Etiketler

BEKA Derneği ve BİREVİM'den Elazığ'a Bilişim Sınıfı

Elazığ'da, Beşeri ve İktisadi Kalkınma (BEKA) Derneği ile Birevim firması, belde okulunda bilişim sınıfı kurdu.

Mermerciler derneğinden eğitime destek

Adıyaman Mermerciler ve Madenciler Derneği yönetim kurulu tarafından merkeze bağlı Pınaryayla Ortaokulu öğrencilerine 140 çift bot hediye edildi.

Mermerciler ve Madenciler Derneğinden eğitime destek

Adıyaman Mermerciler ve Madenciler Derneği yönetim kurulu durumu iyi olmayan 35 Adıyamanlı üniversite öğrencisine burs desteği veriyor.

Akıncılar Belediyesinden eğitime destek

Akıncılar Belde Belediyesi, Akıncılar İlkokuluna yaklaşık 500 adet kitap bağışında bulundu.

Yenişehir Belediyesinden eğitime destek

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal'ın talimatıyla ilçedeki 27 özel öğretim sınıfının onarımı ve donatımı devam ediyor.

Vahap Küçük MYO’yu kazanan her öğrenciye karşılıksız burs

Doğanşehir Vahap Küçük Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine hayırsever işadamı Vahap Küçük tarafından sağlanan karşılıksız burs Mesleki Eğitime Destek protokolü ile artık ÖSYS tercih kılavuzunda yer alacak.

Büyükşehir ‘Belediyemiz Öğrencilerle Buluşuyor’ projesi başlattı

Yürüttüğü çalışmalarla eğitime destek veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk programı kapsamında Belediyemiz Öğrencilerle Buluşuyor projesini hayatına geçirdi.

Kösyanlılar Derneğinden eğitime destek

Adıyaman'ın Besni ilçesinde Kösyanlılar Aşireti Yardımlaşma ve Eğitim Derneği tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımda bulundu.

Yakutiye’den eğitime destek

Erzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, öğrenci ve okullara hikaye kitapları hediye etti. Belediye Başkanı Ali Korkut, bazı okulların okul kütüphanesine, ilkokullarda ise öğrencilere hikaye kitapları dağıttı.

Erzurum Barosu’ndan eğitime destek

Anadolu Mektebi yazar okumaları Erzurum'da da devam ediyor.

Takdir ve teşekkür alana ücretsiz tıraş

Elazığ'da bir erkek kuaförü eğitime destek olmak amacıyla takdir ve teşekkür belgesi alan öğrencileri ücretsiz tıraş ediyor.

Silvanlılar, eğitim dayanışma gecesinde bir araya geldi

İstanbul'da faaliyet gösteren Silvanlılar Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından, eğitime destek amaçlı gece düzenledi.

Prefabrik anaokullarının ilki açıldı

Diyarbakır'ın Bismil Belediye Başkanlığı, ilçedeki anaokulu ihtiyacını gidermek için müstakil ana sınıflar inşa ederek okul öncesi eğitime destek veriyor.

Kayapınar’da bir yenilik daha

Diyarbakır'ın Kayapınar Belediyesi, eğitime destek amaçlı okullarda öğrencilerin temiz bir ortamda kalmaları için çalışmalar yürütüyor. Kayapınar Belediyesi Başkan Vekili Ozan Balcı'nın talimatıyla başlatılan uygulama ile belediye temizlik müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezi ve köy okullarının iç ve dış çevresini genel bir temizlikten geçirecek.

Örnek kadınlar hem evlerine, hem eğitime destek oluyor

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde, bakır işleme sanatıyla uğraşan kadınlar elde ettikleri gelir ile hem aile bütçelerine önemli bir katkıda bulunuyor, hemde ilçeye yeni dersliklerin kazanılmasına ekonomik destek sağlıyor.

Dulkadiroğlu’ndan eğitime destek

Dulkadiroğlu Belediyesi ile Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 'Eğitimde İyi Örnekler' protokolü imzalandı. Protokol kapsamında dereceye giren öğrenci, öğretmen ve okulların ödülleri Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından karşılanacak.

İş adamı Demir’den eğitime destek

İşadamı Fuat Demir, Yasin Haşimoğlu ilkokulunda birinci sınıfın masa sandalyesini yeniledi.

Büyükşehir Belediyesi, Çermik’te okul bahçesini düzenledi

Yürüttüğü çalışmalarla eğitime destek veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Çermik'te yeni inşa edilen ve 2017-2018 eğitim-öğretim yılında hizmete açılacak Çermik Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin bahçesinde peyzaj düzenlemesi yaptı, okul yoluna sıcak asfalt serdi.

Büyükşehir Belediyesi okullara 27 ton boya dağıtacak

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, eğitime destek vermek amacıyla kentte bulunan okullara toplam 27 ton boya dağıtacak.

Adıyaman Belediyesi’nden eğitime destek

Adıyaman Belediyesi yeni eğitim öğretim yılı öncesi okulların ihtiyaçlarını karşılıyor.

Adıyaman Belediyesi eğitime destek

Adıyaman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yeni eğitim-öğretim yılı öncesi il merkezinde bulunan ve bahçe düzenlemesine ihtiyaç duyan okulların bahçesi düzenleniyor.

Okul bahçelerine oturma bankları ve çöp kutuları yerleştiriliyor

Yürüttüğü çalışmalarla eğitime destek veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, öğrenciler ve öğretmenler tarafından kullanılması için merkez ilçelerdeki 100 okulun bahçesine oturma bankları ve çöp kutuları yerleştiriyor.

Büyükşehir Belediyesinden eğitime destek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından Üniversiteye Hazırlık Kursu açılacak.

AFAD Erzurum’dan eğitime destek

AFAD Erzurum'a bağlı eğitmenler Horasan Meslek Yüksek Okulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü öğrencilerine uygulamalı ve pratik bilgiler vererek eğitimlerinde destek oluyorlar.

Yeşilyurt Belediyesinden eğitime destek

Yeşilyurt Belediyesi, 6. Malatya Anadolu Kitap Fuarına katılan ve Yeşilyurt'ta bulunan liselerde okuyan 11. sınıf öğrencilerine 10 bin adet 5 TL'lik kitap çeki hediye edecek.

Başkan Sekmen’e ‘Eğitime Destek’ Teşekkürü

AK Parti Oltu İlçe Başkanı Eftal Gülcü, İmam Hatipliler Platformu Başkanı Tekin Pınar, İmam Hatipliler Platformu Oltu Koordinatörü Ulvi Öztaş ve İmam Hatip Lisesi müdürleri, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i ziyaret etti. Heyet, Başkan Sekmen'e geçtiğimiz günlerde üniversiteye hazırlanan öğrenciler için dağıtımı gerçekleştirilen destek kitapları için teşekkür etti. Eğitime her zaman destek olunacağın ifade eden Sekmen, 'Geleceğimiz için eğitme destek vermek zorundayız' dedi. Sekmen, Gençler bizim geleceğimizdir. Biz öğrencilerimize her türlü desteği sağlıyoruz. Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize kaynak kitaplar dağıtıyoruz, inşa ettiğimiz Bilgi Evlerinde öğrencilerimiz için çalışma alanları oluşturuyoruz. Her şey bu ülkenin geleceği içindir. İstiyoruz ki bu şehrin çocukları en güzel üniversitelerde okusun. O gençler ülkenin yönetiminde söz sahibi olsun. Vatan severlikleriyle şehrimizi en güzel şekilde temsil etsin. Biz elimizden geldiğince bu desteklerimizi sürdüreceğiz. Ayrıca okullarımızın fiziki durumlarını da önemsiyoruz. Sorun olan okullarımıza hemen ekiplerimiz çalışma başlatıyor. Şuana kadar binlerce okulu onardık. Eğitimli toplumlar geleceğe ümit verir diye konuştu.

Sivas’ta eğitime hayırsever desteği sürüyor

Sivas'ta hayırsever Gülseren Katurman, okul öncesi eğitime destek olmak amacıyla anaokulu yapımı için bağışta bulundu.

MARED’ten 50 bin liralık yardım 

Marmara Elazığlılar Derneği (MARED), spor ve eğitime destek kampanyası kapsamında Elazığ'da 8 okul 3 spor kulübüne 50 bin lira yardım yapacak.

Taktir ve teşekkür alana saç tıraşı bedava

Elazığ’da eğitime destek projesi kapsamında bir berber taktir ve teşekkür alan öğrencileri bedava tıraş ediyor.