Etiketler

Eczacılardan koronavirüse karşı önlem

Elazığ'da bazı eczanelerin korona virüs salgınına karşı tezgahlarını cam bölme ile ayırarak, şerit çekip önlem alması dikkat çekti.

Eczanelerde de poşetler parayla satılmaya başlandı

Marketlerde poşetlerin parayla satılmaya başlanmasının ardından eczanelerde de poşetler parayla satılmaya başlandı.

Eczacı adaylara interaktif eğitim

Atatürk Üniversitesi Eczacılık Fakültesine iki adet Mesleki Beceri ve İletişim Laboratuvarı (Simülasyon Eczanesi) kuruldu. Eczanelere Ecz. Erdal Güzel ile Ecz. Hasan Fehmi Altındaş'ın isimleri verildi.

Tuzlu kaynak suyu birçok derde deva

Sivas'ta yer altındaki bir kaynaktan çıkan yoğun tuzlu su ilaç sanayisine kazandırılmayı bekliyor. Suyun, eczanelerde 100 millilitresi 25-50 TL arasında satılan okyanus sularına alternatif olabilecek kalitede olduğu ifade ediliyor.

1 Temmuz’da itibaren medikal malzemeler eczanelerde satılacak

Malatya Eczacı Odası Başkanı Tahir Özelçi, 1 Temmuz'dan itibaren vatandaşların ilaç alır gibi, artık eczanelerde medikal ürünleri temin edebileceğini söyledi.

Başkan Kılınç eczacıları unutmadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Besni İlçe Başkanı Hakan Kılınç, Eczacılar Günü nedeniyle eczanelere ziyaret gerçekleştirdi.

Ağrısız bir toplum için hastane eczacılarına eğitim verildi

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği tarafından hastanelerde görev yapan eczanelere Opioid ilaçlar ve Opiofobi konulu eğitim verildi.

Her gün 1 milyon 300 bin kişi doktora gidiyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), nüfusu 79 milyon 814 bin 871 kişi olan Türkiye'de her gün ortalama 1 milyon 300 bin kişinin hastanelerde tedavi gördüğünü açıkladı. 840 bin 868 kişinin ilaç almak için eczanelerin yolunu tuttuğunu bildiren SGK, günde 11 bin 817 kişinin de gözlük ve çerçeve işlemi yaptırdığını açıkladı.