Etiketler

Elazığ'da 'etçil örümcek' endişesi

Elazığ'ın Kovancılar ilçesine bağlı Mustafa köyünde görülen örümcek türünün 'etçil' olması endişeye neden oldu.

MHP Malatya İl Başkanı Bülent Avşar:

Antalya'da yerel seçimler öncesi İl Başkanları ve Belediye Başkanları ile gerçekleştirilen toplantının faydalı geçtiğini belirten MHP Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, Bilge liderimiz Genel Başkanımız Dr.Devlet Bahçeli bey Malatya'dan memnuniyetini bizlere bizzat iletmiştir. Malatya'dan beklentilerin çok olduğunu biliyoruz. Kimse endişelenmesin dedi.

Kahvehane açık olsaydı facia yaşanacaktı

Diyarbakır'da, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği araç, kahvehaneye daldı. İş yerinin açık olmaması faciayı önlerken, kazada araçta bulunan 6 kişi yaralandı. Bina sakinleri, kaza sonrası deprem olduğu endişesiyle sokaklara fırladı.

‘Toplu Arı Ölümleri’ üreticileri endişelendirdi

Bingöl'de son günlerde yaşanan toplu arı ölümleri, kışa hazırlık yapan üreticileri endişelendirdi.

Çin tehdidi çekirdek üreticisi tedirgin ediyor

Sivas'ta başlayan çekirdek hasadı üreticinin yüzünü güldürse de, Çin'den ithal edilen ucuz ve kalitesiz çekirdek üreticileri endişelendiriyor.

Uzun yıllar sonra kuruyan ırmak ilçe halkını endişelendirdi

Son yılların en kurak günlerinin yaşandığı Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde, ilçenin simgesi olan Han ırmağı yıllar sonra kurudu.

Suçluyu ihbar etti eve mahkum oldu

Diyarbakırlı R.C.'nin, adam öldürmeden ve yaralamadan kesinleşmiş cezası bulunan ve firari olan zanlıları ihbar ettiği için başı bir türlü dertten kurtulmadı. İhbardan sonra iki kardeşinin zanlılar tarafından darp edildiğini ve silahla yaralandığını iddia eden R.C., kendisine de evden çıktığı her an saldırı olabileceği endişesiyle zanlıların yakalanmasını istiyor.

Avlamak istedikleri balıkları karada buldular

Sivas'ta bulunan Serpincik Göleti'nde karaya vuran ölü balıklar endişeye neden oldu.

İki kuzen birden kayboldu

Adıyaman'da, iş aramaya gidiyoruz diye evden çıkan iki kuzenden 3 gündür haber alınamıyor. Kayıp çocukların ailesi çocuklarının hayatından endişe ediyor.

Balda rekolte düşebilir

Arıcılar, uzun süren yağışların bal üretimini düşürmesinden endişe ediyor.

Ailesi kayıp Yusuf için endişeli

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 5 gün önce hayvan otlatmaya çıktıktan sonra kendisinden haber alınamayan Yusuf Yılmaz'ın İstanbul'da görüldüğü iddia edildi. Yetkililere çağrıda bulunan aile, Yusuf'un terör örgütü mensuplarınca da kaçırılabileceğini belirterek aramaların tüm Türkiye'de yapılmasına devam edilmesini istedi.

14 kilometrelik su kanalında son nokta da tarandı Yusuf’tan yine iz yok

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde iki gün önce kaybolan 15 yaşındaki çoban Yusuf Yılmaz'ı bulma çalışmalarında 14 kilometrelik su kanalı ve hayvanların otlatıldığı 5 bin dönümün üzerindeki alanda yapılan çalışmada Yusuf'a ait herhangi bir ize rastlanmadı. Her türlü olasılığın düşünüldüğü olayla ilgili olarak soruşturma derinleştirilirken Yusuf'un kaçırılmasından endişe ediliyor.

Çocuklarınıza hayal kırıklığı yüklemeyin

Psikolog Hande Nacar Baş, yıllar süren hazırlık aşamasından sonra hayatlarının bir sonraki macerasına hazırlanan gençlerin üniversite sınavına sayılı günler kala endişelerinin giderek arttığını belirtti.

Elazığlılar müjde! Bayramda ücretsiz

Halk otobüslerinin de belediye bünyesinde hizmet vereceğini belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, bayramda otobüslerin ücretsiz olacağını, yaşlıların da beni almazlar, beni görmezden gelirler endişesinin bu hafta biteceğini söyledi.

Yağmurlar üreticinin yüzünü güldürdü

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, bir hafta boyunca yağar yağmurlarla kuraklık endişelerinin sona erdiğini açıkladı.

Fazla endişeli olmak psikolojiyi bozuyor

Yrd.Doç.Dr. Rıdvan Üney, fazla endişeli olmanın psikolojiyi bozduğunu söyledi.

Fıstık fiyatlarındaki artış kadayıfı vurdu

Diyarbakır'ın vazgeçilmez tatlarından olan burma kadayıfın üretiminde kullanılan fıstığa yapılan yüzde yüzlük zam tatlıcıları endişelendirdi.

Tahliye edilen bina sakinlerinin endişeli bekleyişi sürüyor

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde dün gece yarısı yıkılma riskine karşı tahliye edilen Güllü Apartmanı sakinlerinin endişeli bekleyişi sürüyor. Bina sakinleri biran önce yetkililerin bir çözüm bulmasını istediklerini belirtti.

Kayıp kızın ailesi hayatından endişe ediyor

Adıyaman'da bir hafta önce kaybolan 21 yaşındaki genç kızın ailesi hayatından endişe ediyor.

Barajlarda su seviyesi azaldı, kuraklık kapıda

Türkiye genelinde son 44 yılın en kurak dönemi yaşanırken, Sivas'ta bazı barajlarda su seviyesinin azaldığı görüldü. Su seviyesinin azalmasıyla kuraklık endişesi yaşanmaya başladı.

(Özel Haber) Türkiye’yi ürküten tablo

Türkiye'de 2008 yılında 515 bin 623 olan at, eşek ve katır sayısı 10 yılda yüzde 44 azalarak 289 bin 782'ye geriledi. Vatandaşlar tek tırnaklı hayvanların sofralarına girdiği endişesi yaşarken, yetkililer özellikle marketlerde satılan hazır kıymalardan kaçınılması gerektiğini belirtti.

E.Yeni Malatyasporlu futbolcuların küme düşme korkusu yok

Süper Lig'de bu sezon en istikralı isimlerden birisi olan Evkur Yeni Malatyasporlu defans oyuncusu Sadık Çiftpınar, küme düşme endişesi yaşamadıklarını belirtti. Bulundukları konum itibariyle karamsar olmadığını ifade eden Çiftpınar, Altımızda 7 tane takım var. Bunlar arasından 2 tanesi küme düşecek. Yeni Malatyaspor'u onlar arasına katmıyorum. Çünkü birlik beraberliğimiz ve kalitemiz bu konuda sıkıntı yaşamayacağımızı gösteriyor dedi.

Erzincanlı üreticileri kuraklık endişesi sardı

Türkiye'nin önemli küçükbaş hayvancılık merkezlerinden olan Erzincan'da üreticiler, kuraklık endişesi yaşıyor.

Saçları tıraş etmeden saç ekimi mümkün

Saç ekimi yaptırmak isteyenlerin en büyük endişesinin saçın tıraş edilmesi olduğunu belirten Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, saç ekimi yapılırken saç tıraşı olunmasına gerek kalmadığını söyledi.

Erzurum’da kaçak göçmenlerde salgın endişesi

Erzurum'a kaçak yollardan gelen çoğunluğu Afganistan uyruklu kaçak göçmenlerin sayısı bir günde bine ulaştı. Sağlık kontrolü amacıyla hastanelere gönderilen göçmenlerin bazılarında bulaşıcı hastalık tespit edildiği öğrenilirken, polisler de eldiven ve maskelerle görev yapıyor.

DES: “Bakanlık kendi bindiği dalı kesiyor”

Pilot illerde uygulamaya konulan öğretmenlerin yoğun tepkini çeken ve endişeye sevk eden performans değerlendirme uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulunan Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı İshak Çelebi, Bu uygulama Bakanlığın beceriksizliğinin ve öngörüsünün bittiğinin belgesi haline gelmiştir. Eğitim sistemini iyileştirmeye yönelik başka bir proje geliştiremeyen bakanlık, son olarak da öğretmenleri öğrencilerin ve velilerin önüne atarak önüne atarak kendini rahatlatmaya ve bir süre daha icraatsızlığını gizlemeye çalışmaktadır. Öğretmenin değerini düşüren, öğrenci karşısında saygınlığını, yaptırım gücünü, inandırıcılığını, objektifliğini ve bağımsız çalışma alanını yok eden bu uygulama, zaten zedelenmiş olan değerini ayaklar altına serilişinin son safhası olmuştur. Başarısızlığı sürekli başkalarında arayan idari anlayışı gösteren bakanlığımız, Nasrettin Hoca misali bindiği dalı kesmektedir dedi.

Diyarbakır’da bir okul mikrop yuvasına döndü

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesinde tuvalet kapılarının bile olmadığı okul, temizlik yapılmadığı için mikrop yuvasına döndü. Çocuklarının sağlığından endişe duyan veliler, yetkililerin sorunu çözmesini istedi.

Karlıova’da kış kurak geçti

Adını karlı ovalarından alan Bingöl'ün Karlıova ilçesinde bu sene kış, kurak geçti. Yarım asırdan fazladır ilk defa kışı bu kadar kurak geçirdiklerini söyleyen vatandaşlar, yazın kurak geçmesinden endişeli.

Kuraklığa fıskiyeli çözüm

Malatya'da bu yıl yağışın beklenenin altında gerçekleşmesi nedeniyle kuraklık endişesi yaşayan bazı çiftçiler, kurdukları bahçe fıskiyeleri ile arazilerini suluyor.

Alim; “Erzurum’un verdiği göçten kaygılıyız”

İPEKYOLU Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Alim, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK), Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi üzerinden yapılan 2017 yılı nüfus sayımı sonuçlarına göre, Erzurum'dan bin 545 kişinin daha göç etmesinin kaygı ve endişelerini artırdığını söyledi.