Etiketler

Bir annenin en büyük mutluluğu…

Zehra Özkal, zihinsel engelli oğlunun hayata tutunması için yaptıkları ‘bir annenin en büyük mutluluğu bu olsa gerek’ dedirtti.

Katledilen baba ve oğlunun cenazeleri Diyarbakır’a getirildi

Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensupları tarafından 9 gün önce kaçırılıp katledilen ve cenazeleri bugün bulunan baba ve zihinsel engelli oğlunun cenazeleri Diyarbakır'a getirildi. Morg önünde toplanan baba ve oğlunun yakınları ağıtlar yaktı.

Engelli oğluna asker gecesi düzenledi

Erzurum Oltu'da, Yasin Haşimoğlu Mahallesinde ikamet eden Eyup (59) Neslihan(59) Elibol çifti, zihinsel ve bedensel engelli olan çocuklarına asker gecesi yaptı. Orkestra eşliğinde halaylar çekildi pastalar kesildi volkanlar yakıldı eline kına yakıldı.

Kambur ailesi yardım bekliyor

Kahramanmaraş'ta kanser hastası baba, zihinsel engelli oğlu ve kalp hastası eşi için uzanacak yardım elini bekliyor.

Engelli oğlunun hem oyun arkadaşı, hem de anne ve babası

Elazığ'da, kocası hayatını kaybettikten sonra sonra zihinsel ve bedensel engelli çocuğuna hem anne hem de baba olan 54 yaşındaki Şükriye Taş, oğluyla her gün oyun arkadaşlığı yapıyor.

Oğlunun isteği gelir kaynağı oldu

Elazığ'da fiziksel engelli oğlunun isteği üzerine aldığı civcivler sayesinde fikir sahibi olan baba, kuluçka makinesi ile hem civciv çıkartarak kendine gelir kapısı oluşturdu, hemde oğlunun mutluluğuna mutluluk kattı.

Hayatını engelli çocuklarına adadı

Eşini kaybettikten sonra engelli iki oğluna hem annelik, hem babalık yapan 58 yaşındaki Yıldız Elekçi, fiziksel engelli oğlunun dışarı çıkabilmesi için akülü araç istiyor.

Ölen babasının başında 2 gün bekledi

Elazığ’da yaşlı bir adam yatağında ölü bulunurken, zihinsel engelli oğlunun 2 gündür ‘babam uyuyor’ diyerek başında beklediği öğrenildi.