Etiketler

Engelli aracına çarpıp yaşlı adamın ölümüne neden oldu

Elazığ'da bir otomobil yolun karşısına engelli aracıyla geçmek isteyen yaşlı adama çarpıp ölümüne neden oldu, sürücü ise olay yerinden kaçtı.

Mahkemeden milyonları ilgilendiren emsal karar

İzmir'de engelli kardeşi için özel tüketim vergisi (ÖTV) indiriminden yararlanarak 0 kilometre yeni bir araç almak isteyen kişinin talebi yerel mahkeme tarafından çeşitli gerekçelerle reddedildi. Şahıs bu kez Anayasa Mahkemesine başvurdu. Mahkeme, emsal bir karar vererek yargılamanın yeniden yapılmasına hükmetti.

Engelli anne yardım bekliyor

Diyarbakır'da engelli iki çocuk annesi Ceylan Yılmaz, kendisine yardım elinin uzatılmasını bekliyor. En büyük isteğinin bozulan akülü engelli aracının tamir ettirilmesi olduğunu belirten anne Yılmaz, zor günler yaşadığını ve gittiği tüm kapılardan boş döndüğünü söyledi.

Sosyal medyada başlatılan kampanya ile hayatı değişti

Elazığ'da yakalandığı hastalık nedeniyle 5 yıl önce bir bacağını kaybeden Bülent Şahin, sosyal medyada başlatılan kampanya ile hayatını değiştiren özel araca kavuştu.

Engelli gence akülü araç sürprizi

Erzincan'da engeli olan bir gence, öğrenci taşımacılığı yapan 6 firma tarafından akülü engelli aracı hediye edildi.

Otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü öldü

Sivas'ta otomobilin çarptığı üç tekerlekli engelli aracın motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti.

Palandöken Belediyesi engelliler için özel araç aldı

Dünya Engelliler Günü nedeniyle Palandöken Belediyesi, engelliler için özel hazırlanan son model 1 adet kaldıraçlı (liftli) engelli aracını hizmete sundu. Araçlar donanımlı mekanizması ile engelli bireylere refakatçileri olmadan da yolculuk yapma imkanı tanıyor.

Yeşilyurt Belediyesinden engellilere özel program

Yeşilyurt Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen 'Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok' özel programında engelli vatandaşlara 15 adet akülü, beş adet manuel engelli araç ile iki adet işitme cihazı verildi.

Bingöl’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Engelli vatandaşlara yönelik 4 bin metrekare iz yolu yapılarak, 5 ayrı noktaya engelli araç şarj istasyonları kurulduğunu belirten Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Engelleri ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Baharla birlikte yapımına başlayacağımız engelsiz binayı da hizmetinize sunacağız dedi.

Bingöl’de engelli araçları için şarj istasyonları kuruldu

Bingöl Belediyesi, engelli vatandaşların yaşam şartlarını daha elverişli hale getirebilmek amacıyla 5 farklı bölgeye engelli araçları için şarj istasyonu kurdu.

Otomobil engelli aracına çarptı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesi Turan Özdemir Caddesi üzerinde otomobilin çarptığı engelli aracının sürücüsü yaralandı.

Otomobille akülü engelli aracı çarpıştı: 1 yaralı

Adıyaman'da otomobille akülü engelli aracının çarpışması sonucu yaşanan kazada engelli vatandaş yaralandı.

Belediye engelli vatandaşları sandığa taşıdı

Elazığ’da oy kullanmak isteyen engelli vatandaşlar belediye ekipleri tarafından engelli araçları ile taşınarak, oy kullanmaları sağlandı.