Etiketler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİLGEM Projesi'nin 4'üncü Gemisi Olan 'TCG Kınalıada'nın (F-514) Hizmete Giriş Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu.

Dedesinden öğrendiği meslekle ahşabı sanata dönüştürüyor

Elazığ'da yaşayan ahşap ustası Ersin İlter, küçük yaşta dedesinden öğrendiği meslekle ahşaba şekil verip oyuncaklar, farklı yöre mimarilerini yansıtan evler, gemiler ve hediyelik eşyalar hazırlıyor

Kıbrıs Barış Harekatı'nda görev alan gemi turizme kazandırılacak

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda 46 yıl hizmet eden ve Kıbrıs Barış Harekatında da görev alan çıkarma gemisinin, Elazığ'da 6 yıl önce kaderine terk edildiği yerden alınarak hem turizme hem de ilçedeki 50 kadına istihdam sağlaması için proje başlatıldı.

Nijerya'da 10 Türk gemici kaçırıldı

Batı Afrika ülkelerinden Nijerya açıklarında silahlı kişiler, 18 Türk'ün bulunduğu bir gemiye saldırarak 10 gemiciyi kaçırdı.

Balıkçılık av sezonu sona eriyor

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, ‘Balıkçılık av sezonu, endüstriyel avcılık yapan balıkçı gemilerimiz için 15 Nisan'da sona erecek.’ dedi.

İsmail Kartal: "Gemi yürümüyor"

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal farklı kaybedilen Demir Grup Sivasspor maçı sonrası ekonomik sıkıntıların artık can sıkmaya başladığını belirterek, Başkan ve yönetimde bu saatten sonra artık bir şey yapması lazım yürümüyor, gemi yürümüyor dedi.

Rektör Çomaklı: “Ziraat Fakültemiz bölgemize ve ülkemize hizmet ediyor”

Ziraat Fakültesinde incelemelerde bulunan Rektör Çomaklı, fakültede görev yapan akademisyenler ile bir araya geldi.

Elazığ'da 'Umudun Adı Mavi' tiyatro oyunu

Elazığ da Umudun Adı Mavi tiyatro etkinliği ile Mavi Marmara Gemisi şehitleri anıldı.

Dövizle satın alma ve kiralamaya son

Aynı gemide ilerleyen alışveriş merkezi yatırımcıları ve perakendeciler, dövizdeki yükseliş sebebiyle ayrı düştükleri yolda zorlukların el ele vererek birlikte aşılacağı görüşünde.

Çat Belediye Başkanı Kılıç’tan Kurban Bayramı mesajı

Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, Kırgınlıkların ve dargınlıkların unutulduğu bu bayramın, ilimizin, bölgemizin, ülkemizin ve gönül coğrafyamızın güzelliklerine vesile olmasını niyaz ediyoruz dedi.

Akın’dan ’oyunu bozalım’ çağrısı

Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu (MATHAP) Başkanı ihsan Akın dolar manipülasyonuna sert çıkarak, Hepimiz aynı gemideyiz, batarsak hep birlikte batacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı başlatılan bu oyunu şov amaçlı değil, gerçekten fedakarlık yaparak, bozalım dedi.

Karayip Korsanları, Sivas’a demir attı

Denize kıyısı bulunmayan Sivas'ta 'Düşler Bahçesi' isimli parkta inşa edilen Karayip Korsanları filmindeki Kara İnci gemisinin benzeri görenlerin dikkatini çekiyor.

DAİB Başkanı Ethem Tanrıver; “Katar’a bölgemizden yapılan ihracatı artıracağız”

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği URGE Gıda Kümesi firmaları ile Katar pazarına yönelik olarak yurtdışı pazarlama faaliyeti gerçekleştirdi.

‘Bölgemiz Tarihi Derinliklerinden Kesitler’ paneli yapıldı

18 Mayıs Müzeler Günü tarihi Yakutiye Medresesinde düzenlenen 'Bölgemiz Tarihi Derinliklerden Kesitler' adlı panelle kutlandı.

‘Her 13 erişkinden biri astım hastası’

Türk Toraks Derneği Başkan Yardımcısı ve Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arzu Yorgancıoğlu, Türkiye'de 12-13 erişkinden ve 7-8 çocuktan birinde astım görülebildiğini belirterek, ‘Ataklar önemli ama arasındaki dönem de bizim için çok çok önemli. Biz hastalığı tamamen ortadan kaldıramıyoruz ama tamamen normal yaşatıyoruz. Astımlı bir kişi tamamen normal hayatını sürebilir.’ dedi.

Aydemir: ‘Milli irade 24 Haziranda yeni bir destan yazacak’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 'Erken seçim ülkemiz, bölgemiz ve şehrimiz için hayırlı olsun. Birliğimiz, dirliğimiz ve kardeşliğimiz odağında Rabbim hayırlara vesile kılsın.' dedi.

Gemi Sevk ve İdare Belgesi sınavı yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi iç sularda güvenli taşımacılık ve balıkçılık yapılabilmesi için eğitim ve düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Gemi Sevk ve İdare Belgesi sınavı yapacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi, iç sularda güvenli bir taşımacılık ve balıkçılık yapılması için eğitim ve düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

‘Afrin harekatı bölgemize huzur ve barış getirecektir’

Elazığ'daki kanaat önderleri, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi.

Batan gemide, ismi geçiyordu eşi rahatsızlanınca kurtulmuş

Şile açıklarında 1 Kasım'da 9 kişilik mürettebatıyla batan 'Bilal Bal' isimli kargo gemisinin makine yağcısı Sabri Yıldırım, hamile eşinin rahatsızlığından dolayı gemiden inmesi sayesinde olaydan kurtulduğu ortaya çıktı.

Hasan Çalık Devlet Hastanesi’nde iyileştirme çalışmaları sürüyor

Hasan Çalık Devlet Hastanesindeki inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Ek binası, güçlü teknik alt yapısı, modern cihazları ve alanında uzman hekim kadrosuyla vatandaşlarımıza kaliteli ortamlarda sağlık hizmeti verecek olan hastanemiz değişen yapısıyla bölgemizin sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasına önemli katkılar sunacak diye konuştu.

Sivas’ta yüksek kesimlere kar yağdı

Sivas'ın Suşehri ve Zara ilçesi arasında bulunan 2 bin 10 rakımlı Geminbeli Geçidi'nde yüksek kesimlere mevsimin ilk karı yağdı.

FKA Ekim ayı yönetim kurulu toplantısı Malatya’da yaptı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Ekim ayı yönetim kurulu toplantısı Malatya'da yapıldı. Toplantının açılışında bir konuşma yapan Malatya Valisi Ali Kaban, Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli illerimizden oluşan bölgemizin kalkınması yönünde kaynakları en etkin şekilde kullanmanın gayreti içerisinde olacağız dedi

Belarus Ankara Büyükelçisi Savinykh Başkan Sekmen’i ziyaret etti

Belarus Ankara Büyükelçisi Andrei Savinykh, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i ziyaret etti. Büyükelçi Savinykh, ziyarette yaptığı değerlendirmede, Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Türkiye ile Belarus ilişkileri aktif bir şekilde gelişmeye başladı. Geçen sene Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Belarus'a yaptığı ziyaretle bu ilişkiler başka bir boyuta taşındı. Cumhurbaşkanımızla yapılan görüşmelerle stratejik gelişmeler de başlamış bulunmaktadır. Belarus'ta Ankodor firmasıyla beraber burada bir endüstri bölgesi kurmak istiyoruz dedi. Başkan Sekmen'e yatırım için gösterilen ilgiden ötürü teşekkür eden Savinykh, Büyükşehir'in vereceği tüm destekler için şimdiden teşekkür ediyoruz. Eminim ki Türkiye ve Belarus birçok ortak proje yapabilecek durumdadır. İki tarafında karşılıklı olarak faydalanabileceği ortak yapabileceğimiz birçok proje var. Türk insanı ile Belarus insanının mantalitesi, kültürü birbirine çok yakındır. Bu yüzden rahatlıkla çalışabileceğimize inanıyorum diye konuştu. Ziyaret ve yatırım isteğinden ötürü duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Sekmen de, şunları kaydetti: Belarus bizim yakın bölgemizde olan ve işbirliği yapmak istediğimiz ülkelerden birisidir. Elbette ki karşılıklı iş birlikleri diyaloğumuzu daha da artıracaktır. Ve bu iş birliğini çok arzu ediyoruz. Bahsi geçen firmanın teklifi bize geldiğinde biz de kendilerine teklif etmiştik gelin bu yatırımların tamamını 'Erzurum'da yapın' demiştik. Böyle bir teklifin gelmesi gerçekten bizi mutlu etti. Ne kadar bir araziye ihtiyaçları olacaksa biz hemen yazılı teklifi alalım. İnşallah hayata geçecek bu projeyle ilimizin yatırım imkn ve olanakları daha da artacak.

Gemi Sevk ve İdare sınavında başarılı olanlar belgelerini almaya başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda, Gemi Sevk ve İdare Belgesi alımı için yapılan sınavda başarılı olan kursiyerlere belgeleri verilmeye başlandı.

Atık malzemeleri sanata dönüştürüyor

Sivas'ta 63 yaşındaki Cemal Çolakoğlu topladığı atık malzemelerden fayton, saltanat arabaları, saltanat kayığı ve eski yelkenli gemiler yapıyor.

Milletvekili Aydemir: “Ovit asrın projesi”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Ovit Tüneli bölgemiz için asrın projesidir. Karadeniz'den Erzurum'a, Erzurum'dan Güneydoğu Anadolu Bölgesine mesafeler kısalacak, gönüller buluşacak. Projenin banisi AK önderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız'a minnettarız dedi.

İspendere İçmeleri bölgenin şifa merkezi olacak

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İspendere İçmeleri'nde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyerek, İspendere İçmeleri, inşallah önümüzdeki yıl bütün ülkemiz ve bölgemiz insanlarına şifa dağıtan bir merkez haline gelecek dedi.

56 kursiyer gemi sevk ve idare belgesi aldı

Büyükşehir statüsü ile birlikte iç sulardan da sorumlu olan Malatya Büyükşehir Belediyesi, iç sularda güvenli bir taşımacılık ve balıkçılık yapılması için eğitim ve düzenleme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Keban'da ‘kaptanlık’ sınavı

Keban ilçesinde ‘İç Su Araç Gemi Sevk İdaresi Kaptanlık Sınavı’ yapıldı.