Etiketler

Şüpheli paket alarmı

Diyarbakır’da, askeri lojman önüne bırakılan şüpheli paket güvenlik güçlerini alarma geçirdi. Bomba imha ekipleri tarafından açılan paket içerisinden giysi çıktı.

Yetim çocuklar bayramlıklarına kavuştu

İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şubesi, Kurban Bayramı öncesi çocuklara giysi yardımında bulunarak çocukların yüzlerini güldürdü.

Sandalyeden düşen yaşlı kadın hayatını kaybetti

Malatya'da giysi dolabının üzerine eşya yerleştirmek için çıktığı sandalyeden düşen yaşlı kadın yaşamını yitirdi.

Kadınlar ‘sıfır atık’ dedi, eski kumaşlar torbaya dönüştü

Elazığ'da düzenlenen kursta bir araya gelen bir grup ev hanımı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde yürütülen ‘Sıfır Atık Projesi’ne destek amacıyla, eski giysi ve perdelerden renk renk bez torbalar dikiyor.

Üniversiteli gençlerden yardım eli

İstanbul Rumeli Üniversitesinde okuyan bir grup öğrenci, İletişim Kulübü çalışmaları kapsamında sosyal medya üzerinden köy okullarında okuyan öğrencilerin kışın üşümemesi amacıyla başlattıkları kampanyada toplanan giysiler, Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesi Esentepe köy okulundaki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

Dadaş Ortaokulunda “İyilikte sınır yok”

Erzurum Yakutiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Dadaş Ortaokulu öğrencileri Din Kültürü Öğretmeni Elanur Yılmaz koordinesinde,topladıkları giysileri bu soğuk kış günlerinde ihtiyaç sahiplerine dağıtmak üzere bir yardım kuruluşuna teslim etti.

Üniversiteli gençlerin yardımları öğrencilerin yüzünü güldürdü

Elazığ'da Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlarda kalan üniversite öğrencileri hayırseverlerden temin ettikleri giysi ve kırtasiye malzemeleri ile ihtiyaç sahibi öğrencilerin yüzünü güldürdü.

Kahta İyilik- Der’den yetim çocuklara yardım

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilik-Der) tarafından, ilçedeki 74 yetim çocuğa giysi ve ayakkabı yardımında bulunuldu.

Başkan Çelik öğrencilere kışlık giysi yardımı programına katıldı

Diyarbakır'ın Lice İlçe Kaymakam ve Belediye Başkanı Abdulkadir Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim Ve Sosyal Dayanışma Derneği'nin (TOGEM-DER) desteği ile Liceli çocuklara zorlu kış şartlarını daha rahat geçirmeleri için kışlık giysi yardım programına katıldı.

TOGEM-DER’den bin 500 öğrenciye kışlık giysi yardımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM-DER) Diyarbakır'ın Sur ilçesinde eğitim gören bin 500 öğrenciye kışlık giysi yardımında bulundu.

Üniversitesi öğrencilerinden ortaokul öğrencilerine giysi yardımı

Bilkent Üniversitesi öğrencileri tarafından Zey Ortaokulu öğrencilerine mont yardımında bulunuldu.

Çocuklara mutluluk giydiriliyor

Merkezi İstanbul'da bulunan Mutluluk Giysin Çocuklar Derneği Adıyaman'da ki okullarda bin 300 öğrenciye bot, mont ve kırtasiye yardımında bulunuyor.

Kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbaraları yenilendi

Sizin Kullanmadığınız Başkalarının Hayali Olabilir projesi kapsamında şehrin muhtelif yerlerine bırakılan Kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbaraları yenileri ile değiştirildi.

Hayırsever bayanlardan bin öğrenciye kıyafet ve kırtasiye desteği

İstanbul'da yaşayan Erzurumlu hayırsever Taliha Taş, arkadaşlarıyla birlikte Erzurum'da bin öğrenciye giysi ve kırtasiye yardımında bulundu.

Sivas’ta atık giysi kumbara uygulaması

Sivas Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından şehrin farklı noktalarına atık giysi ve ayakkabı kumbaraları yerleştirildi.

Silvan’da 86 çocuğa giysi yardımı yapıldı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde bir gazeteci tarafından başlatılan 'Bir yetim çocuğu da sen giydir' kampanyası çerçevesinde Kurban Bayramı'nda 86 yetim ve yardıma muhtaç çocuğa giysi yardımı yapıldı.

Bayram öncesi çocuklara giysi yardımı

Sivas Belediyesi bünyesindeki Hayat Ağacı Derneği Kurban Bayramı öncesi çocuklara giysi yardımında bulunarak yüzlerini güldürdü.

Sur mağduru çocuklara Sur esnafından destek

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde çıkan terör olaylarından zarar gören 5 çocuğa, Sur esnafı tarafından bayramlık giysi ve ayakkabı hediye edildi. Çocukların mutluluğu gözlerinden okundu.

Kelebek çocuklara bayram hediyesi

Kelebeklerin Rüyası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kelebek hastası 120 çocuğa bayramlık giysi hediye etti.

Atatürk Üniversitesi Bilimsel Teşvik Ödülleri ve Akademik Giysi Töreni gerçekleşti

Atatürk Üniversitesi tarafından 2010 yılından beri yürütülen Bilimsel Teşvik Ödülleri ve Akademik Giysi Töreni, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın katılımıyla gerçekleşti.

Türkeş anısına 100 çocuğa giysi yardımı.

Sivas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı ı Alparslan Türkeş'in doğumunun 100. yılı anısına Yıldızeli İlçesi Çağlayan köyünde eğitim gören 100 öğrenciye giysi yardımında bulundu.

Yıllarca taşıyıcılık yaparak aldıkları bir gecede kül oldu

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesine bağlı Kaldırım Mahallesi'nde Mehmet Şahin'e ait evde elektrik kontağından çıkan yangında ev, içindeki eşyalarla birlikte kullanılamaz hale geldi. Evin eşyalarını 10 yılda çalışıp aldığını ve taşıyıcılık yaptığını belirten Şahin, Çocuklarımın giysisi dahil hiçbir şeyimiz kalmadı. Tam düzene girmiştim. Bir gecede oldu bitti dedi.

Tunceli’de mağaza gibi "Hayır çarşısı"

Tunceli Belediyesi tarafından Giysibank adında kurulan mağaza gibi Hayır Çarşısı, vatandaşlar arasında dayanışma örneği sergiliyor.

Akıncılar’da öğrencilere giysi yardımı

Sivas'ın Akıncılar ilçesinde bulunan tüm okullarda eğitim gören 535 öğrenciye yarıyıl hediyesi olarak kışlık bot ve kaban hediye edildi.

Öğrencilere kıyafet yardımı

Erzincan'ın Geçit Beldesinde bulunan Munzur İlk ve Ortaokulu Müdürü Gürsel Güzel'in başlattığı kampanyaya destek veren giyim firması, 603 öğrenciye kışlık giysi ve ayakkabı yardımında bulundu. Gönderilen yardımlar ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

Şarkıcı Rojin’den ‘Bizim Çocuklar’ projesi

Ünlü ses sanatçısı Rojin, kendisinin başlattığı 'Bizim Çocuklar' projesiyle, Sur'da mağdur 250 çocuğa giysi ve ayakkabı yardımında bulundu. Rojin, Arakan önemli, Myanmar önemli, Filistin önemli ama kendi çocuklarımız da burada bu yokluğu yaşarken görmezden gelmemek lazım dedi.

Adıyamanlılar Vakfından depremzede öğrencilere giysi yardımı

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde depremzede öğrencilere Adıyamanlılar Vakfı Gençlik Platformu tarafından kışlık giyim yardımı yapıldı.

‘Sevgi Aracı’ Doğu Anadolu yollarında

Diyarbakır Final Okulu öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde kurdukları giysi kumbaralarının açılarak, içerisinden çıkan 400 öğrenci giysisini yükledikleri Sevgi Aracı ile Bitlis, Van, Hakkari, Muş ve Bingöl'ün köy okullarındaki çocuklara ulaştırdı.

Minikler Hakkari’de ki arkadaşlarına kırtasiye malzemesi gönderdi

Erzincan Kids A Loud Kreş ve Gündüz Bakim evinde öğrenim gören 3-6 yaş arasındaki minikler Hakkri Yüksekova'da ki arkadaşlarına 16 koli kırtasiye, oyuncak ve kışlık giysilerini yolladılar.

Giysi kumbarasına destek

Diyarbakır Yenişehir Final İlkokulundan giysi kumbarasına destek verildi.