Etiketler

Kedinin kaldırımda fare ile oyunu

Elazığ’da sokakta bir kedinin kaldırımda gördüğü fare ile oyunu ilginç görüntüler ortaya çıkardı.

Lüks aracı düz kontakla çalmaya çalışan oto faresi yakalandı

Adıyaman'da, lüks bir aracın kapılarını açarak düz kontak yöntemi ile aracı çalmaya çalan şahıs, polis ekiplerince yakalandı.

Hastane faresi yakayı ele verdi

Malatya'da hastane odalarında hırsızlık yapan sabıkalı hırsız, polisin başarılı çalışması ile yakayı ele verdi.

Camı kırıp fare gibi girdiği iş yerini soydu

Elazığ'da bir hırsız, tekmeyle kırdığı iş yerinin kapısının alt camından sürünerek içeri girdi, 20 bin TL'den fazla piyasa değeri bulunan cep telefonları ile tabletleri çaldı. Zanlı, polis tarafından iş yerinin güvenlik kamerasından tespit edilerek yakalandı.

Okul fareleri, kıskıvrak yakalandı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde girdikleri okuldan bir miktar parayla bilgisayar çalan 3 şüpheli, güvenlik kameraları görüntülerinden yola çıkan polis ekiplerince kıskıvrak yakalandı. En büyüğü 15 yaşında olan şüphelilerin, suçlarını itiraf ettiği bildirildi.

İtfaiyenin fare yakalama operasyonu

Adıyaman'da itfaiye ekipleri yangın yerine bu defa fare yakalamaya gitti. Fare yakalama operasyonu komik anların yaşanmasına neden oldu.

“Erkekseniz lağım fareleri gibi saklandığınız deliklerden ordumuzun karşısına çıksanıza”

Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, teröristlerin düzenlediği saldırı sonucu hayatını kaybeden 18 yaşındaki Engin Kenanoğlu'nun güvenlik korucularından birinin oğlu olduğunu belirterek, Erkekseniz lağım fareleri gibi saklandığınız deliklerden ordumuzun karşısına çıkın. Bir insanın en doğal hakkı olan yaşama hakkını elinden niye alıyorsunuz. Hangi canilik, hangi kin, hangi öfke sizi bir çocuğu öldürmeye yöneltiyor dedi.

Yaşlı kadın 2 metrekarelik odunlukta yaşam savaşı veriyor

Adıyaman'da farelerin bulunduğu 2 metrekarelik bir odunlukta yaşam savaşı veren yaşlı kadının hali yürek burkuyor. Açlık ve soğuk havayla mücadele eden yaşlı kadın yardım bekliyor.

Esrarengiz canlının cinsi tespit edildi

Sivas'ın Zara ilçesinde görülen ve şaşkınlık oluşturan, ördek gagalı fareye benzeyen canlının cinsi tespit edildi.

İşyeri fareleri yakayı ele verdi

Malatya'da bir işyerine girerek hırsızlık yapan 2 zanlı polisin başarılı çalışması ile kısa sürede yakalandı. Adliyeye sevk edilen 2 şüphelide tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ev faresi kıskıvrak yakalandı

Malatya'da 7 ayrı hırsızlık olayına karıştığı tespit edilen zanlı, polisin başarılı operasyonu ile yakayı ele verdi.

Oto fareleri suçüstü yakalandı

Kahramanmaraş'ta otomobillerden hırsızlık yapan iki kişi, son işlerinde suçüstü yakalandı.

Biyolog Eray Şimşek: "Yılanlar insanlara zarar vermez"

Biyolog Eray Şimşek son günlerde görülen yılan olaylarıyla ilgili olarak, Bu yıl yılanları öldürürsek seneye fareler çıkacak, fareleri zehirle öldüreceğiz, fareleri öldürürsek bu sefer de böcek artışı olacak. Bu durumdan sonra da buğday tarlalarını çekirgelerin basmasıyla karşılaşacağız. Çekirge baskınlarını önlemek için zirai ilaç kullanacak. Zirai ilaç kullandıktan sonra da kimyasal kullanıldığı için kanserojen etki ile karşılaşılacak. Doğa dengesini doğaya bırakmak gerekiyor, hiçbir hayvanı katletmemek gerekiyor dedi.

Sıfır dairelerin şofben faresi tutuklandı

Kahramanmaraş'ta sıfır dairelerin şofbenlerini, süpürgelerini ve mangallarını çalan hırsız tutuklandı.

Çaldıkları malzemeleri akrabalarına hediye etmişler

Kahramanmaraş'ta çeşitli tarihlerde otomobillerden ve iş yerlerinden hırsızlık yapan 2 kişi, polisin sıkı takibi sonucu kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan oto farelerinin, çaldıkları malzemeleri akrabalarına hediye ettiği öğrenildi.

Kurnaz tilkinin avlanma anı

Soğuk havada avlanmaya çalışan bir tilkinin, kar altındaki fareyi yakalamak için karı patileri ile kazması, etrafı izleyip kar altındaki avının hareketini dinleyerek üzerine zıplaması görüntülendi.

Ağız kanserine dikkat

Ağız kanserleri denildiğinde aslında hem ağız boşluğunun içinde hem de ağzın gerisinde yer alan orofarenks denilen bölgede görülen kanserlerin akla geldiğini belirten Diş Hekimi Zafer Kazak, bu kanserlerin dilde, dişte, diş etinde, kemikte, orofarenk denilen boğazın ve dilin gerisinde yer alabildiği gibi dudakta da yer alabilen bir hastalık olduğunu söyledi.

Uzmanlardan 'farenjit' uyarısı

'Sigara içilmesi, alkol kullanılması, alerji, geniz akıntısı, kuru ve kirli hava, burun tıkanıklığı, kemik eğrilikleri, iklim değişiklikleri sıcak veya soğuk besinler ve boğaz temizleme refleksinin aşırı olması gibi faktörlerin farenjit hastalığının oluşmasını tetikleyebilir'

Talihsiz ölüm olayında tutuklama

Elazığ'da av tüfeğiyle bahçede fare vurulmak istenirken bir kadının öldürülmesi olayıyla ilgili gözaltına alınan bir kişi tutuklandı.

Talihsiz ölüm, fare yerine...

Elazığ'da bahçedeki fareye tüfekle ateş eden kayınbirader, kazayla yengesini vurarak ölümüne neden oldu.