Etiketler

Yasakları ihlal eden 11 kişi bakın ne ceza aldılar!

Elazığ'da bir iş merkezindeki ofisi oyun salonuna dönüştürdükleri ortaya çıkmasıyla 34 bin 650 TL para cezası kesilen ve 30 gün evden çıkmama cezası alan 11 kişiye 10'ar adette kitap okuma zorunluluğu getirildiğini Vali Çetin Oktay Kaldırım sosyal medyadan duyurdu.

Elazığ'da karantina noktası 4'e yükseldi

Elazığ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınan yer sayısı 4 'e çıktı. Karakoçan ilçesinde 1 mahallede uygulanan karantina, kent merkezinde ise 3 apartmanda uygulandığı öğrenildi.

Elazığ depreminde görev almıştı, koronavirüsten hayatını kaybetti

Koronavirüs salgını nedeniyle hastalığa yakalanan 46 yaşındaki Kabil Başar hayatını kaybetti. Başar, Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası bölgeye ilk gelenlerdendi.

Elazığ'da şok olay!

Elazığ'da bir iş merkezindeki ofise yapılan baskında, içerisinin oyun alanına çevrildiği ve ofiste 11 kişinin bulunduğu ortaya çıktı.

Elazığ hava durumu

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü tarafından 4 Nisan hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre bölge genelinde havanın bugün parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Minibüsçülerden sağlık çalışanlarına destek

Elazığ'ın Aksaray Mahallesi'ne hizmet veren minibüsçüler, koronavirüsle mücadele kapsamında önemli görev düşen sağlık çalışanlarına ücretsiz hizmet vereceklerini duyurdu.

Elazığ'da sağlık çalışanlarına yurt tahsis edildi

Elazığ'da korona virüs (Covid-19) salgınına karşı alınan önlemler kapsamında sahada her türlü çalışma yapılırken, sağlıkçılar için de istedikleri takdirde konaklayacağı 360 odalı bin 118 kişilik yurt edildi.

Elazığ'da görülen vaka ve ölüm sayıları belli oldu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fafrettin Koca'nın bugünkü paylaştığı tabloda Elazığ'da koronavirüs vaka ve ölüm sayısı belli oldu.

Karakoçan'da bir mahalle karantinaya alındı

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde, Kulubaba Mahallesi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina altına alındığı bildirildi.

Elazığ'da 8 katlı apartman karantinaya alındı

Elazığ’da Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Yeşilkent Sitesi Gül Apartmanı iki kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkmasıyla karantina altına alındı.

Otobüs güzergahları yeniden düzenlendi

Elazığ Belediyesi tarafından, Elazığ Valiliği’nce koronavirüsü salgını tedbirleri kapsamında Gazi, Hürriyet, Vali Fahri Bey Caddesi ve Bosna Hersek Bulvarı’nın trafiğe kapatılması nedeniyle toplu ulaşım araçları güzergahında değişikliğe gidildi.

'Vefa Sosyal Destek Grubu' 24 bin 653 aileye ulaştı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da kurulan 'Vefa Sosyal Destek Grubu' bugüne kadar 24 bin 653 aileye ulaştı.

Misaş, 65 yaş ve üstü müşterilerin siparişlerini evlerine ücretsiz götürüyor

Misaş Marketler Zinciri, koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşların evden çıkmamaları için siparişlerini 09:00 - 12:00 saatleri arasında ücretsiz olarak evlerine götürüyor.

Sosyal destek ödemeleri evlerde yapılmaya başlandı

Bin TL'lik sosyal destek ödemeleri PTT önlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle alınan karar sonrası Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da ekipler tarafından evlerde ödenmeye başlandı. Başlayan uygulama da şuana kadar kentte yaklaşık bin 500 kişiye ilk ödemeler ulaştırıldı.

Elazığ'da bazı caddeler araç ve yaya trafiğine kapatıldı

Elazığ'da koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında kentin en işlek 3 caddesi yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

Elazığ'da öğretmenlerden 'Evde Kal' çağrısı

Elazığ Özel Yediçınar Okulları öğretmen ve idarecileri, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında hazırladıkları bir video ile öğrenci ve ailelerine 'evde kal' çağrısında bulundular.

Başkan Ulaş çağrıda bulundu!

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, esnafların zorlu bir süreçten geçtiğini ifade ederek ‘Bazı bankaların esnafları mağdur ettiğini’ söyledi.

Rüstempaşa'da yıkım çalışmaları başladı

Elazığ Belediyesi tarafından 24 Ocak’ta yaşanan depremde şehrin muhtelif yerlerinde ağır hasar gören binalara ilişkin gerçekleştirilen yıkım ihalesinin ardından Rüstempaşa Mahallesi’nde yıkım çalışmalarına başlandı.

Elazığ'da 5 katlı apartman karantinaya alındı

Elazığ'a şehir dışından gelen bir kişide koronavirüs testinin pozitif çıkması sonucu, kaldığı 5 katlı apartman karantinaya alındı.

Koronavirüsle mücadele için 'Psikososyal Destek Hattı' kuruldu

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlara ve sağlık çalışanlarına destek sağlamak üzere 'Psikososyal Destek Hattı' kuruldu.

Çatısında çökme yaşanan bina tahliye edildi

Elazığ'da daha önce depremde hasar gören 5 katlı bir binanın çatısında çökme yaşandı. Olay yerinde sevk edilen ekipler çevre güvenliği alırken, apartman sakinleri tahliye edildi.

Elazığ'a dışarıdan gelecekler dikkat!

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ’a dışardan gelen herkes 14 gün boyunca karantinaya alınacağını sosyal medyadan duyurdu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası yıkılan yerine yapılsın

Elazığ Akpınar Mahallesi sakinleri ve esnafları İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yıkılan hizmet binasının yine kendi yerine yenisinin yapılmasını istedi.

Elazığ Valiliğinden duygulandıran 'Evde Kal' videosu

Elazığ Valiliği kentte meydan gelen depremde evi yıkılıp konteyner evde yaşamaya başlayan Muhammed'in hikayesini kısa film gibi çekerek koronavirüs nedeniyle 'Evde Kal' mesajı verdi.

Vali Kaldırım'dan yeni çağrı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından yeni bir çağrıda bulundu.

Yoğunluk yaşanan banka ve ATM önlerine özel tedbir

Koronavirüs salgınına karşı Elazığ'da banka ve ATM önlerinde yaşanan yoğunluğun önüne geçilerek sosyal mesafenin korunması amacıyla vatandaşların duracakları noktalar daire şeklinde boyanarak düzenlendi.

Karakoçan'da yağmur dereleri taşırdı

Elazığ'da etkili olan kuvvetli yağış sonrası Karakoçan ilçesinde dereler taştı, bazı bahçe, ağıl ve seralar su altında kaldı.

FÜ'de 'Yapay Zeka Tabanlı Solunum Cihazı' geliştirildi

Fırat Üniversitesinde dünyada ilk defa canlılar üzerinde testleri yapılan 'Yapay Zeka Tabanlı Solunum Cihazı' geliştirildi.

Siper üretiminde seriye geçtiler, ventilatör için çalışma başladı

Tasarım ve İnovasyon Merkezi, koranavirüs ile mücadele kapsamında da hizmet vermeye başlayarak siper üretiminde seri üretime geçti, solunum cihazı içinde çalışmalara başladı.

Muhtardan virüse karşı ilginç önlem

Elazığ'da bir köy muhtarı, koronavirüsüne karşı önlem olarak, yolu traktörüyle kapatıp giriş çıkışları kontrol altına aldı.