Etiketler

Öğrencilerden, işitme engelli çocuklar için anlamlı çalışma

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde bir araya gelen öğrenciler, kitap ayraçları yaparak işitme engelli öğrencilere işitme cihazı almak için satışa çıkardı.

'Başıma bir şey gelirse çocuklarımın arkasında devletim var'

Elazığ'da 72 yaşındaki 6 çocuk annesi Fatma Başar, zihinsel ve bedensel engelli 4 çocuğuna devlet desteğiyle adeta bebek gibi bakıyor.

Yüzde 98 engelli, tek parmağı ile 2 bin şiir yazdı

Elazığ'da 16 yıldır tek parmağı ile 2 bin şiir yazan yüzde 98 fiziksel engelli Nurullah Çelik, onun gibi engelli kardeşi azmi, sabrı ve başarısı ile herkese örnek oluyor.

Engelli çocuklar pedal çevirdi

Elazığ'ın Akçakiraz ilçesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla Bisiklet Şenliği gerçekleştirildi.

Engelli çocuklar uçurtma şenliğinde buluştu

Elazığ'da gerçekleştirilen uçurtma şenliğinde oyunlar oynayıp, uçurtma uçuran engelli çocuklar, eğlenceli vakit geçirdi.

Engelli çocuklara drama eğitimi

Elazığ'da Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı bünyesinde eğitim gören engelli çocuklar, yaratıcı drama ile sosyalleşiyor.

Başkan Aydın, engelli aileleri ziyaret etti

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ve eşi Yurdagül Aydın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli çocukları ve ailelerini evlerinde ziyaret etti.

Jandarma engellilerle bir araya geldi

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı personelleri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engelli çocuklarla vakit geçirdi.

Gönüllere dokunan öğretmen

Elazığ'da daha önce iki engelli öğrenciyi umreye götüren öğretmen Aysel Bayrak, hafta sonları da engelli çocuklara gönüllü olarak özel ders vererek örnek bir davranış sergiliyor.

Milletvekili Çakır, engelli çocuklarla buluştu

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır, engeli bireylerin önündeki engellerin kaldırılması adına Malatya'da önemli çalışmaların yapıldığını ifade ederek, Türkiye genelinde hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalarla çok büyük mesafeler alındı. Özelde de Malatya'mız, Türkiye genelinde Avrupa standartlarını yakaladı. Malatya olarak Türkiye ortalamanın üzerinde bir başarı var dedi.

Çarpışan otoda bir vali

Tunceli Valisi ve Kayyum Başkan Tuncay Sonel, engelli çocuklar için mangalda et pişirip, onlarla birlikte çarpışan otoya binerek neşelerine ortak oldu.

“Engelli Çocuk İstismarı” konulu konferans verildi

Adıyaman Müftülü tarafından özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi görevlilerine yönelik Engelli Çocuk İstismarı konulu konferans verildi.

Hayatını down sendromlu oğlu ile engellilere adadı

Elazığ'da, down sendromlu oğluna yakın olmak için faaliyetlerine katıldığı engelli vakfında 14 yıl görev yapan Çiçek Tutuş, son 4 yıldır başkanlığını yaptığı Elazığ Şizofreni Dayanışma Derneği'nde engellilere yönelik projelerle takdir topluyor.

Engelli çocuklar uçurtma uçurdu

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Engelliler Haftası dolayısıyla piknik ve uçurtma şenliği düzenlendi.

İşitme engelli çocuklardan 23 Nisan etkinliği büyüledi

Diyarbakır'da özel bir eğitim kurumunun düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğinde hünerlerini sergileyen işitme engelli çocuklar, izleyenleri büyüledi.

Engelli çocukların 23 Nisan’ı kutlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Engelli Şube Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir anaokulu engelli öğrencilerini Diyarbakır Hipodromunda atlarla terapi etkinliğinde buluşturdu.

Yeşilyurt Belediyesinden özel çocuklara ayrıcalıklı hizmet

Malatya Otizm Derneğini ziyaret eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, belediye olarak engelli çocuklara ve vatandaşlara ayrıcalıklı hizmet sunduklarını söyledi.

Vali Sonel, huzur evi ve rehabilitasyon merkezini ziyaret etti

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, huzurevi sakinleri, engelli çocuklar ve kontrol noktasında görevli askerlerle bir araya geldi.

Özalper Parkı engelliler için yeniden düzenlenecek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Özalper Mahallesinde bulunan parkı engelliler için yeniden düzenleyerek, engelli çocukların hizmetine sunacak.

Görme engelli çocuklar için sesli sinema etkinliği düzenlendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, görme engelli çocuklar için sesli sinema etkinliği düzenledi. Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikten sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara ışıklı beyaz baston hediye edildi.

Başkan Kutlu ve eşi görme engellilerin hayallerini gerçekleştirdi

Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu ve eşi Fulya Kutlu, 7-14 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen Beyaz Baston Körler Haftası dolayısıyla evlerinde ziyaret ettikleri görme engelli çocuklara oyuncak ve çalışma masalarını hediye etti.

Engelli çocuklar, şehit öğretmenin ailesini unutmadı

Tunceli'de engelli çocuklar, yeni yıl öncesi teröristler tarafından şehit edilen Necmettin Yılmaz'ın ailesi ile Vali Tuncay Sonel başta olmak üzere bir çok kişiye yılbaşı kartı gönderdi.

Engelli çocuklara animasyon etkinliği

Adıyaman Belediyesi, Adıyaman Üniversitesi öğrencilerinin de destekleriyle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli minikler için 'animasyon' etkinliği düzenledi.

Zihinsel engelli çocuklarına gözleri gibi bakıyorlar

Sivas'ta yaşayan 35 yaşındaki Nergis ve 38 yaşındaki Eyüp Baltacı çiftinin 5 çocuğu doğuştan yüzde 50 zihinsel engelli olarak dünyaya geldi. Fedakar çift tüm imkansızlıklara rağmen engelli çocuklarına gözü gibi bakıyor.

Sonel, engelli çocuklar ve aileleriyle buluştu

Tunceli Valisi Tuncay Sonel'in eşi Handan Sonel, engelli çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi.

Fizyoterapistten engelli çocuklar için uyarı

Engelli çocukların rehabilitasyonunda fiziksel aktivite ve sporun oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Fizyoterapist Canan Turan, çocukların tablet ve cep telefonlarından uzak tutulmasının ve günde en az 2 saat fiziksel aktivite yapmasının engellerini aşmada önemli olduğunu vurguladı.

Engelli çocuklarına ev ödevi desteği

Cumhuriyet Üniversitesi ile Sivas Belediyesi işbirliği ile işitme engelli ailelerin çocuklarına yönelik olarak geçen yıl başlatılan ve Türkiye'de bir ilk olan eğitim desteği devam ediyor.

Engelli çocuklara at üstünde terapi

Malatya'daki Sultansuyu Tarım İşletmesinde bulunan Hippoterapi Merkezinde engelliler ata binerek terapi görüyor.

Engelli çocuk yürekleri ağza getirdi

Elazığ'da evde yalnız kalan zihinsel engelli 15 yaşındaki çocuk, ikinci katın balkonundan kendini atmak istedi. Polis ekiplerinin ikna etmeye çalıştığı çocuğu diğer balkondan giren komşu kadın kurtardı.

Bağlar Belediyesi’nden sokağa atılan aileye ilişkin açıklama

Diyarbakır'ın Bağlar Belediyesi geçtiğimiz günlerde basında yer alan 'Engelli çocuklarıyla sokağa atıldı' başlıklı habere ilişkin açıklama yaptı.