Etiketler

'Topraklarımızın denizlere akmasını istemiyoruz'

Orman Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Çelik, 'Ülke topraklarımızın yıllık 500 milyon ton olan erozyon kaybı yaptığımız çalışmalarla 150 milyon tona indi.' dedi.

Çiftçilere 11 milyon TL destek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 'Uygun bulunan 92 adet projeye toplam 11 milyon TL destek sağlanacak. Bu projeler sayesinde bin 65 hektar alanda toprak örtüsünün korunması ve erozyonun kontrolüne katkı sağlanacak' dedi.

İNOSAM Başkanı Gürkan Avcı: "Türk beyin göçü ve beyin erozyonu artıyor"

İnostratejik Araştırmalar Merkezi (İNOSAM) Başkanı Gürkan Avcı, Türkiye izlediği vahşi neoliberal politikalar nedeniyle insanlarını para odaklı, aydınlarını ilkesiz, toplumunu da ahlak ve erdemi baskılayıp ezmeye çalışan avantacı ve torpilci bir rol modelliğe sürüklemeye devam etmektedir. Türkiye'nin yüzleşmesi ve çözmesi gereken sorun budur dedi.

Rektör Çomaklı: “Gelecek kuşaklara daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için çalışıyoruz”

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç ve beraberindeki heyet Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı'yı makamında ziyaret etti.

Beylerderesi projesinde inceleme

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, beraberinde Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürü Mustafa Gözükara ile birlikte Beylerderesi Şehir Parkı ve Beylerderesi Göleti inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Havza Planlama ve Proje Eğitimi

7'inci Havza Planlama ve Proje Eğitimi Elazığ'da başladı.

Ramazan da ağız ve diş sağlığına dikkat

Protez ve İmplantoloji Uzmanı Dt. İlker Arslan, Ramazan ayında ağız ve diş sağlığına dikkat çekerek, İftar ve sahurda hızlı yenen yemekleri sindirmek için gazlı içecek tüketilir. Oysa dişlerin asit erozyonuna maruz kalmasını önlemek için asitli içecek tüketimi sınırlandırılmalı veya arkasından ağız suyla çalkalanmalıdır dedi.

TEMA Bağlar’da 550 fidan dikti

Türkiye Erozyonla Mücadele ve Araştırma Vakfı (TEMA) Bağlar Temsilciği, İl Orman İşletme Müdürlüğü ile imzaladığı protokol çerçevesinde bir okulun bahçesine 550 fidan dikti.

TEMA Vakfı Battalgazi İlçe Temsilciliği Şengül Korkut’a emanet

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Battalgazi İlçe Temsilciliğine Şengül Korkut getirildi.

Elazığ'da Erozyonla mücadele

Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 2003 ile 2014 yılı arasında erozyonla mücadele kapsamında 45 milyon 634 bin fidanın toprakla buluşturulduğunu belirten Bölge Müdürü Ziya Polat, bu yıl içerisinde ise 4 milyon fidanın dikileceğini söyledi.

Elazığ, Muş ve Bingöl illerine 77 milyon

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürlüğü’nce yürütülen kırsal kalkınma projesi hayata geçiyor.