Etiketler

Duyarlı emlakçı ev sahiplerine seslendi

Elazığ’da meydana gelen 6.8 deprem sonrası binlerce evde hasar meydana geldi. Şehirde 700 ile 1500 TL arasında olan kira fiyatları 2 ile 3 bin TL’ye çıktı.

Ev sahipleri dikkat! Son 10 gün

Emlak Vergisi'nin ikinci taksidinin ödemesinde son tarihin 30 Kasım olduğunu belirten uzmanlar, mükellefleri cezalı duruma düşmemesi için uyardı.

Ev sahipleri ve kiracıları ilgilendiriyor! Ödemeyen yandı

Milyonları ilgilendiren karar Yargıtay 3. Hukuk Dairesi'nden geldi. Yüksek Mahkeme; sözleşmede belirtilen vade tarihinde ödenmeyen kira ücretine yasal faiz uygulanması gerektiğine hükmetti.

Ev sahipleri dikkat! Süre daralıyor

Binalar için enerji kimlik belgesi alımı zorunlu oldu. Konut sahipleri binalarına 1 Ocak 2020'ye kadar enerji kimlik belgesi çıkartmak zorunda.

Ev sahipleri dikkat! Artık her daire için zorunlu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yerleşim yerlerinde araçların yol açtığı park ve trafik sorunlarının çözümü için otoparklara yönelik yeni düzenlemeye gidilerek binalardaki her konut için bir otopark alanı ayrılması zorunluluğu getirildi.

Yeşilyurt’ta ilk konutlar teslim edildi

Yeşilyurt Belediyesi iştiraklerinden Yeşil Yurt İnşaat tarafından yapımı tamamlanan 'Yeşil İnci Evleri-1' projesi kapsamındaki 72 dairenin anahtarları düzenlenen törenle ev sahiplerine teslim edildi.

Yangına giden itfaiye erlerine saldırı: 5 yaralı

Diyarbakır'da çıkan yangını söndürmek için giden itfaiye erleri, yangına geç müdahale ettikleri gerekçesiyle ev sahiplerinin saldırısına uğradı. Saldırıda 4'ü itfaiye eri 5 kişi yaralandı.

Ev sahipleri dikkat! Son tarih 2 Mayıs!

Ev sahiplerini ilgilendiren son tarih 2 Mayıs. Bu tarihten sonra EKB’si olmayan ev satılamayacak ve kiraya verilemeyecek.

Ev sahibi ve kiracılar bu habere dikkat!

Ev sahipleri ile kiracılar arasında sorunlara neden olabilen kira zammı, Mart ayında en fazla ne hangi oranda gerçekleşecek. İşte Mart 2017 kira artış oranı…

Kiracılar dikkat!

Ev sahipleri ile kiracılar arasında sorunlara neden olabilen kira zammı, Mart ayında en fazla ne hangi oranda gerçekleşecek. İşte Mart 2017 kira artış oranı…

Teröristlerin bombalı saldırısı hayatlarını kararttı

Terör örgütü PKK mensuplarınca geçtiğimiz yıl ocak ayında Diyarbakır'ın Çınar İlçe Emniyet Müdürlüğü ve polis lojmanlarına düzenlenen bombalı saldırıda evleri yıkılan Tunç ailesinin hayatı karardı. Olayın ardından tuttukları tek odalı evin kirasını ödeyemez duruma gelen Tunç ailesi, ev sahiplerinin verdiği bir haftalık sürede kiralarını ödeyemezse kapı dışarı edileceklerini söyledi.