Etiketler

Burs ve kredi başvuruları başladı

2020-2021 eğitim öğretim yılı için burs ve kredi başvuruları 28 Ekim-3 Kasım arasında e-Devlet üzerinden yapılacak.

Hiçbir eğitim almadı, çizdiği resimlerle dikkat çekiyor

Tunceli’de resim üzerine hiçbir eğitim almayan 43 yaşındaki Murat Ozan, sokak ressamlığının yanı sıra kentin doğal güzelliklerini de tablolarına yansıtarak sanatıyla dikkat çekiyor.

44 okula 'Okulum Temiz' belgesi verildi

Elazığ'da tüm şartları yerine getiren 44 okula Okulum Temiz belgesi verildi.

'En İyi Narkotik Polisi, Anne' projesi eğitimleri başladı

Elazığ'da 'En iyi narkotik polisi, anne' projesi kapsamında seminer verilmeye başlandı.

Diyanet Harput Eğitim Merkezi'nin inşası sürüyor

Elazığ'da tarihi Harput Mahallesi'nde yapımına başlanan Diyanet Harput Eğitim Merkezi'nin inşası sürüyor.

Bahçeşehir Kolejinden 12. sınıf öğrencilerine seviye tespit sınavı

Türkiye genelinde 12. sınıfa giden ve YKS 2021’e hazırlanan tüm öğrenciler, seviyesini bu sınavla öğrenebilecek, başarılı olanlar SEY Vakfı tarafından verilecek eğitim bursu için yapılacak sınava girmeye hak kazanacak.

Elazığ'da cami depremzede öğrencilerin eğitim yuvası oldu

Elazığ'da depremde ilkokulun ağır hasar gördüğü bir köyde nternet de olmayınca öğrenciler için devreye muhtar girdi. Muhtar, köyün camisine internet çektirip, bilgisayar getirterek camiyi eğitim yuvasına dönüştürdü.

Yüz yüze eğitimin detayları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı. Buna göre 5. sınıflarda haftada 2 gün, 12 ders verilecek. 9. sınıflarda ise haftada 2 gün, 16 ders verilecek.

Bakan Selçuk Açıkladı! Ara tatilde eğitim yapılacak mı ?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz yıldan itibaren uygulamaya konulan ara tatilde eğitim yapılıp yapılmayacağı ile ilgili şuanda bir çalışmalarının olmadığını, olursa bunu paylaşacaklarını söyledi.

İstanbul'da düşen eğitim uçağının pilotu hayatını kaybetti

Dün Hezarfen Ahmet Çelebi Havaalanından havalandıktan kısa bir süre sonra motor arızası nedeni ile acil iniş sırasında düşen uçağın pilotu Beytullah Nart’ın hayatını kaybettiği öğrenildi.

Açık Öğretim Lisesi'nde öğrenim görenlere müjdeli haber!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Mezuniyet için gerekli olan krediyi 170 olarak belirledik' dedi.

Bakan Selçuk açıkladı! Bugün başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şehit, harp ve vazife malulleri ve çocuklarına bu yılki eğitim ve öğretim yardımı ödemelerinin bugün başladığını bildirdi.

Elazığ'da çölyak hastası öğrenciler için 'glütensiz' ürünler üretilmeye başlandı

Elazığ'da öğretmen ve öğrenciler okulda kurulan bölüm ile çölyak hastası öğrenciler başta olmak üzere talep edenler için 'glütensiz' ürünler üretmeye başladı. Üretilen ürünlerin büyük bir bölümünün çölyak hastalarının eğitim gördüğü okullardaki kantinlere ulaştırılacağı aktarıldı.

İstanbul'da eğitim uçağı düştü

İstanbul Hezarfen Havalimanı’ndan havalanan bir eğitim uçağı düştü.

5 ve 9. sınıflarda eğitim başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 ve 9. sınıflarda yüz yüze eğitimin 2 Kasım'da başlayacağını açıkladı.

Okul kantinleri için karar açıklandı

Yüz yüze eğitimin başladığı ilkokullarla 8. ve 12'nci sınıfların bulunduğu okullarda kantinlerin açılmasına karar verildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uyardı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tablet dağıtımının ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından, okullar aracılığıyla yapıldığını belirterek, bakanlık adıyla arayarak kişisel bilgiler isteyen kötü niyetli kişilere karşı velileri uyardı.

Erdoğan'dan üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'En kısa sürede diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.' dedi.

Öğrenciler COVID-19’a karşı okul ve evde nelere dikkat etmeli?

Milyonlarca öğrenci daha yüz yüze eğitime başladı. Sıkı tedbirlerle okula dönen öğrencilerin hijyenden beslenmeye, uykudan fiziksel aktiviteye pek çok konuda dikkatli olması gerekiyor.

Akademik Yazım ve Araştırma Teknikleri eğitimi

Elazığ'da Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde personele Akademik Yazım ve Araştırma Teknikleri eğitimi verildi.

Yüz yüze eğitime geçişte ikinci aşama başladı

Milli Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ikinci aşamasında, ilkokul 2, 3, 4. sınıflar, köy okulları, 8. ve 12. sınıflar, lise hazırlık sınıfı öğrencileri ile özel gereksinimli öğrenciler yüz yüze eğitime başladı.

Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okul öncesi eğitim kurumlarının tamamında haftada 5 gün ve günde 6 etkinlik saati olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacağını açıkladı.

Üniversitelerde yüzyüze eğitim başlayacak mı?

Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz'dan üniversitelerde eğitimin başlayıp başlamayacağına ilişkin açıklama.

Bakan Selçuk'tan köy okulları açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, köy okullarının tüm kademelerinde yüz yüze eğitimin başlayacağını açıkladı.

Bakan Ziya Selçuk'tan sınav açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, sınavların yüz yüze olacağını belirterek, "Eğer sınav yapmazsak, yüz yüze yapmazsak ya da sınav şeklimizi dönüştürürsek ölçe değerlendirme açısında uzun vadeli en 4-5 seneyi kapsayan bir problem çıkıyor" dedi.

Yüz yüze eğitim detayları açıklandı!

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerin haftanın iki günü okulda olacağını belirterek, 'İsteyen velilerimiz çocuklarını okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak.' dedi.

Yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih belli oldu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, '12 Ekim Pazartesi tüm ilkokulları, köy okullarını, 8 ve 12. sınıflar ile özel gereksinimli çocuklarımızın okullarını açıyoruz' dedi.

2,3,4,8 ve 12. sınıflar okula dönüyor

Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2,3,4,8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitimin başlayacağını açıkladı.

Fırat Üniversitesi yeni eğitim dönemine uzaktan eğitimle başladı

Fırat Üniversitesi 2020-2021 yılı eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim ile başladı.

Covid-19'da hastalık gidiyor etkiler kalıyor

Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Hakan Oğuztürk, Covid-19 hastalığını atlatan kişilerde bazı etkilerin hastalık sonrasında da devam ettiğini belirtti.