Etiketler

Yeni dönem başlıyor! 7 gün 24 saat açık olacaklar

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum imzasıyla yayımlanan, belediyelerin 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermesine ilişkin genelge 81 ile gönderildi.

Adıyaman Üniversitesi ile İBTAV arasında iş birliği protokolü imzalandı

Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle ilan edilen, 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı etkinlikleri kapsamında Adıyaman Üniversitesi ile Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Atatürk Üniversitesi, Prof. Dr. Fuat Sezgin’i ve eserlerini, genç kuşaklara anlatacak

Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle ilan edilen 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı etkinlikleri kapsamında Atatürk Üniversitesi ile Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

ETÜ “2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” işbirliği protokolünü imzaladı

Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ), Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle ilan edilen 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı etkinlikleri kapsamında İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) ve koordinatör Kırıkkale Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

İçişleri Bakanlığı valilikleri uyardı! 81 ile gönderildi

İçişleri Bakanlığınca kış mevsiminde alınacak trafik tedbirleri için valiliklere genelge gönderdi.

İçişleri Bakanlığından valiliklere 'Düğün' genelgesi

İçişleri Bakanlığınca, düğün ve nişan törenlerinde havaya ateş açılmasının engellenmesi için valiliklere genelge gönderildi.

Malatya Valiliğinden stokçu ve taksiciler ile ilgili genelge

Malatya Vali vekili Ali Deniz Sürmen imzasıyla yayımlanan 2 genelge ile dövizdeki dalgalanmaları fırsat bilen stokçular ve kurallara uymayan taksicilere uyarılarda bulunuldu.

İçişleri Bakanlığı stokçulara geçit vermiyor

İçişleri Bakanlığı, kurda yaşanan dalgalanmadan yararlanarak stokçuluk yapan ve fiyatlarını fahiş şekilde artıran işletmelere karşı harekete geçti. Bakan Süleyman Soylu imzasıyla 81 il valiliğine gönderilen genelgeyle bu konuda gerekenin yapılması talimatı verildi.

Mahalle toplantılarına Aşkale’de devam edildi

İçişleri Bakanlığı'nın Genelgesi gereğince mahallinde düzenlenen, kurum yetkili ve görevlilerinin katıldığı mahalle toplantılarına Aşkale'de devam edildi.

Vali Azizoğlu muhtarların sorunlarını dinledi

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda düzenlenen muhtarlar toplantısında, Erzurum il merkezi ve ilçelerinde görevli muhtarlarla bir araya gelerek dilek ve şikayetlerini dinledi.

Spor müsabakalarında çok önemli gelişme!

İçişleri Bakanlığı, spor müsabakalarında olası olayları önlemek için 81 il valiliğine güvenlik önlemlerini içeren bir genelge gönderdi.

Belediye başkanlarına yurt dışına çıkışta izin şartı kaldırıldı

İçişleri Bakanlığınca belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyelerinin yurt dışına çıkışlarını izne tabi kılan genelgenin yürürlükten kaldırıldığı bildirildi.

Sandık kurullarının görev ve yetkileri belirlendi

Cumhurbaşkanı seçimiyle 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde sandık kurullarının oluşumuyla görev ve yetkilerini düzenleyen Yüksek Seçim Kurulu (YSK) genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.

YSK 'dan flaş açıklama!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, ‘Bugün mümkün olduğunca çabuk şekilde seçim takvimini yayımlayacağız. Hazırladığımız genelgeleri de yayımlamaya devam edeceğiz.’ dedi.

Binlerce kişiye memurluk müjdesi! İşte şartları

Başbakanlık, ‘Hizmetli Unvanlı Şehit ve Gazi Yakınları’ konulu bir genelge yayımladı. Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla yayımlanan genelgede ‘Hizmetli unvanlı şehit ve gazi yakınlarının büro hizmetlerinde görevlendirilmesi hususuna azami özen gösterilecektir’ denildi.

Aşkale’de vatandaşla buluşma toplantısı düzenlendi

İçişleri Bakanlığı'nın Genelgesi gereğince mahallinde düzenlenen, kurum yetkili ve görevlilerinin katıldığı mahalle toplantılarına Aşkale'de devam edildi.

Kaymakam Aksu vatandaşları dinledi

Aşkale Kaymakamı Mehmet Aksu; vatandaşların sorunlarını tespit etmek ve çözüm üretmek amacıyla 'Vatandaşla Buluşma' adıyla İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında toplantı yaptı.

Vali Güzeloğlu, Çınarlı muhtarlarla bir araya geldi

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Çınar'da muhtarlar toplantısına başkanlık etti. Toplantıda konuşan Vali Güzeloğlu, muhtarları bir mahallenin vekili olarak gördüklerini ve geçtiğimiz günlerde bir genelge yayınlayarak taleplerine öncelik verilmesi için talimat verdiklerini ifade etti.

Sürücüler dikkat! Uygulama başladı

Kış aylarında trafik kazalarını asgari düzeye indirmek amacıyla İçişleri Bakanlığınca 81 ile gönderilen 'Kış Genelgesi' bugünden itibaren geçerli olacak.

İnşaat ruhsatlarında önemli gelişme!

İçişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yürüttüğü müşterek çalışmalar sonucunda iki genelge yayınladı. Yayınlanan genelgeler ile vatandaşlar ve yatırımcılar için inşaat ve yapıların faaliyete geçiş süreci ile ilgili bürokratik işlemleri kolaylaştırıcı bazı önlemler uygulamaya konuldu.

Miniklere ağız diş sağlığı uygulaması devam ediyor

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından Sağlık Bakanlığının genelgesi doğrultusunda okul öğrencilerine yönelik ağız ve diş sağlığı taraması ile florürlü vernik uygulaması beraberinde gerçekleştiriliyor.

Hastalıktan korunmuş bölgeye küçükbaş hayvan sevk edilecek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayımlanan koyun keçi veba hastalığından korunmuş bölge ilan edilen Trakya'ya yapılacak küçükbaş canlı hayvan sevkleri genelgesi yayımlandı. Buna göre hastalıktan arınmış bölgeye küçükbaş hayvan sevk edilmesi için çalışmalara başlandı.

Sokak hayvanları için mikroçip uygulaması

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge doğrultusunda sokak hayvanları için mikroçip uygulamasına geçti.

Asgari ücretlinin primi devletten

687 sayılı KHK ile getirilen prim desteğinin detayları belli oldu. Genelgeye göre 3 bin lira brüt maaşı olan bir işçinin primi bin 125 liradan 458 liraya düşüyor. Asgari ücrette ise tamamı karşılanıyor. İşte hesaplar...

Otobüste ‘polis’ var

Emniyet Genel Müdürlüğünün trafikte sivil polislerce denetleme yapılmasına ilişkin genelgesinden sonra Erzurum'da da şehir içi ulaşım mercek altına alındı. Sivil polisler bindikleri otobüslerde kural ihlali yapan sürücüleri uygulama noktasına kadar takip etti.

Havai fişek atmak Valilik tarafından yasaklandı

Adıyaman Valiliği yayınladığı genelgeyle, havai fişek atılmasını yasakladı.

Oltu’da asayiş ve ekonomi toplantıları sürüyor

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle mahalle muhtarlarıyla ayda bir kez düzenlen toplantı, Oltu Kaymakamı Şenol Turan başkanlığında ikinci kez gerçekleştirildi.

Bu haber herkesi ilgilendiriyor! O ceza artık uygulanacak

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeyle, ticari taksiler dahil tüm otomobillerin arka koltuğunda oturanlar için de emniyet kemeri takma zorunluluğu geldi. Emniyet kemerinin takılmaması durumunda 92 lira ceza uygulanacak.

Eşdeğer parça dönemi başladı

​Otomotiv yan sanayini desteklemek amacıyla çıkarılan eşdeğer parça kullanımına ilişkin genelge bugün itibariyle yürürlüğe girdi. Bundan böyle araçlarda orijinal parça yerine yerli sanayinin ürettiği TSE tarafından belgelendirilmiş eşdeğer yedek parçalar kullanılabilecek.

Taşeron Şoför Uygulamasına Tepki

Aktif Sağlık Sen Elazığ Şube Başkanı Ümit Karataş, Sağlık Bakanlığı'nın genelgeyle duyurduğu ‘112'de taşeron şoför' uygulamasından vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.