Etiketler

Dünyada 5 psikiyatri profesöründen biri oldu

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murad Atmaca, metakognitif terapist unvanı alarak Türkiye'de ilk, dünyada ise 5 psikiyatri profesöründen biri oldu.

Fırat Tıp Epilepsi pili ameliyatında merkez oldu

Elazığ'da bulunan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, pandemi sürecinde Epilepsi pili ameliyatlarına ara vermeden devam etti, bir çok ilden gelen hastalar için hem bir merkez hemde umut oldu.

Elazığ'da testler yapılmaya başlandı

Elazığ'da Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Laboratuvarında koronavirüs (Covid-19) testleri yapılmaya başlandı.

Zeki Akbıyık, konuğu Prof. Dr. Ayhan Akbulut ile maske takarak yayın yaptılar

Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık, konuğu Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayhan Akbulut ile maske takarak yayın yaptılar.

Depremde, Fırat Üniversitesi Hastanesi de önemli görev üstlendi

Elazığ'da meydana gelen 6.8'lik depremde Fetih Sekin Şehir Hastanesi'nin yanı sıra Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'de önemli görev üstlenerek ilk 48 saatte başvuran yaklaşık bin 500 kişiye baktı, yaralı durumda olan 191 kişiden 185'inin tedavisi yapıldı, 6'sının ise halen devam ettiği öğrenildi.

Epilepsi nöbetlerine pilli çözüm

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniğinde ilaca dirençli sara ‘epilepsi’ hastalarına ameliyatla epilepsi pili takılarak, hastaların nöbet sayıları azaltılması hedefleniyor.

Doktor adayları kep attı

Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi'nde eğitiminin tamamlayan 126 doktor adayı kep atma heyecanı yaşadı.

Silahlı saldırıda ölen başhekimin kızının buruk mezuniyet sevinci

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesini bitiren ve aralarında geçen yıl uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Başhekim Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen'in kızı Emine Büşra Berilgen'in de bulunduğu 143 mezun, törenle diploma aldı.

Dünya tıbbının kullanacağı tanı kılavuzuna imzasını attı

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murad Atmaca, dünya tıbbının 30 yıl boyunca kullanacağı Hastalıkların Uluslararası Sınıflandırılması (ICD-11) tanı kılavuzunda çalışmalarını tamamladı.

Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç Keban'da

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinde düzenlenen 'Kamu denetçiliği ve hak arama kültürü' konulu konferans için Elazığ'a gelen Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç Keban'ı gezdi.

Gençler çok ciddi tehdit altında

Teknoloji bağımlılığının alkol ve uyuşturucu bağımlılığından bir farkının olmadığını belirten Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Murad Atmaca, gençlerin çok ciddi tehdit altında olduğunu vurguladı.

Tıp Fakültesi'nin halk buluşmaları başlıyor

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murad Atmaca, sağlık konusunda halkı bilgilendirmek amaçlı "Halk Buluşmaları" toplantıları yapacaklarını söyledi.

Fırat Tıp, 27. dönem mezunlarını verdi

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 27. dönem mezunlarını verdi.

Fırat Üniversitesi İlk 20'ye Girdi

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murad Atmaca,

Tıp Fakültesinde Mezuniyet

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 25. Dönem mezunlarını düzenlenen bir törenle uğurladı.