Etiketler

Bir aşk hikayesi

İstanbul'da yaşayan 30 yaşındaki Erhan Naynal, aşık olduğu 27 yaşındaki bedensel engelli Tuğçe Çolak'la evlenmek için iş yerini kapatıp Elazığ'a yerleşti,

Engelli kadınların hobi bahçesinde bahar heyecanı

Elazığ Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Beyyurdu Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi gören yaklaşık 60 engelli kadın, baharın gelmesiyle kurum bünyesinde oluşturulan hobi bahçesinde toprakla iç içe vakit geçiriyor.

Engelli kadınlara kuaförlük hizmeti

Elazığ'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla engelli kadınlara kuaförlük hizmeti sunuldu.

Sanatı ile engellilerin kalbine dokunuyor

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne bağlı Beyyurdu Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon merkezindeki resim kursu, zihinsel engelli kadınların rehabilitasyonuna katkı sağlıyor.

Kayıp olarak aranan zihinsel engelli kadın, su kuyusunda bulundu

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde kayıp olarak aranan zihinsel engelli kadın, jandarmanın çalışmasıyla bölgede bulunan bir su kuyusunda bulundu. Yaralı olarak bulunan kadın, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Engelli kadınlar farkındalık için yürüdü

Elazığ'da, Altınokta Körler Derneği Genel Merkezi Kadın Meclisi üyeleri ve engelli kadınlar 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yürüyüş yaptı.

Hobi bahçesinde hasat zamanı

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Beyyurdu Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde, psikolojik sorunları olanlar ile zihinsel engelli kadınların rehabilitasyonu için kurulan hobi bahçesinde hasat yapıldı.

Görme engelli kadınlarla istişare toplantısı düzenlendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cumali Atilla'nın eşi Lütfiye Atilla'nın da katılım gösterdiği Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın organize ettiği, görme engelli vatandaşların sorunları, talep ve önerilerinin ele alındığı istişare toplantısı Gazi Köşk Hevsel Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşti.

Kriz dönemlerini ‘hobi bahçesi’ ile atlatıyorlar

Elazığ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Beyyurdu Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde kurulan ‘hobi bahçesi’nde psikolojik sorunları olanlar ile zihinsel engelli kadınlar rehabilite ediliyor.

Engelli kadının okuma yazma azmi

Elazığ'da 52 yaşındaki doğuştan fiziksel engelli kadın, dönemin şartlarında okula gidemediği için okuma yazmayı başlatılan seferberlikle öğrenmeye başladı.

İnternette tanıştı, evlenme vaadiyle dolandırıldı

Diyarbakır'da yaşayan engelli kadın, tedavi olabilmek için yıllarca zor koşullarda çalışarak biriktirdiği 163 bin dolarını, kendisini evlenme vaadiyle kandıran şahsa kaptırdı. Suç duyurusunda bulunan genç kadın, O kadar güzel konuşuyordu ki inandım, güvendim. Her şeyi elimden aldı, hayatımı mahvetti dedi.

Görme engelli kadınlar Eğil’i gezdi

Altı Nokta Körler Derneği Diyarbakır Şubesi üyesi görme engelli 40 kadın, Eğil ilçesini gezme fırsatı buldu.

Ilıcalı’dan engelli kadına ziyaret

AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Olur'un Kaledibi Köyü'nde yaşayan bedensel engelli kadını ziyaret etti.

Kayıp zihinsel engelli kadından 47 gündür haber alınamıyor

Adıyaman'da kaybolan zihinsel engelli kadından 47 gündür haber alınamıyor.