Etiketler

‘Unutkanlık, şah damarı darlığının belirtisi olabilir’

Prof. Dr. Erol Akgül, felce ve hatta ölüme kadar götürebilen şah damarı darlığına karşı uyardı, konu hakkında açıklamalarda bulundu.

İstanbul'da nereye kaç kilogram yağış düştü?

İstanbul'da öğle saatlerinde etkili olan sağanak yağış kısa sürede hayatı felç ederken Ümraniye metrekareye 28,9 kilogramla en fazla yağışın düştüğü ilçe oldu.

Depremde felçli adamın yürümeye başladığı iddiası

Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde 3 yıldır belden aşağı kısmi felçli olup yatağa bağlı yaşadığı ileri sürülen 70 yaşındaki Kenan Gül, deprem anında panikle kendini dışarı atıp yürümeye başladığını söyledi.

Sağlık personeline 'İnme' farkındalık eğitimi

Elazığ'da il ambulans servisinde görevli sağlık personellerine yönelik inme (felç) farkındalık eğitimi verildi.

İlk defa babasının desteğiyle yürümeye çalıştı

Elazığ'ın Keban ilçesinde Serabral Palsi (Beyin Felci) hastası 15 yaşındaki Gazi Şener, babasının borçla aldığı 3 bin TL'lik yürüme destek cihazı ile azda olsa rahat etti.

Şiddetli yağmur Elazığ'ı felç etti

Elazığ’da fırtına kent merkezinde bir ağacı kırarak büfenin üzerine düşürdü.

Şiddetli yağmur Elazığ'ı felç etti

Elazığ'da başlayan ara ara devam eden dolu ve sağanak yağmur kentte hayatı durma noktasına getirdi.

Oğlunun tedavi masrafı için iş bekliyor

Elazığ'da yaşayan Celal Şener, 14 yaşındaki Serebral Palsi (beyin felci) hastası oğlu için yardım çağrısında bulundu. Şener, oğlunun tedavisi için 80 bin liraya ihtiyaç olduğunu, ancak işi olmadığı için bir şey yapamadığını söyledi.

Sivas’ta kar hayatı felç etti

Sivas'ta etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Soğuk hava ve rüzgar yüz felcini tetikliyor

Uzman Dr. Nurten Küçükçakır, kış aylarının üst solunum yolları enfeksiyonları kadar yüz felcine de davetiye çıkardığını söyledi.

Sel Sincik’i vurdu

Adıyaman'da şiddetli yağışın en çok etkilediği ilçelerden Sincik'te sel hayatı felç etti.

Sivas’ta kar hayatı felç etti

Sivas'ta geceden itibaren etkili olan kar yağışı cadde ve sokakları beyaza bürüdü. İl genelinde 130 köy yolu ulaşıma kapanırken, öğrenciler Vali Salih Ayhan'ı tatil için mesaj yağmuruna tuttu.

Diş çürükleri felç ve ölümcül kalp hastalıklarına neden oluyor

Medicana Sivas Hastanesinde görevli diş hekimi Hüseyin Ceylan, diş çürüklerinin felç ve ölümcül kalp hastalıklarına neden olabileceğini söyledi.

Bioenerji ve alternatif tıpla hastalara şifa dağıtıyor

Bioenerji ve Alternatif Tıp Uzmanı Ahmet Taner Özkan, geliştirdiği kendine özgü yöntemle Erzurum ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde boyun ve bel fıtığı, eklem ağrıları, fizik tedavi ve felçli hastaları tedavi ediyor.

Fırat Üniversitesi öğrencileri engellilerle bir araya geldi

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, Omurilik Felçlileri Derneği üyeleriyle bir araya geldi.

Parmağında başladı, şimdi tüm vücudu titriyor

Bingöl'de 9 yıl önce parmağındaki titremeyle başlayan ve tüm vücuda yayılan Parkinson (Titremeli felç) hastalığıyla mücadele eden Abdulselam Boğa (44), yaklaşık 250 bin TL tutan beyin pili ameliyatı olmadığı takdirde yatağa mahkum yaşamak zorunda kalacak.

Sivas’ta 5 dakika süren sağanak hayatı felç etti

Sivas'ta öğle saatlerinden sonra aniden bastıran sağanak yağış hayatı felç etti. Çok sayıda ev ve işyerini su basarken vatandaşların depolarında sakladığı kışlık yiyecekler su altında kaldı.

Felçli köpek tedavi altına alındı

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde bel kısmındaki hasardan dolayı felç geçiren köpek, Belediye Geçici Hayvan Bakımevi'nde tedavi altına alındı.

Diyarbakır’daki ziyaret yeri ziyaretçi akınına uğruyor

Diyarbakır'ın Hazro ilçesinde bulunan Mirani ziyareti, felç geçiren vatandaşların akınına uğruyor. Kabir ziyaretinin ardından hastalığın geçtiğini duyan felçli vatandaşlar, Türkiye'nin dört bir yanından ilçeye akın ediyor. Uğradığı silahlı saldırı sonucu bir tarafı felç kalan ünlü ses sanatçısı İbrahim Tatlıses'in de kabri ziyaret ettiği iddia ediliyor.

Gece ani ölümlere neden olan uyku apnesine dikkat

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Neslihan Taş, uyku apnesinin ani ölümlere ve felce neden olabildiğini söyledi.

Felçli ayağıyla 40 yıldır terzilik yapıyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 40 yıldır terzicilik yaparak ailesini geçindiren Esat Aslanalp günde 3 takım elbise dikip kazandığı para ile 6 çocuk büyütüyor.

Kahramanmaraş’ta sele dönüşen yağışlar hayatı felç etti

Kahramanmaraş'ta aniden bastıran sağanak yağış, su baskınlarına neden oldu. Bir otomobil sele kapıldı, suda yuvarlanan bir kişi ise kurtarıldı.

Sağanak yağış Erzurum’da hayatı felç etti

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün 'kuvvetli yağış' uyarısı yaptığı Erzurum'da doluyla karışık sağanak etkili oldu. Kentte metrekareye 20 kilogram yağış düştü.

Sivas’ta sağanak yağış hayatı felç etti

Sivas'ta etkili olan sağanak yağış nedeniyle çok sayıda evi sular altında kaldı.

Sel suları derelerden taştı

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde aniden bastıran şiddetli yağmur hayatı felç etti. Sincik-Kahta karayolu yaklaşık yarım saat trafiğe kapandı

Malatya’da şiddetli yağış hayatı felç etti

Malatya'da aniden bastıran ve zaman zaman dolu şeklinde etkili olan şiddetli yağış hayatı felç ederken, merkeze yakın bazı yerlerde ise kayısının zarar gördüğü belirtildi.

Horasan ve Karayazı’da fırtına hayatı adeta felç etti

Erzurum'un Horasan ve Karayazı ilçelerinde etkili olan fırtına evlerin ve okulların çatılarını uçurdu.

Erzurum’da şiddetli rüzgar hayatı adeta felç etti

Erzurum'da sabah saatlerinde başlayan ve hızı saatte 90 kilometreye kadar ulaşan rüzgar, hayatı olumsuz yönde etkiledi. Şiddetli rüzgar iş yeri ve binaların çatılarını uçurdu, ağaçları köklerinde sökerek yollara savurdu.

30 bin TL’lik ilacı alamazsa felç kalabilir

Malatya'da yaşayan 39 yaşındaki ALS hastası Saray Yılmaz hastalığının tedavisi için yurt dışından gelecek ilacı bekliyor. Değeri 30 bin TL'yi bulan ilacı alacak gücü olamayan Yılmaz, ilacı alamazsa felç kalabilir.

‘İnme vakalarında ilk 4,5 saatte müdahaleyle yüzde 99 başarı’

Fırat Üniversitesi (FÜ) Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emrah Aytaç, ‘İnme, tedavisi olmasına rağmen bilinçsizlik nedeniyle felç bırakıyor. İnme tedavisinde çığır açan mekanik trombektomi yöntemi ile vakalara ilk 4,5 saat içerisinde müdahale edilmesiyle yüzde 99 başarı sağlanabiliyor.’ dedi.