Elektrik Telleri Haberleri

Elektrik Telleri Haberleri

Elektrik telleri bina yıkımlarını engelliyor

Elazığ'da yaşanan deprem sonrası Sanayi Mahallesi'nde tespit edilen ağır hasarlı binaların yıkımı, elektrik tellerin evlerle iç içe olmasından dolayı gerçekleştirilemiyor.

Tunceli'de fırtına çatıları uçurdu, hayvanları telef etti

Tunceli'de etkili olan kuvvetli rüzgar ve fırtına bir çok köyde çatıları uçurdu, ağaçları devirerek, elektrik tellerini kopardı, 5 küçükbaş hayvanı ise telef etti.

Elazığ-Bingöl yolunda kaza

Bingöl’de TIR elektrik direğine çarptı, sürücü yaralandı, elektrik telleri yola sarkınca da trafik kısa süreliğine durduruldu.

Bahçe yangını evlere sıçramadan kontrol altına alındı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Dilek Mahallesinde elektrik tellerinden düşen kıvılcımlar yangına neden oldu. Vatandaşlar ise elektrik arızasını ilgili şirkete bildirmelerine rağmen konuya duyarsız kaldıklarını iddia ettiler.

Elektrik tellerinden çıkan yangın 5 ev ve ahırı kül etti

Erzurum'un Kırmızıtaş köyünde elektrik tellerinden çıkan yangın sonucunda 5 ev ve ahır kül olurken, 20 hayvan ise telef oldu.

Elektrik tellerinde karga kurtarma operasyonu

Sivas'ta elektrik tellerine takılan karga, elektrik dağıtım firması ekipleri tarafından kurtarıldı.

Bismil’de elektrik telleri yer altına alınıyor

Diyarbakır'ın Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç'in girişimleriyle Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi tarafından Bismil ilçe merkezindeki elektrik telleri yer altına alınmaya başlandı.

Erzurum’da fırtına 9 ilçe ve kent merkezinde hasara yol açtı

Erzurum'da hızı saatte 80 kilometreye kadar ulaşan fırtına, hayatı olumsuz yönde etkiledi. 9 ilçe ile bağlı köylerde ve kent merkezinde yıkım ve çatı uçmalarına neden oldu. Horasan ilçesine bağlı Ağullu köyünde fırtına nedeniyle kopan elektrik tellerinden yangın çıktı.

Kuşu kurtarırken kollarından olan Ramazan, öğrencilerin gönderdiği videoyu izledi

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde yüksek gerilim hattının geçtiği elektrik tellerine takılan kuşu kurtarmak isterken akıma kapılan ve ardından Erzurum'da hastanede iki kolu da kesilen Ramazan Taşdemir'e Türkiye'nin dört bir yanından küçük öğrenciler video mesajlarıyla sevgilerini ve geçmiş olsun dileklerini iletti. Videoyu izleyen Ramazan duygulandı ve Fenerbahçe aşkını dile getirdi.

Kuşu kurtarırken kollarından olan Ramazan’a küçük öğrencilerden sevgi seli

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde yüksek gerilim hattının geçtiği elektrik tellerine takılan kuşu kurtarmak isterken akıma kapılan ve ardından Erzurum'da hastanede iki kolu da kesilen Ramazan Taşdemir'e Türkiye'nin dört bir yanından küçük öğrenciler video mesajlarıyla sevgilerini ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kuşu kurtarırken kollarından oldu

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde yüksek gerilim hattının geçtiği elektrik tellerine takılan kuşu kurtarmak isterken akıma kapılan çobanın iki kolu da kesildi.

Hani’de elektrik telleri yer altına alınıyor

Diyarbakır'ın Hani Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, hazırladığı çılgın projeleri ile ilçeyi mega kent konumuna getiriyor.

Sıcak, çiftçiye yangın nöbeti tutturuyor

Hava sıcaklıklarının yükseldiği Diyarbakır'da hasat zamanı gelen çiftçileri yangın korkusu sardı. Tarla kenarlarına atılan izmarit ve cam şişe gibi yanıcı maddelerin yanı sıra elektrik tellerinden sıçrayan kıvılcımlara karşı hazır kıta bekleyen çiftçiler, tarlalarında 24 saat nöbet tutuyor.

Şiddetli rüzgar elektrik tellerini kopardı

Adıyaman merkez Malazgirt Mahallesinde şiddetli rüzgar nedeniyle kopan elektrik telleri kısa devre yapınca mahallede bazı evlerde elektronik eşyalar yandı.

Elektrik akımına kapılan inşaat işçisi yaralandı

Adıyaman'da bir inşaat işçisi, elindeki demir çubuğun elektrik tellerine çarpması sonucu yaralandı.

Elektrik tellerine asılı kalan kuş kurtarıldı

Diyarbakır'da ayağındaki ip nedeniyle elektrik tellerinde asılı kalan kuş, Dicle Elektrik Dağıtım ekipleri tarafından kurtarıldı.

Elazığ'da hiç görülmemiş bir yangın...

Elazığ'da şiddetli rüzgarın etkisi ile birbirine temas eden elektrik tellerinden çıkan kıvılcımlar, bir trafoya giren karga ve tellere konunca yanan kuş nedeniyle çıkan yangınlarda 500 dönümden fazla ekili alan kül oldu.