Elektrik Enerjisi Haberleri

Elektrik Enerjisi Haberleri

Keban Barajı HES İşletme Müdürlüğüne atama

Keban Barajı Hidro Elektrik Santrali (HES) İşletme Müdürlüğüne, Adana ve yöresi HES İşletme Müdürü Bekir Kaya atandı.

2 köyde çatılara kuruldu, artık kendi elektriklerini üretecekler

Orman köylerinin elektrik ihtiyaçlarını güneş enerjisinden sağlamasını hedefleyen 'Fotovoltaik Elektrik Enerjisi Üretim' projesi kapsamında Elazığ'da 2 köyde 25 haneye sistem kuruldu.

43 bin ton çöp, 1 milyon 600 bin liralık enerjiye dönüştü

Elazığ'da 5 ayda toplanıp ayrıştırılan 43 bin 387 ton atıktan toplam 4 milyon 881 bin 600 Kilovat elektrik enerjisi üretildi . Gerçekleştirilen çevresel dönüşümle 10 bin konutun enerji ihtiyacı karşılanırken, şehre yaklaşık 1 milyon 600 bin TL kazanç sağlandı.

45 yıldır kesintisiz enerji üretiyor

Keban Barajı hidroelektrik santralinde (HES) 45 yılda 260 milyar kilovatsaat elektrik enerjisi üretildi.

Yeşilyurt’a Ambalaj Atığı Toplama-Ayırma Tesisleri kuruluyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Ambalaj Atığı Toplama Ayırma' tesisimiz sayesinde atıkların kaynağında ayrıştırılarak geri kazanılması, çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi ve yenilenebilir enerji kaynağı olan Güneş enerjisinden elektrik enerjisinin kazanımını sağlayacağız dedi.

Dicle Elektrik’ten 2 mahalleye 4 milyon liralık yatırım

Dicle Elektrik, Diyarbakır'ın Kuçe ve Medya mahallelerindeki tüketicilere kesintisiz elektrik verebilmek için 4 milyon 160 bin liralık yatırım başlattı. Yılsonuna kadar tamamlanması beklenen yatırım ile daha önce kayıt dışı tüketilen yıllık 30 milyon kWh elektrik enerjisi kayıt altına alınacak.

Erzincan’da çöpten enerji üretimi başlıyor

Erzincan Belediyesi tarafından şehirde yeni bir katı atık alanı oluşturulması ve atık gazından enerji üretilmesi amacıyla kurulan tesis çalışmalarına başlıyor. Son teknoloji ile kurulan tesis sayesinde hem çöplerin bertarafı sağlanacak hem de elektrik enerjisi elde edilecek.

İlk kez elektriğe kavuştular

Sivas'ın Gürün ilçesi Suçatıboğaziçi Mahallesi Kartalpınarı Yaylasına ilk kez elektrik enerjisi verildi.

Dicle Elektrik yatırımları Diyarbakır’da hız kesmiyor

Dicle Elektrik, elektrik enerjisinin günlük hayatın vazgeçilmez unsuru olduğu günümüzde, yeraltı şebekeleri ve uzaktan kumanda edilebilen panolar ile sorumluluk bölgesinin tümünde olduğu gibi Diyarbakır'da da hız kesmeden yatırımlarını sürdürüyor. Dicle Elektrik sorumluluk bölgesinde devam eden yatırımlarına ek olarak Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde 5 milyon 300 bin liralık yatırım daha başlattı.

Erzincan’da çöpten elektrik üretilecek

Erzincan Belediyesi tarafından şehirde yeni bir atık depolama alanın oluşturulması ve atık gazından enerji üretecek tesisin ihalesini gerçekleştirdi. Son teknoloji ile kurulacak tesis sayesinde hem çöplerin bertarafı sağlanacak hem de elektrik enerjisi elde edilecek.

Güneydoğu’nun elektriğine 2018’de 400 milyon liralık yatırım

Dicle Elektrik Dağıtım, Güneydoğu'daki altı ilde yer alan 1 milyon 700 bin müşterisine kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi verebilmek için 2013 yılındaki özelleştirmeden bu yana hayata geçirdiği 1 milyar 200 milyon liralık yatırıma ek olarak, 2018 yılında 400 milyon liralık yatırım gerçekleştireceğini açıkladı.

Bingöl’de çöpler enerjiye dönüşecek

Bingöl Belediyesi, çöp gazını elektrik enerjisine dönüştürecek tesis için ihale sürecini tamamladı.

Anons sistemi güneş enerjisiyle çalışacak

Daha önceden elektrik enerjisi ile çalışan anons sistemi, bundan sonra güneş enerjisi ile çalışacak.

'1. Ulusal Elektrik Enerjisi Dönüşüm Kongresi' başladı

Fırat Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Elektrik Mühendisleri Odası'nın düzenlediği '1. Ulusal Elektrik Enerjisi Dönüşüm Kongresi' başladı.

Kernek HES 1 Mgw elektrik üretecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Çöpgaz ve Güneş Enerjisinden sonra şimdi de Hidroelektrik Santralinden elektrik enerjisi üretecek.

Bingöl Belediyesinde çöpten enerji üretimi çalışmaları

Bingöl Belediyesinin, çöpten sızan metan gazını elektrik enerjisine dönüştürmek için çalışmalar yaptığı, firmalardan da gelecek teklifler doğrultusunda da ihaleye çıkacağı bildirildi.

Atatürk Barajı’nın 6 aylık üretimi, Dicle’nin 1 aylık tüketimine yetmedi

Yaz aylarında havaların oldukça sıcak olması nedeniyle tarımsal sulamanın yanında vatandaşlarımızın serinleme ihtiyacını elektrik enerjisi ile karşılaması nedeniyle Dicle Elektrik bölgesindeki elektrik tüketimi Temmuz ayında tüm zamanların en üst seviyesine ulaştı. Öyle ki Türkiye ve Avrupa'nın en büyüğü olan Atatürk Barajı'nda 2017 yılının ilk 6 ayında üretilen elektrik, Dicle Elektrik Dağıtım bölgesindeki 6 ilin bir aylık tüketimini karşılamaya yetmedi.

Dicle Elektrik, hizmet kalitesini artırmak için çalışıyor

Dicle Elektrik Dağıtım, sorumluluk bölgesindeki diğer müşterileri gibi elektrik gücü ile tarımsal sulama yapan çiftçi müşterilerine de daha kaliteli hizmet sunmak ve kesintisiz elektrik enerjisi sunabilmek için çalışmalarına ağırlık verdi.

Şehrin çöpleri 10 bin haneye ışık oldu

Sivas Belediyesi şehrin çöplerinden 10 bin hanenin enerji ihtiyacını karşılayacak düzeyde elektrik enerjisi üretmeyi başardı.

Çöpten 18.5 milyon KW/h elektrik üretildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Orduzu bölgesinde eski çöp döküm alanında kurulan Çöpgaz Elektrik Santrali'nde 2016 yılında 18 milyon 481 bin 141 KW/h elektrik enerjisi üretildi.

Belediye Çöpü Elektriğe Dönüştürüyor

Elazığ Belediyesi'nin Çöteli Katı Atık depolama sahasında çöpten elektrik enerjisi elde etme projesinde sona yaklaşılıyor.