Etiketler

PKK'nın bombası 2 çocuğu öldürdü, geriye bu fotoğrafları kaldı

Tunceli'nin Ovacık ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü PKK'lı teröristler tarafından araziye döşenen EYP'nin patlaması sonucu ölen 2 kardeşten geriye fotoğrafları kaldı.

Günlük iznin parasını isteyen işçiye yargıtay'dan kötü haber

Tam 18 yıl çalıştığı iş yerinde sadece 23 gün yıllık izin kullandığını, geriye kalan 294 günlük iznin arasını isteyen işçiye Yargıtay'dan kötü haber geldi. Yüksek mahkeme, 18 yıldır aynı iş yerinde çalışan işçinin, sadece 23 gün izin kullanmasını hayatın olağan akışına aykırı buldu.

Kedi korkusundan 15 iğne yuttu

Elazığ'da ağzına aldığı iğnelerle balonları patlamaya çalışırken üstüne kedi atlaması sonucu korkan ve 15 iğneyi yutan 17 yaşındaki Hülya Dolanbay, tedavi altına alındı. 3'ü kolonoskopi, 3'ü de doğal yolla çıkan iğnelerden geriye kalan 9'u için hastanın takibe alındığı duruma göre müdahale edileceği bildirildi.

Şırınga ile beslediği torunu için yardım bekliyor

Sivas'ın Kangal ilçesinde yaşayan Zemhenur Kel, trafik kazasında hayatını kaybeden gelininden geriye kalan ve aynı kazada ağır yaralanarak görme, konuşma ve yürüme yetisini kaybeden 5 yaşındaki torununa gözü gibi bakıyor.

Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Savaş Eğilmez:

Atatürk Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Savaş Eğilmez, Batı ile PKK arasındaki kirli pazarlığa dikkat çekerek, Batılı istihbarat kaynaklarına hazırladıkları raporlara göre 100 den fazla ülkeden yaklaşık 40 bin kişi, DEAŞ terör örgütüne katılmak için Orta Doğu'ya geldi. Bunların yaklaşık 30 bini çatışmalarda öldü. Geriye kalanlar ise şimdi Batılı devletler ve PYD/PKK terör örgütü arasında uyuşturucu ve silahın yanısıra önemli bir pazarlık unsuru olarak birinci sırada yer alıyor dedi.

İki kez gördüğü şehit babasının hatıralarıyla büyüyor

24 yaşında şehit düşen Uzman Çavuş Muammer Faruk Salgar'ın hayatında 2 kez gördüğü 2,5 yaşındaki oğlu Halil Eymen, şimdi ondan geriye kalan hatıraların kokusuyla büyüyor. Babasının fotoğraflarını öpüp, Baba diye seslenen Eymen'in, babasının eşyalarından hazırlanan odada vakit geçirmeyi çok sevdiği öğrenildi.

Köpeklerin kovalamasıyla kuyuya düşen 37 koyun kurtarıldı

Adıyaman'da, köpekler tarafından kovalanarak kuyuya düşen 38 koyundan biri telef olurken, geriye kalan koyunlar itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucu kurtarıldı. Kuyu dışında kalan 3 koyun köpekler tarafından ısırılarak yaralanırken, 1 koyun ise parçalandı.

Çaresiz anne çocuklarının okuması için yardım bekliyor

Diyarbakır'da kocası ve en büyük oğlu hapse düşen bir oğlu da asker olan 5 çocuk annesi Fikriye Ünal, tek başına geriye kalan 3 çocuğunu okutmaya çalışıyor. Evlere temizliğe giderek ayakta durmaya çalışan cefakar anne Ünal, artık borç yükünün altından kalkamadığını ve çocuklarının hayatının okuyup kurtulması için kendisine bir yardım elinin uzatılmasını istedi.

Bu ilçede konaklamak bedava

Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesine gelen misafirler konaklama için herhangi bir ücret ödemezken ilçeye dışarıdan gelen kadınların rahatlıkla oturabileceği lokal de ücretsiz hizmet veriyor. Gelecek yıl devlet hastanesine kavuşacak olan ilçede göreve geldiği son 3 yılda vaatlerinin yüzde 95'ini gerçekleştirdiğini ifade eden Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, Geriye kalan 20 aylık dönemde diğer vaatlerimi gerçekleştirmeyi hedefliyorum dedi.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: "Uzlaşmacı ve istikrarlı hükümetler gelecek"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, istikrarlı ve uzlaşmacı hükümetler döneminin geleceğini belirterek, Tek bir kimsenin dahi oyu önemli olacak. Yüzde 50 aldınız ama artı 1'i alamazsanız diğer aday yüzde 50 artı 1 almışsa o bir oy geriye kalan yüzde 50 oya bedeldir. Dolayısıyla israf edecek, küçümseyeceğimiz ve önemsemediğimiz hiçbir oy yoktur dedi.

Şehit babasının adı ve hatıralarıyla büyüyor

26 yaşında şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Kadir Karaman'ın, doğumunu bile göremediği 6 aylık bebeği, hem adıyla hem de ondan geriye kalan hatıraların kokusuyla büyüyor.

Antrenörlük Kursu Açıldı

Türkiye Futbol Federasyonu ve TÜFAD iş birliği ile TFF grandson C Kursu Erzincan'da verilmeye başlandı. 10 gün sürecek olan kursa 30 kursiyer katıldı. Teorik ve Pratik olarak verilecek kurs sonrasında başarılı olan kursiyerlere TFF grandson C Kursu antrenörlük belgeleri verecek. Erzincan'da antrenör eksikliğini gidermek amacıyla uzun uğraşlar neticesinde TFF grandson C Kursunu Erzincan'a getiren Türkiye futbol Antrenörleri Derneği Erzincan Şube Başkanı Yılmaz Toyran, Erzincan'da ki futbol antrenörlüğü eksikliği giderilmesi planlanıyor. Toyran; Türkiye Futbol Federasyonu ve TÜFAD iş birliği ile yapılan TFF grandson C Kursu bugün ilimizde başladı. 17 Nisan 27 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Toplam 30 katılımcımız var. Federasyondan iki hocamız geldi. İhtiyacımız olan antrenörleri yetiştirmeye çalışıyoruz. Erzincan'da antrenör eksikliğimiz var. Bunu gidermek amacıyla Uzun uğraşlar neticesinde federasyon ve TÜFAD iş birliğiyle kurs açtık. Pratik ve teorik olmak üzere kurs verilecek. İnşallah iyi antrenörler yetiştiririz. Türkiye'nin çeşitli illerinden antrenörler katıldı. Özellikle biz Erzincan'dan katılım olmasını istedik. Şuanda 15'e yakın Erzincan'dan kursiyerimiz var. İnşallah amatör futbolumuza ve ilerleyen günlerde profesyonel futbola katkı sağlayacak kişiler. Zaten eski futbolcular kendileri. Kursumuz 30 kişiyle sınırlıdır. İlk olarak Erzincan'a öncülük verdik. Geriye kalan boşluklarda da Türkiye'nin değişik illerinden gelen antrenörlerle sayıyı tamamladı. Bu kurs sonrasında bir kere TFF grandson C Kursu belgesi alacaklar. Yönetici kartıyla antrenörlük yapman arkadaşlarımız vardı. Şuanda kendi belgesini alacak, sahaya girecek. Sıfırdan başlayan bir çocuk gibi futbolun bütün temellerini görecek burada. Kesinlikle kursiyerlerimiz farkını görecekler. bilginin sonsuz olduğunu ve kendi yaptıkları hataları görüp düzeltecekler İnşallah dedi.

Belediye Başkanı Kutlu vatandaşlarla buluştu

Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, makamında ağırladığı vatandaşları tek tek dinleyerek sorunlarını dinledi. Uyguladığı halk odaklı belediyecilikle büyük takdir toplayan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, yoğun mesaisinden geriye kalan zamanı vatandaşlarla geçirmeye devam ediyor.

Gençlere Değerler Eğitimi

Erzincan İl Müftülüğü'ne bağlı uzman vaiz Emine Sağlam, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı çocuk evlerinde kalan öğrencilerle Erzincan Gençlik Merkezinde Değerler Eğitimi atölye çalışmaları dersini yürütüyor. Sağlam, gençlerle yaptığı derslerinde milli ve manevi değerlerin önemine dikkat çekerek Milli ve manevi değerlerimiz toplum olarak bizi ayakta tutan sosyal dinamiklerimizdir. Bunlar: Vatan, din, bayrak, ezan, diğer mabetlerimiz, şehitlerimiz, gazilerimiz ve benzeridir. Yeryüzünün imarı görevi verilen insan, manevi destekten mahrum bırakılmamış, öncelikle peygamberlik müessesesi ile desteklenmiştir. Peygamberlik , insan iradesinin fiilen hayra ve Hakk'a yönlendirilmesidir. İşte bu irade eğitimi doğrultusunda manevi değerlerimizi tespit ediyor ve onları önemsiyoruz. Bu bağlamda vatan sevgisi imandandır diyoruz. İnsanın inandığı değerleri yaşaması için önce vatana ihtiyaç vardır. Bu nedenle vatan uğrunda canını feda edenler şehittir. Onlar en değerli sermayeleri olan canlarını, onlardan geriye kalan insanlar insanca yaşasınlar diye feda etmiş ve o vatanın Müslümanlığına şahit olmuşlardır. Bundan ötürü, uğruna ölümün göze alındığı ver vatan olmuştur. Belki de en çirkin suç, vatan hainliği olmuştur. Çünkü normal şartlarda bir günah, bir ya da birkaç kişiye karşı işlenirken, vatana ihanet suçu topyekun bir millete karşı işlenmiş olur. Keza bayrak da en önemli manevi değerlerimizdendir. Elhamdülillah aziz bayrağımız aziz ecdadımızın yüce dinimize olan üstün hizmetleri sayesinde adeta İslam dininin sembolü haline gelmiştir. Bayrağımız mücadelemizin, bağımsızlığımızın sembolüdür. Onun altında doğmak şeref olduğu gibi onun altında ölmek de ne büyük şereftir. dedi. Eğitime katılan gençler de milli ve manevi değerlerin insanoğlunun en büyük serveti olduğunu belirterek eğitimi veren Emine Sağlam'a teşekkür ettiler.