Etiketler

Elazığ'da 'Emzirme Haftası' etkinliği

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde 'Dünya Emzirme Haftası' kapsamında eğitim programı düzenlendi.

Çalışanları ilgilendiren tazminat kararı

Samsun'da bir çağrı merkezinde çalışan kadın işçi, 1 yaşındaki çocuğunu bırakmak ve emzirmek için işverenden ilgili yönetmelik gereği çalışma yerine en fazla 250 metre mesafede yurt veya kreş kurulmasını talep etti.

Annesi doğumdan sonra ölen kuzuyu, inek emziriyor

Elazığ'ın Ağın ilçesinde doğum yapan inek, kendi yavrusu ile annesi ölen kuzuya birlikte süt veriyor.

Adıyaman’ın altın bebek dostu ünvanı onaylandı

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü hastane uygulamalarının yanı sıra yaptığı sosyal aktivitelerle bölge halkının anne sütü ve emzirme konularında bilinçlendirilmesini sağladığı için Adıyaman'ın 'Altın Bebek Dostu İl' unvanı onaylandı.

Altın Bebek Dostu İl Erzincan

Erzincan kamu hastaneleri, özel hastane ve Aile Hekimliği birimlerinde başarılı emzirme uygulamaları nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından 'Altın Bebek Dostu İl' plaketi ile ödüllendirildi.

Emzirme Haftasında Anne Sütünün önemine dikkat çektiler

Oltu Devlet Hastanesinde, 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte Anne sütünün önemine dikkat çekildi.

Adıyaman’da Dünya Emzirme Haftası kutlandı

Adıyaman Gölbaşı Devlet Hastanesi 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası münasebeti ile emzirmeye dikkat çekmek için anneler ve anne adayları bilgilendirildi.

"Emziren anneler daha sağlıklı"

Medicana Sivas Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Nadir Comart annenin bebeğini emzirmesinin, bebeğin gelişiminde en önemli etken olduğu gibi annenin sağlığı açısından da oldukça önemli olduğunu iletti.

DG Sivasspor ve Medicana’dan anne sütü farkındalığı

Demir Grup Sivasspor, Bursaspor müsabakasına anne sütü farkındalığı adına 1-7 Ekim Emzirme Haftası'nda 'Bebeklerin sağlıklı gelişimi için ilk 6 ay temel gıda anne sütüdür' Medicana pankartı ile sahaya çıktı.

Emzirmede yanlış pozisyona dikkat

Uzman Fizyoterapist Gökhan Aygül, emzirmede yanlış pozisyona dikkat çekerek, Bebekleri kundağa sarmak, yanlış taşımak, emzirmede yanlış pozisyon ve bazı hareketlere zorlamak kalça çıkığı açısından çok risklidir. dedi.

Annelere emzirme ile ilgili altın öneriler

Anne sütünün bebekler için vazgeçilmemesi gereken en sağlıklı besin olduğunu belirten Uzman Psikolog Merve Demir, annelere emzirme ile ilgili öneriler de bulundu.

DÜ’de ‘Anne sütü ve önemi’ eğitimi

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle farkındalık oluşturmak amacıyla hastane çalışanlarına Anne sütü ve önemi başta olmak üzere 4 ayrı ana başlıkta eğitim verildi.

Obezite anne sütü ile önlenebilir

1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde stant kurularak uzman doktorlar tarafından anne sütünün öneminden bahsedilerek, annelere sütün çocuklar üzerinde ki etkisi anlatılıyor.

Gölbaşı Devlet Hastanesinde emzirme standı açıldı

Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Gölbaşı Devlet Hastanesi'nde Emzirme Haftası dolayısıyla hastane içerisinde emzirme standı açıldı.

Besni’de Anne Sütü ve Emzirme Haftası etkinliği düzenlendi

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Besni Devlet Hastanesi, 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle program düzenledi.

Kahta’da Emzirme Haftası etkinliği düzenlendi

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kahta Devlet Hastanesi, 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle hastane girişinde stant açtı.

DÜ’de emzirme odaları yenilendi

Bebek dostu hastane olan Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde tüm emzirme odaları yeniden düzelendi.

Tuğut: "Anne sütü bebeği hastalıklardan koruyor"

Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nilüfer Tuğut, anne sütünün bebeği çeşitli hastalıklarından koruduğunu emzirmenin anne sağlığı açısında da önemli olduğunu söyledi.

Hamilelikte dişlere dikkat

Protez ve İmplantoloji Uzmanı İlker Arslan, Ağız ve diş sağlığının devamlılığını sağlamak için ömür boyu etkili ve yeterli bir ağız ve diş bakımı gerekmektedir. Özellikle kadınlar; mensturasyon, gebelik, emzirme gibi dönemlerden ötürü daha özenli olmalıdır. dedi.

Rezene çayı anne sütünü arttırıyor

Emzirme, anne ve çocuk arasındaki bağı kuvvetlendiren önemli eylem olduğunu belirten Diyetisyen Elif Yıldız, rezene çayının anne sütünün artırdığını söyledi.