Etiketler

Kamburluk artık çaresiz değil

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) biriminde, kamburluğun başarıyla tedavi edildiği belirtildi.

'Uzay Terapi' ile gelen sağlık

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) biriminde uygulanan Uzay Terapinin pek çok nörolojik hastalıkların tedavisinde başarılı sonuçlar verdiği bildirildi.

Minibüs ile otomobil çarpıştı: 7 yaralı

Tunceli'nin Pertek ilçesinde fizik tedaviden dönen hastaları taşıyan minibüs ile otomobilin çarpışması sonucu 7 kişi yaralandı.

Kamburluk önlenebilir mi?

Eskiden sadece yaşlılarda görülen kamburluğun artık küçük yaşlara kadar indiğini belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzman Dr. Ali Şahabettinoğlu, bunun sebebinin ise hareketsiz hayat tarzı olduğunu ve ofis meslekleri ile ortaya çıktığını söyledi.

Yüksek topuk sadece ayağı değil vücudu da olumsuz etkiliyor

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Özlem Mehmetoğlu, yüksek topuklu ayakkabıların sadece ayaklara değil, vücuda da zararı olduğunu söyledi.

Engellerine el işi yaparak fizik tedavi uyguluyorlar

Diyarbakır'da engelli bireylere yaptığı çalışmalarla onlarca engellinin sevdiği okul haline gelen Kayapınar Engelsiz Yaşam Merkezi, engellerine el işi yaparak fizik tedavi yöntemi uyguluyor.

'Büyük ihtimalle uçamayacak, yine de bir ümidi var'

Elazığ'da kanadı kırık halde bulunan ve bir daha uçamama gibi bir durumu oluşan leyleğe fizik tedavi uygulanarak tedavisi yapılıyor.

Bioenerji ve alternatif tıpla hastalara şifa dağıtıyor

Bioenerji ve Alternatif Tıp Uzmanı Ahmet Taner Özkan, geliştirdiği kendine özgü yöntemle Erzurum ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde boyun ve bel fıtığı, eklem ağrıları, fizik tedavi ve felçli hastaları tedavi ediyor.

Bilinçsizce kullanılan cep telefonları ‘Fıtık’ etmeye başladı

Uzman Dr. Cavidan Ay, hayatı kolaylaştıran cep telefonlarını bilinçsizce kullanımının insanları fıtık etmeye başladığını belirtti. Özellikle gözünü telefondan ayırmayanların bu durumdan daha çok etkilendiğini kaydeden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Cavidan Ay, ‘Bir hastalık boyutuna ulaşan cep telefonundan ayrılamama sorunu ilerleyen dönemlerde başka sorunlara da neden oluyor’ dedi.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Aydın Gölbaşı Hastanesinde göreve başladı

Adıyaman'ın Gölbaşı Devlet Hastanesine atanan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Mehmet Emin Aydın, göreve başladı.

Teknoloji boynunuzu bükmesin

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uz. Dr. Ali Şahabettinoğlu, teknolojik gelişmelerle değişen hayat düzeni, ekonomik kaygı ve stresin özellikle boyun bölgesini etkilediğini, son yıllarda boyun düzleşmesinin genç nüfusta çok görüldüğünü söyledi.

Bel ağrılarının sadece yüzde 8'i bel fıtığı

Bel ağrısının, dünyada bütün toplumlarda sık görülen önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu ifade eden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ali Şahabettinoğlu, ancak bel ağrılarının sadece yüzde 8‘inin bel fıtığı olduğunu söyledi.

Fibromiyalji iş ve güç kaybına neden oluyor

Medicana Sivas Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uzman Dr. Mustafa Kısa dünyada sık görülen kronik ağrı ve yorgunluk sendromu olarak adlandırılan fibromiyaljinin iş ve güç kaybının en önemli sebeplerinden biri olduğunu belirterek hastalığın kadınlarda erkeklere oranla 10 kat daha fazla olduğunu söyledi.

Gölbaşı Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi açıldı

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Gölbaşı Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Ünitesi törenle açıldı.

İş yerinde takdir edilmeme, bel ağrısında risk faktörü

Sivas Medicana hastanesi doktorlarından Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr.Salih Salihoğlu, Toplumun yaklaşık yüzde 80'ni aktif yaşamlarının bir bölümünde bel ağrısı çeker. İşinden memnun olmama, takdir edilmeme bel ağrısında risk faktörüdür dedi.

Gölbaşı Devlet Hastanesine fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı

Adıyaman'ın Gölbaşı Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak atanan Dr. Fatma Eren görevine başladı.

Menisküs yırtığı basit bir hareketle oluşabilir

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Hasan Güneş, çok fazla güç sarf edilen spor müsabakaları sonrası karşılaşılan menisküs yırtıklarının basit bir hareketle de ortaya çıkabildiğine dikkat çekerek, MR'ın en iyi tanı yöntemi olduğunu belirtti.

Stres, boyun düzleşmesi ve fıtığı tetikliyor

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzm. Dr. Ali Şahabettinoğlu, duygusal gerginlik ya da stres sonucu sırt, baş ve boyun kaslarında tutulma ve kasılmalar baş ağrısını, baş ağrısının da bu kas gerginliğini tetikleyerek kısır döngü oluşturduğunu, düzleşme ve boyun fıtıklarına zemin hazırladığını söyledi.

Uzm. Dr. Gedik kemik erimesiyle ilgili açıklamalarda bulundu

Adıyaman Özel Park Hospital Hastanesi doktorlarından Fizik Tedavi Uzmanı Uzman Doktor Dilay Eken Gedik, kemik erimesine maruz kalmamak için erken yaşlardan itibaren yeterince kalsiyum alınması ve koruyucu önlemlere dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Rektör Çomaklı: “Geleceğe ve insanlığa sağlık yön verecek”

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Araştırma Hastanesinde bulunan Çocuk Pediatri, Çocuk Psikiyatrisi, Göğüs Cerrahisi, İntaniye ve Fizik Tedavi birimleri ile Sağlık, Hemşirelik, Diş Hekimliği ve Veteriner Fakültelerinde incelemelerde bulundu.

İnme sonrası fizik tedavide güven ve aile desteği çok önemli

Beyin felci olarak da adlandırılan inmeden her hastanın farklı şekillerde etkilendiğine dikkat çeken Fizyoterapist Yasin Aykut Yıldırım, inme sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyon sürecinde kendine güven ile aile desteğinin çok önemli olduğunu belirtti.

Düzenli yürütüş artritten korunmaya yardımcı oluyor

Medicana Sivas Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hekimi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kısa artritin eklemlerde şişme, kızarıklık ve hareket kısıtlılığına yol açan bir hastalık olduğunu, düzenli yürüyüşün artritten korunmaya yardımcı olacağını söyledi.

Bir hareket hayatını değiştirdi

Diyarbakır'da karıştığı silahlı kavga yüzünden 25 yıl boyunca yürüyemeyen ve engelli gibi yaşayan Fuat Akdağ'ın hayatı, fizik tedavi merkezinde yaptığı bir esneme hareketiyle değişti. Akdağ, 25 yıl sonra yürümeye başladı.

Diyarbakır’da ozon tedavisi ünitesi açıldı

Diyarbakırlı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. İbrahim Yardımeden, Sağlık Bakanlığının ozon tedavisinde getirdiği sertifikayı alarak, Diyarbakır'da ruhsatlı ozon tedavi ünitesini açtı.

Kahta’da kaliteli ve konforlu fizik tedavi dönemi

Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kahta Devlet Hastanesi, hem ilçe halkına hem de komşu illerden gelen vatandaşlara rehabilitasyon hizmeti veriyor.

Yeni trend evde fizik tedavi

Uzman Fizyoterapist Gökhan Aygül, evde fizik tedavinin önemi günümüz şartlarında oldukça önemli yer tuttuğunu söyledi. Uzman Fizyoterapist Gökhan Aygül, Her ne kadar az kullanılan bir yöntem olsa da büyük şehirlerde profesyonel fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları evlerde uygulanmaktadır. Evde fizik tedavinin en önemli özelliği hastanede ve özel merkezlerde aldığınız haftada 1 yada 2 günlük terapinin yetersizliğini gidermek. Hastaya daha iyi bir tedavi olanağı sağlamak Yani daha çok tedavi daha etkili bir sonuç diye konuştu.

Eski Askeri Hastanede iki yeni birim daha hizmete girdi

Elazığ'da Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne devredilen Askeri Hastanesinde Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi ve Hemodiyaliz Ünitesi hizmete açıldı.

Yanlış yatak ve yastık hasta ediyor

İnsanların ömrünün ortalama 25 yılını uykuda geçirdiğini belirten uzmanlar, uykudan yeni güne daha dinç ve sağlıklı uyanabilmek için doğru yatak ve yastık seçimine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Spor yapanlar dikkat!

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uzm. Dr. Kadir Göde, spora başlamadan önce mutlaka ısınma hareketleri yapılması uyarısında bulundu.

Boyun ağrıları kabusunuz olmasın

Unutkanlık, dalgınlık, okumada konsantrasyon güçlüğünün de boyun düzleşmesi belirtilerinden biri olduğunu belirten uzmanlar, erken tedavi edilmemesi durumunda boyun fıtığı, boyun kireçlenmesi gibi hastalıkları da tetikleyebileceğini vurguladı.