Etiketler

Kimsesiz ve yaşlılara bayram temizliği

Elazığ Belediyesi sosyal belediyecilik alanında başlattığı yeni projeyle yaşlı, engelli, kimsesiz ve bakıma muhtaç vatandaşlara evde temizlik hizmeti sunuyor.

Gözünde tümör, vücudunda kemik erimesi var: Evde bakım hizmeti istiyor

Diyarbakır'da yaşayan 83 yaşındaki Zekiye Boncuk, gözünde tümör ve vücudunda kemik erimesi olduğunu ama evde bakım hizmeti alamadığını belirtti ve yardım çağrısında bulundu.

Bismil Belediyesi yaşlıları yalnız bırakmıyor

Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediyesi Hasta ve Yaşlı Evde Bakım Hizmeti Ekibi ilçedeki yaşlı vatandaşları yalnız bırakmıyor. Ekip, yaşlıların tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Şahin: "Sosyal devlet hükumetimiz ile gerçekleşti"

Ak Parti Sivas İl Başkanı Av. Ziya Şahin, yaşlı yaşam evleri modeli, evde bakım hizmeti, evde sağlık hizmetleri gibi uygulamaların ilk kez hükumetleri döneminde başladığını söyledi.

‘Evde Bakım’ hizmeti yüzleri güldürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi, bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik başlattığı Evde Bakım hizmeti vatandaşların yüzlerini güldürüyor.

(Özel Haber) Yaşlıları ‘Baş Tacı’ ettiler

Malatya Yeşilyurt Belediyesi hayata geçirdiği 'Baş Tacı' sosyal sorumluluk projesiyle ulaştığı 72 yaşındaki diyaliz hastası Mehmet Macit'e evde bakım hizmeti veriyor.

Suşehri’nde 24 kişiye evde bakım hizmeti veriliyor

Suşehri Kaymakamlığı tarafından ilçe merkezi ve köylerde yaşayan, sosyal güvencesi olamayan, bakıma muhtaç yalnız yaşayan 60 yaş üzeri 24 yaşlıya evde bakım hizmeti veriliyor.

Kimsesiz ve engelli vatandaşlara bayram hediyesi

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi, evde bakım hizmeti alan yaşlı, bakıma muhtaç, kimsesiz ve engelli vatandaşlara Kurban Bayramı nedeniyle bayram şekeri ve kolonya yardımında bulundu.

Bismil Belediyesi’nden hasta ve yaşlılara Ramazan paketi

Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediye Başkanlığı kentte ilk kez başlattığı evde bakım hizmetiyle ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmayı sürdürürken, Ramazan ayı dolayısıyla da evde yalnız yaşayan, hasta ve yaşlı kimselere Ramazan kolisi dağıttı.

Besni’de ‘Evde Bakım Hizmeti Bakıcı Eğitimi’ gerçekleştirildi

Besni Sosyal Hizmet Merkezi bünyesinde Evde Bakım Hizmet Modeli kapsamında engelli hizmetini yerine getiren Korupınar, Çat ve Yeni Besni mahallelerinde ikamet eden bakıcılara 'Evde Bakım Hizmeti Bakıcı Eğitimi' verildi.

Kayyumdan yaşlıları mutlu eden hizmet

Kayyum görevlendirilen Diyarbakır'ın Silvan Belediyesi ve Kaymakamlığa bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), bakıma muhtaç 60 vatandaşa evde bakım hizmeti sunuyor. Kurulan ekip, yaşlı vatandaşların A'dan Z'ye tüm ihtiyaçlarıyla birebir ilgileniyor.

Bingöl’de hastalar sandık başına taşınıyor

Anayasa değişikliği referandumu için oy verme işleminin sürdüğü Bingöl'de evde bakım hizmeti alan vatandaşlar, sağlık görevlileri tarafından sandık başına taşınıyor.

Başkan Yanılmaz, referandum hazırlıklarını açıkladı

Elazığ Belediyesi tarafından 16 Nisan’da vatandaşlık görevlerini yerine getirmek isteyen hareket kısıtlılığı olan, evde bakım hizmeti alan hasta, engelli ve yaşlı vatandaşlar, talepleri doğrultusunda evlerinden alınarak, oy kullanmaları sağlandıktan sonra evlerine bırakılacak.

Korunmaya muhtaç yaşlılara evde bakım hizmeti faaliyete geçti

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçe Kaymakamlığı tarafından Korunmaya Muhtaç Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti Verilmesi Projesi başladı.

Bismil Belediyesi yaşlılara yönelik evde bakım hizmeti başlattı

Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediyesi yaşlılara yönelik evde bakım hizmeti başlattı.

Hasta ve yaşlılara özel seçim hizmeti

Elazığ Belediyesi tarafından hareket kısıtlılığı olan, evde bakım hizmeti alan hasta ve yaşlı vatandaşlar, talepleri doğrultusunda evlerinden alınarak, oy kullanmaları sağlandıktan sonra evlerine bırakılacaklar.

Engelli Bakıcılarına Seminer

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından evde bakım hizmeti verenlere yönelik eğitim semineri düzenlendi.