin geleceğine rota çizeceğini belirterek, 'Vakit Türkiye Vakti', 'Vakit Erzurum Vakti' ve Vakit ecdadın muazzez değerlerini diri tutan, rabiaya can adayanlara vefa vaktidir.' dedi.

Deligöz “Ecdadın hayali Ak partinin icraatıdır”

Rize'nin İkizdere ile Erzurum'un İspir ilçeleri arasındaki Ovit Dağı Geçidi'nde yapılan, 14,3 kilometre ile Türkiye'nin en uzun, dünyanın 2'nci uzun çift tüplü kara yolu tüneli olan Ovit Tüneli ulaşıma açıldı.

Aydemir: Dadaş vurgusu: ‘Erdoğan eşsiz lider’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 'Ecdadımızın söz mirasıdır ya, 'sorma yiğidin aslını, izzetinden bellidir'. Uzundere'den, Hınıs'a, Aşkale'den Tekman'a vakur duruşlu dadaşlar izzetlerine yakışan tarifte buluşuyor: 'Erdoğan eşsiz lider.' dedi.

Aydemir: “Ak dava mazlumların duasıdır”

AK Parti Milletvekili, 27'inci dönem Milletvekili Aydemir, 'Dadaşlar AK davayı, Mazlumların kalası, ecdadın duası, tarihin bin yıllık hülyası' olarak tarif ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı küresel vicdanın uyanması odağında bir nimet ve fırsat olarak niteliyor. Bu basirete, bunu vurgulayan Dadaş vicdanına teslimiz.' dedi.

Şehr-i Can’da Ramazan akşamları programları başladı

Erzincan Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca sürecek olan Şehr-i Can'da Ramazan Akşamları programları Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, sivil toplum örgütleri temsilcileri, kamu kurum yöneticileri ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti. Programın açılış konuşmasını yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Belediyemiz tarafından düzenlenen Şehr-i Can akşamları programına hoş geldi. Bizi Ramazana kavuşturan Rabbime hamdı olsun. Kıymetli hemşehrilerim bildiğiniz gibi iki gün önce ABD, büyükelçiliğini Kudüs'e taşıdı ve resmen Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdı. Yaşanan bu olayın akabinde Filistinli kardeşlerimiz protesto gösterilerine başladılar. Silahsız insanların üzerine ateş etmeyi alışkanlık haline getiren katil İsrail askeri 60 kardeşimizi şehit etti. Bizler Erzincan olarak İsrail'i ve ABD'yi şiddetle kınıyoruz. Bu kararlarından vazgeçmelerini istiyoruz. Ecdadımız 600 yıl 3 kıtaya hükmetti ve hiçbir adaletsizliğe müsaade etmedi. Ama şimdi dünyanın birçok noktasında kan ve gözyaşı ver, adaletsizlik, çile var. Ancak diriliyoruz, yeniden eski ihtişamlı günlerimize döneceğiz ve dünyaya adalet dağıtmaya devam edeceğiz inşallah.

Aydemir: ‘Vakıf, mukaddesata nefsi fedadır’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Vakıf kavramının ifade ettiği mana, bizim muhteşem asırlarımızın tarifi, mübarek ecdadımızın sahip olduğu ruhun tasviri, yüce milletimizin küresel idrake kaydettiği azametin takdimidir. Vakfın bize ait vurgusu, rabiaya adanmışlıktır' dedi.

Aziziyeli gençler ecdadın izinde

Aziziye Belediyesi, Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında 62 öğrenci ve 4 öğretmeni Bursa'ya gönderdi.

Aydemir: “Muhteşem tarihimizin müellifi, milli irademizdir”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Asırlara hükmeden ecdadımızın mübarek yadigarı, birlik, beraberlik ve kardeşlik coğrafyası, Rabia umdesinin her karış toprağına şüheda kanıyla işlendiği ülkemiz, milli iradenin emsalsiz bir eseridir. dedi.

Başkan Polat, İmam Hatipli öğrencilerle buluştu

İmam Hatipli öğrencilerle bir araya gelen, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Ecdadımıza layık torunlar olmak için öncelikle tarihimizi çok iyi okumalıyız, çünkü ülkemizin kaderi tüm ümmetin kaderidir dedi.

TBMM Başkanvekili Aydın: “Ecdadımızdan aldığımız bu mukaddes görevi evlatlarımıza bırakacağız”

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, 18 Mart Şehitleri Anma günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Başkan Kutlu: “Ecdadımızın emanetine sahip çıkacağız”

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, 'Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, 1915'te bu ülke nasıl müdafaa edildiyse, 2018'de ve sonrasında da aynı iman gücüyle müdafaa edilecektir dedi.

Aydemir: Erzurum için gurur vakti

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 'Dadaşlar, Türkiye'yi değerlerine kavuşturup milli iradeyi manasıyla buluşturan, ülkeyi çağlar üstü bir dirayet, milli ve manevi hassasiyetlerle ecdadın ruh ufkuna taşıyan, küresel ufukta mazlum ve mağdurların hamisi AK önderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırlamakla müftehirdir.' dedi.

Milletvekili Aydemir milli hassasiyeti paylaştı

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Türkiye yine ve yeniden tarih yazıyor. Afrin'de Zeytin Dalı operasyonuyla bölgeye huzur ve güvenliği taşıyan Kahraman Ordumuz muazzez ecdadımızın ruhunu muazzez kılıyor. Türk Milletinin duaları ordumuzun üstünedir dedi.

Vefakar gençlik fedakar ecdadı için yürüdü

Erzincan'da Sarıkamış Harekatı'nın 103. yılı dolayısıyla Vefakar gençlik, fedakar ecdadını unutmayacak sloganıyla Sarıkamış Şehitleri'ni Anma yürüyüşü gerçekleştirildi.

Başkan Güven: “Ecdadımızın 750 yıllık ince zevkini burada yaşatacağız”

Kahramanmaraş Afşin İlçe Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, 'Tarihi Ömer Ağa Konağı'nın restorasyon çalışmalarının tamamlandığını belirterek, 750 yıllık tarihi konağı genç nesillere tanıtmak istediklerini söyledi.

Hayata geçirilecek projelerle öğrenciler daha çok bilinçlenecek

Adıyaman'ın Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Okullar oyun olsun çocuklar oyuna doysun' ve 'Asımın nesli ecdadının izinde' projeleri hayata geçiriliyor.

Jandarmanın ‘Şerife Bacıları’ göreve hazır

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde astsubay adayı kadın öğrenciler zorlu bir eğitimden geçiyor. 228 kadın astsubay adayı, başarıyla sürdürdükleri eğitimin ardından çeşitli yerlerde görev alacak. Astsubay adayı Merve Demirci, 'Biz Şerife Bacılardan gördüğümüz, cepheye cephane taşıyan ecdadın torunlarıyız. O kan damarlarımızda olduğu sürece elimizden gelenin en iyisini yapacağız' dedi.

Ilıcalı, destansı mücadeleyi TBMM’ye taşıdı

AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı 93 Harbi olarak bilinen 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı'nın yıldönümünde işgalcilere karşı ecdadın gösterdiği kahramanlığı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gündeme getirdi.

Vali Azizoğlu’ndan Tabyalar Yürüyüşü teşekkürü

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 9 Kasım Tabyalar Platformu öncülüğünde bu yıl 5. gerçekleştirilen Kahraman Ecdadımızın Anısına Tabyalara Yürüyoruz çağrısının, Erzurum halkında güçlü bir yankı bulduğunu söyledi.

Erzurum’da 10 binler ecdadın anısına tabyalara yürüdü

Nene Hatun'un destanlaştığı 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı'nın (93 Harbi) 140. yıl dönümünde Erzurum'da 10 binler sabah namazında okunan salanın ardından Topdağındaki Aziziye Tabyalarına yürüdü.

Kargapazar Müfrezesi Şehitliği ihya ediliyor

Erzurum Valiliği tarafından ihya projesi başlatılan Kargapazar Şehitliği'nin yol sorunu Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüldü. Erzurum Valiliği'nin şehitlik alanında yapacağı çalışmaların başlaması için gerekli olan yol, Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın 3 aylık yoğun çalışmasıyla tamamlandı. Büyük Tüy, Küçük Tüy ve Kevenlik Köyü yaylaları arasında kalan problemli 11 kilometrelik savaş yolu elverişsiz arazi ve hava şartlarına rağmen bitirildi. ATAK Arama Kurtarma ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Çetin Bayram, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Sayın Valimiz şehitliği görünce çok duygulandı ve şehitlerin mezarı başında 'Buranın ihyası bizim için şu an itibari ile şeref meselesidir. 1 yıl içerisinde çalışmalar başlayacak ve vatandaşlarımız bu şehitliği ziyaret edebilecektir' demişti. Sayın Valimiz bu sözünü tuttu. Allah razı olsun. Şehitliğimizin en büyük problemi yoldu. Bu yol sorunu Büyükşehir Belediyemiz tarafından çok zor şartlarda 2900 metrede 3 ay boyunca süren özverili ve gayretli çalışmalar neticesinde çözüldü. 101 yıl sonra ecdadın tırmandığı yollardan artık vatandaşlarımız bu topraklara atılan perçinlerimizin en belirgin örneği olan Kargapazar Müfrezesi Şehitliği'mize ulaşabilecekler. Bu bağlamda Erzurum Valimiz Seyfettin Azizoğlu ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen'e bir Erzurumlu olarak en derin şükranlarımı sunuyorum. Kim ne derse desin onların adı bu şehrin tarihine altın harflerle kazınmıştır. 100 yıllık problemleri çözmek, gençlerimizi, çocuklarımızı milli duygularla dolacakları Kargapazar Müfrezesi Şehitliği gibi manevi meknlara ulaştırmak herkesin harcı değil. Valimiz ve Başkanımıza çok teşekkür ediyorum dedi.

Milletvekili Aydemir: ‘Biz feragatli bir ecdadın torunlarıyız’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Vakıflar Haftası kutlamalarının Pasin'de başlaması ve ilçede Vakıf anıtı oluşturulması teklifini yineleyerek, 'Vakıflar Genel Müdürlüğümüzü bu yöne projekte olmaya davet ediyorum.' dedi.

Başkan Dimez’den CHP’lilerin ‘içkili görüntülerine’ tepki

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Çanakkale'de CHP'lilerin içkili görüntülerine tepki göstererek, Ecdadımızın kemikleri sızladı dedi.