Etiketler

Engelli gence akülü sandalye

Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde hayırseverlerin yardımıyla engelli gence akülü sandalye alınarak verildi.

Engelli gencin umre hayali gerçek oldu

Malatya'da yaşayan Down Sendromlu Kemal Çaputçu, Engelliler Haftasında hayırsever iş adamlarının yardımı ile umreye gitti.

Yakınını arama bahanesiyle engelli gencin telefonunu alıp kaçtı

Diyarbakır'da bir kişi, telefonunun şarjının bittiği ve bir yakınına telefon açması gerektiği bahanesiyle engelli gençten telefonunu istedi. Engelli genç hiç düşünmeden telefonunu verirken, zanlı telefonu alıp kayıplara karıştı.

Zihinsel engelli gencin yüzünün bıçakla kesildiği iddia edildi

Adıyaman'da, pamuk şeker satarak geçimini sağlamaya çalışan 25 yaşındaki zihinsel engelli gencin yüzünün bıçakla kesildiği iddia edildi.

Engelli gence akülü sandalye hediye edildi

Gerçekler Dünyası Araştırma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 16 yaşındaki bedensel engelli gence akülü sandalye hediye etti.

Kulp’taki kaçırılma olayında sevindirici haber

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde geçtiğimiz aylarda yaşanan kız kaçırma olayında, kızı kaçıran kişinin engelli kardeşinin, kızın ailesi tarafından alıkonulduğu iddia edilmişti. Olayın duyulması üzerine engelli genç evine dönerken, kızın da kendi isteğiyle gittiği öğrenildi.

Engelli gencin yardımına jandarma koştu

Adıyaman'ın Sincik ilçesine bağlı Arıkonak köyünde yolunu kaybederek dağda mahsur kalan engelli vatandaşın yardımına jandarma koştu.

Engelli genç kızların gelinlik hayali gerçek oldu

Sivas'ta özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezinde eğitim gören engelli genç kızlar gelinlik giymenin mutluluğunu yaşadı.

Engelli Bireyler Meyve Kokulu Sabun Üretiyor

Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü engelli vatandaşlar için yeni bir projeyi hayata geçirdi. Proje ile eğitilebilir zihinsel ve otizmli gençlere renkli meyve kokulu sabun üreticiliği öğretiliyor. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün Engelli Mesleki Eğitim Kursuna yönelik yaptığı proje ile Erzincan'da yaşayan eğitilebilir Zihinsel ve Otizmli gençlere Renkli Meyve Kokulu Sabun üreticiliği teorik ve uygulamalı olarak öğretiliyor. Renkli ve Meyve Kokulu Sabun üreticiliği projesi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün oluşturduğu atölyede 1 dönem halinde 6 ay süreyle engelli gençlere eğitimler veriliyor. Katılım gösteren kursiyerlerin rehabilite olmaları amacıyla da İl Müdürlüğünden görevlendirilen uzman personel ile Sosyolog, Psikologlar destek oluyor.

Engelleri patenle aştılar

Erzurumlu işitme engeli öğrenciler, buz pateni yaparak, Dünya Engelliler Haftasını kutladılar. 'Koşabiliyorken Koş' Projesi kapsamında işitme engelli gençler, keyifli anlar yaşadı.

Engelli Enes’in hayali gerçek oldu

Bedensel engelli genç Enes Tokdemir'in hayalini kurduğu dizüstü bilgisayarı Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan hediye etti.

Kent Konseyi Engelliler Meclisi Askerde

Erzurum'da 65 engelli genç, Temsili Askerlik Uygulaması kapsamında düzenlenen törenle bir günlüğüne asker oldu.

Elbistanlı engelli gencin askerlik hayali gerçek oldu

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yürüme engelli 23 yaşındaki Burak Tunç, temsili askerlik uygulaması kapsamında bir günlüğüne de olsa askerlik yapmanın heyecanını yaşadı.

Çemişgezek’te özel öğrenciye, özel hediye

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde, teknoloji meraklısı engelli gence akıllı telefon hediye edildi.

Engelli gence akülü araç sürprizi

Erzincan'da engeli olan bir gence, öğrenci taşımacılığı yapan 6 firma tarafından akülü engelli aracı hediye edildi.

Engelli gencin F-16 hayali gerçek oldu

Diyarbakırlı 16 yaşındaki kelebek hastası Halil Dağ'ın F-16 savaş uçağı görme hayali gerçek oldu.

Malatya’da kayıp engelli şahıstan 3 gündür haber alınamıyor

Malatya'nın Darende ilçesinde 3 gündür kayıp olan 23 yaşındaki engelli genci bulmak için yapılan arama çalışmalarında bir sonuç elde edilemedi.

Kaybolan engelli genç her yerde aranıyor

Malatya'nın Darende ilçesinde dün akşam saatlerinde kaybolan 23 yaşındaki engelli Osman Kelleci her yerde aranıyor.

Vali Sonel engelli gençlerin hayalini gerçekleştirdi

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, hayalini resimle anlatan iki engelliden birini helikoptere, diğerini itfaiye aracına bindirdi.

Erzurum’da ‘Engelleri Aşta Gel Mehmet’im’ futbol müsabakası

Erzurum'da engelli gençler Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek için futbol müsabakası düzenledi.

Engelli öğrencinin diploması evinde takdim edildi

Adıyaman'da açık öğretim lisesini bitiren engelli gence diploması evinde takdim edildi.

Engelli genç bıçaklı saldırıya uğradı

Adıyaman'da, zihinsel engelli olduğu öğrenilen genç çarşı merkezinde kimliği tespit edilemeyen şahıs ya da şahıslar tarafından bıçaklanarak yaralandı.

Görme engelli genç kadından Mehmetçiklere türkülü destek

Malatya'nın Darende ilçesinde yaşayan doğuştan görme engelli 27 yaşındaki Zeynep Akçay, Afrin'de görev yapan Mehmetçiklere saz çalarak ve türkü söyleyerek destek oldu.

Aynı kişiden ikinci kadına da vurgun

Diyarbakır'da engelli genç kızın ameliyat için biriktirdiği parayı evlenme vaadiyle dolandırarak alan Şehmus B.'nin Firdevs K. isimli bir kadını da dolandırdığı iddia edildi. Baskılardan dolayı yurt dışına kaçmak zorunda kaldığını ifade eden Firdevs K., yaşadığı travmanın hala etkisinde olduğunu söyledi. Mağdurlar dolandırıcının emniyet ekipleri tarafından yakalanmamasına da tepki gösterdi.

Zihinsel engelli gençler ev ortamında eğitim görüyor

SİVAS (İHA) – Sivas'ta zihinsel engelli gençler, kendilerine özel hazırlanan uygulama merkezinde ev ortamında eğitim görerek yeni beceriler kazanıyor.

Tek anestezi ile çift ameliyat

Sivas'ta bedensel ve zihinsel engelli gence tek anestezi ile gerçekleştirilen iki farklı ameliyat başarı ile tamamlandı.

Başkan Orhan’dan engellilere forma desteği

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, engellilere yönelik desteklerini sürdürüyor. Başkan Orhan, Yakutiye Engelliler Derneği ve Spor Kulübü goollbaal takımına forma, eşofman ve malzeme desteğinde bulunarak, bir kez daha gönüllere girdi. Engelli gençlerin spora kazandırılması, sportif faaliyetlerin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması bağlamında bu tür destekleri önemsediklerini ifade eden Başkan Orhan, Engelli kardeşlerimizin ve kulüplerimizin taleplerini karşılama noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz dedi.

Milletvekili Ilıcalı’dan darp edilen engelli gence ziyaret

AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, uğradığı saldırı sonucu burnu kırılan ve vücudunun çeşitli yerlerinde çürükler oluşan engelli gencin ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Başsavcı Güre, engelli gencin hayalini gerçekleştirdi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, engelli gencin forma hayalini gerçekleştirdi. Güre, girişimleri sonucu Beşiktaş Kulübünün tüm futbolcularına imzalatarak, kendisine gönderdiği formayı, evinde ziyaret etti engelli gence hediye etti.

Erzurum’da zihinsel engelli gence dayak olayına Cumhuriyet Başsavcılığından açıklama:

Erzurum'da 25 Ocak 2017 tarihinde yaşanan ve güvenlik kamerasına yansıyan 'zihinsel engelli gence aile boyu dayak' olayıyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada şüpheli şahsın adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi.