Etiketler

Kredi kart işlemlerinde faiz indirimine gidildi

Son dakika haber: Türk lirası ve yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranları ile gecikme faiz oranları düşürüldü.

Dikkat! Bugün başladı

Merkez Bankası'ndan kredi kartı faizleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından Türk lirası ve yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranları ile gecikme faiz oranları indirildi.

Sürücüler dikkat! Bugün son gün

Motorlu Taşıtlar Vergisinin ikinci taksitlerinin ödenmesinde son güne girildi. Ödeme yapılmayan vergiler için gecikme faizi uygulanacak.

GSS borcu olanlar dikkat! Bu tarihi sakın kaçırmayın

Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu bulunanlar için tanınan süre 28 Şubat’ta dolacak. Borcunu bu tarihe kadar ödeyenlerden gecikme faizi ve gecikme cezası alınmayacak. Borçları ödemek için tanınan süre daha önce yapılandırma yasalarıyla birkaç defa uzatıldı. Son olarak aralık ayında çıkartılan kanunla 28 Şubat’a kadar ödeme imkânı sağlandı.

GSS prim borcu olanlara müjde

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 'GSS prim borçlarını yıl sonuna kadar ödeyen vatandaşlarımızın gecikme cezalarını siliyoruz' dedi.

Çalışanlar dikkat! O parayı böyle alabilirsiniz...

Çalıştığı kurumda dört ay gecikmeli olarak işçi kadrosuna alınan vatandaş, hiçbir geliri olmadan geçirdiği bu süre için talep ettiği işsizlik ödeneğinin reddedilmesi sebebiyle KDK’ya başvurdu.

Çocuklarda dikkat dağınıklığı ve asabiyete dikkat

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Selim Yıldırım, Çocuğunuzda dikkat dağınıklığı, ders başarısında azalma, huzursuzluk ve asabiyet varsa sebebi geniz eti olabilir dedi. Yıldırım, Çocuklarda uykuda solunum problemine bağlı bu belirtiler çok fazla görüldüğünü ancak geniz eti akla gelmediği için tedavide gecikmeler yaşandığını belirtti.

Merkez Bankası'ndan kredi kartı işlemleri açıklaması

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, kredi kartı işlemlerinde 2018 yılı dördüncü çeyreğinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranının yüzde 2,25, aylık azami gecikme faiz oranının ise yüzde 2,75 olarak uygulanacağını açıkladı.

Akut apandisit problemine dikkat

Genel Cerrahi Uzmanı Doç.Dr.Fahri Yetişir, Akut apandisit problemine dikkat çekti. Doç.Dr.Fahri Yetişir, Apandisitin kalınbağırsağa açılan ağzının tıkanması sonucunda şişmeye başladığını belirterek, Ağzı tıkanmış olan apandisitin şişmesi devam eder, bir aşamadan sonra buradaki lenfatik akın kan dolaşımı durur ve apandisitin duvarında nekrozlar (çürüme) oluşarak duvar bütünlüğü bozulmaya başlar. Eş zamanlı ağzı tıkalı olan apandisit içerisindeki sıvıdaki mikroplar hızla çoğalmaya başlarlar ve apandisiti daha da şişirirler. Apandisitin bu aşamadan sonra tanı ve tedavisindeki gecikme ile orantılı olarak apandisit içerisindeki mikroplar kan yolu ile vücuda geçmeye başlar ve bunun sonunda vücutta karın ağrısı yanında ateşte olmaya başlar. Laboratuvar bulgularında da iltihap bulguları görünmeye başlar. Bu aşamadan sonrada tedavide gecikilmesi durumunda içerisi tamamen şişmiş olan ve duvarında kan akımının azalması sonrasında çürümelerin olduğu bir alandan apandisit patlar ve tüm mikrop dolu olan içeriği karın içerisine akmaya başlar. Halk arasında apandisiti patlamış ve zehirlemiş dedikleri karın içi sepsis tablosu oluşur diye konuştu.

Adil Gevrek’ten transfer açıklaması

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, transferlerin geç yapıldığı yorumlarına değinerek, Takıma, hocamızın istediği ve a planı ve b planı dediğimiz oyuncuları beklediğimiz için transferde gecikmeler oldu. Bu gecikmeler doğru transferlerin olması için oldu dedi.

"Bel fıtığında şehir efsaneleri ameliyatı geciktiriyor"

Medicana Sivas Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü'nde görevli Prof. Dr. Mustafa Gürelik bel fıtığında şehir efsanelerinin bazı hastaların tedavilerinin gecikmesine ve sorunların daha karmaşık hale gelmesine sebep olduğunu belirterek bazı hastaların tıp dışı, akıl ve bilimden uzak alternatif tedavi arayışlarına girdiğini söyledi.

Başbakanlık Danışmanı Subaşı Malatya’da konferans verdi

15 Temmuz Darbe girişiminin ikinci yıldönümü nedeniyle İnönü Üniversitesinde düzenlenen 15 Temmuz Gecikme ve Telafi Arayışları konulu konferansa Başbakanlık Başdanışmanı Prof. Dr. Necdet Subaşı konuşmacı olarak katıldı.

On binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Bin 885 liradan 50 liraya iniyor

Vergi, prim gibi borçlara yapılandırma başvuruları başladı. Yapılandırma ile gecikme faizi yerine Yİ-ÜFE hesaplanacak. Peşin ödemede Yİ-ÜFE’nin de yüzde 90’ı silinecek. Bin 885 liralık gecikme faizi yerine 50 lira Yİ-ÜFE ödenecek.

Enerjiniz habersiz kesilmesin!

Elektrik enerji tedarikini Aras EPSAŞ'tan sağlayan müşterilere sunulan kısa mesajla fatura bilgilendirme servisi sayesinde ödemesi unutulan faturalar, gecikme faizi ve enerji kesintisi artık tarihe karışıyor. Bilgi güncellemesinin hizmet kalitesini artırdığına dikkat çeken Aras EPSAŞ Genel Müdürü Fahrettin Tunç, Ücretsiz verdiğimiz bu hizmetimizle müşterilerin enerji kesilmesi işlemine hazırlıksız yakalanmış olmalarını da engellemiş oluyoruz dedi.

Nasa Yöneticisi Sırrı Oğuz: "Mars’a ilk yolculuk 2 yıl gecikebilir"

Malatya'daki Robocot 2018'e katılan NASA'nın ve Mars programının kadrolu tek Türk yöneticisi Sırrı Oğuz, Mars'a yolculukta ilk büyük adımı 2021'de atacağız, ancak 2030 hedefinde 2 yıl gecikme yaşayabiliriz dedi.

Silahlı kavga ihbarına giden polis ekiplerine pasta sürprizi

Adıyaman'da, silahlı kavga ihbarına giden polis ekipleri karşılarında mahalle sakinlerinin kendilerine hazırladıkları sürprizle karşılaştı. Gecikmeli 10 Nisan pastasını gören ekipler büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Borçlu olanlara müjdeli haber!

30 Mart öncesine ait vergi, prim, trafik cezası gibi borçlar yapılandırılacak. Gecikme faizi silinecek, yerine enflasyona göre hesaplama yapılacak. Peşin ödemeyi seçene yüzde 90 indirim var

Diyarbakır’da uçuşlara sis engeli

Diyarbakır'da etkili olan sis nedeniyle uçuşlar gecikmeli olarak gerçekleştiriliyor.

Yıldız Dağı tatilcileri bekliyor

Sivas'ta özlenen karın yağması ile Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi gecikmeli olarak sezonu açtı.

Polikistik over tedavisinde ikili aşı dönemi

Özellikle genç kızlarda adet gecikmesi ile başlayan, ardından kısırlığa kadar devam eden polikistik over hastalığı tedavisinde ikili aşı yöntemi ile başarı oranının arttığı bildirildi.

SGK'dan önemli uyarı!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), işverenlerin sigorta prim teşvik ve desteklerinden yararlanmaya devam edebilmeleri, süresinde ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezası ve gecikme zammına maruz kalmamaları açısından 2017 yılı Kasım ayına ilişkin sigorta primleri ile ertelenen 2017 yılı Şubat ayına ilişkin sigorta primlerini en geç 26 Aralık 2017 tarihine kadar ödemeleri gerektiğini bildirdi.

Dicle Elektrik indirim kampanyasında son hafta

Dicle Elektrik tarafından çeşitli nedenlerden dolayı borcunu zamanında ödeyemeyen müşteriler için 25 Eylül'de başlatılan Kaçırılmayacak Fırsat kampanyasında son haftaya girildi. 31 Ekim Salı günü sona erecek kampanyada, borçluların 31 Aralık 2016 tarihinden önceki gecikme borçları tamamen siliniyor, toplam elektrik borcuna yüzde 70'e varan oranlarda indirim ve 6 taksite kadar ödeme kolaylığı sunuluyor.

Elektrik borcunda gecikme siliniyor, yüzde 70 indirim uygulanıyor

Dicle Elektrik'in 25 Eylül tarihinde başlattığı ve 31 Ekim tarihinde sona erecek kampanyada, 31 Aralık 2016'dan önceki gecikme borçları tamamen siliniyor, toplam elektrik borcuna yüzde 70'e varan oranlarda indirim ve 6 taksite kadar ödeme kolaylığı sunuluyor.

20 yaş ve üstü araçlarda MTV teşviki

Model yılı 1997 veya daha eski olan motorlu taşıtlarını 31 Aralık 2018 tarihine kadar kayıt ve tescillerinin silinmesi ve hurdaya çıkarılması için teslim eden kişiler adına hurdaya çıkarılan taşıta ilişkin olarak ödenmemiş MTV borcu, gecikme zammı, gecikme faizi, vergi cezaları ve idari para cezaları silinecek.

Çocuk bayramını gecikmeli kutladılar

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 97'nci yıldönümü ve Çocuk Bayramı Yasin Haşimoğlu İlkokulunda büyük coşkuyla kutlandı. Öğrenci velilerinin büyük bir ilgi gösterdiği etkinlikte yarının büyükleri olan çocuklar tüm hünerlerini sergiledi.

Genel Sağlık Sigortası borçları nasıl sorgulanır?

GSS borcuna af bekleyen milyonlarca vatandaşın beklediği haber nihayet geldi. Yaklaşık 5 milyon kişinin Genel Sağlık Sigortası (GSS) borcu 1 Nisan 2017 tarihinden itibaren yeniden hesaplanmaya başladı. Milyonlarca vatandaşın borçları düşürülecek ve gecikme cezaları ve faizler silinecek. Peki GSS borcuyla ilgili yeni düzenleme kimleri kapsıyor? GSS ile ilgili merak edilenler haberimizde...

Tahir Öztürk’e cevap gecikmedi

Geçtiğimiz günlerde Fırat Gazetesi’ne çarpıcı açıklamalarda bulunan Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk’e cevap gecikmedi.

Son gün 25 Kasım! Borcu olanlar dikkat

MTV borcu, trafik cezaları, otoyol geçiş cezaları, gecikme faizleri, gümrük vergileri, Emlak, ÇTV, İRV vergileri, asfalt borçları ve daha pek çok farklı vergi borcunu da kapsayan vergi affı için süre uzatıldı.

Elazığspor'da Neler Oluyor

Elazığspor'da Sportif Direktör Yasir Elmacı'dan Sonra 2. İstifa Gecikmedi