Etiketler

Anadolu kültürünün eşsiz güzellikleri ‘Hünerli eller’ sergisinde ön plana çıktı

Yeşilyurt Belediyesi bünyesinde yer alan Yeşilkonaklar, Gençlik Merkezleri, Kadın Yaşam ve Spor Merkezlerinde açılan kurslara katılan kadınların bin bir emekle ürettiği el emeği göz nuru eserlerin yer aldığı 'Hünerli Eller' sergisi vatandaşların beğenisine sunuldu.

Erzurum Gazeteciler Cemiyeti’nden Karadeniz çıkarması

Erzurum Gazeteciler Cemiyeti (EGC), Karadeniz'de Erzurum havası estirdi. Geleneksel kültür gezileri kapsamında organize edilen ve Gümüşhane ile başlayan tur, Trabzon, Rize ve Artvin güzerghıyla tamamlanırken, Erzurumlu gazeteciler dopdolu bir hafta sonu geçirdi. Gazeteciler, Gümüşhane'deki Karaca Mağarası'ndan Trabzon'daki Küçük Ayasofya Camii'ne, Uzungöl'den Rize Ayder'in tabiat harikası yaylalarına varıncaya kadar Karadeniz'in eşsiz güzellikleriyle kucaklaşma imkanı bulurken, EGC Başkanı Metin Barlak, kültür gezilerinin devam edeceğini belirterek, Mesleki dayanışma, birlik ve beraberliği güçlendirme amacıyla organize ettiğimiz turlarımızın devamı gelecek dedi.

24. Yeşilyurt Kültür, Kiraz Ve Spor Festivali başladı

Doğa ile tarihin bir arada yaşandığı, eşsiz güzellikleri içinde barındıran Yeşilyurt İlçesi, her yıl olduğu gibi Kiraz, Kültür ve Spor Festivaliyle farklı bir yapıya büründü.

Erzincan Barosu’ndan Sosyal ve Kültürel Etkinlikler

Erzincan Barosu sosyal ve kültürel etkinliklerine devam ediyor. Üyelerine çeşitli seminer, eğitim kültürel etkinlik düzenleyen Erzincan Barosu son olarak üyelerine yönelik Hatay gezisi Düzenledi. Düzenlenen gezi programına aileleri birlikte katılım sağlayan üyeler 5 gün boyunca Hatay'ın eşsiz güzelliklerini inceleme imkanı buldu.

Yerli ve yabancı turistler için başlatılan Yeşilyurt kent Parkı yapımı sürüyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, yapımı tamamlanan Yeşilyurt Kent Parkın kapılarını yakın bir zamanda açacaklarını ifade ederek, Yerli ve yabancı ziyaretçilerimizi eşsiz güzelliklere sahip ilçemize hakim bir noktada ağırlayarak en güzel hizmeti vereceğiz dedi.