Göğüs Cerrahisi Haberleri

Göğüs Cerrahisi Haberleri

Mardin'den geldi, şifayı Elazığ'da buldu

Halk arasında 'kunduracı göğsü' olarak bilinen 'çökük göğüs' hastalığı olan ve tedavi için Mardin'den Elazığ'a gelen 23 yaşındaki erkek hasta, Fethi Sekin Şehir Hastanesinde ilk kez gerçekleştirilen operasyonla sağlığına kavuştu.

Uzmanlar aşırı terlemeye kalıcı çözüm tedavisi

Yaz aylarının yaklaşmasıyla sık görülen aşırı terlemeye, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi göğüs cerrahisi uzmanları tarafından kalıcı tedavi uygulanıyor.

Rektör Çomaklı: “Geleceğe ve insanlığa sağlık yön verecek”

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Araştırma Hastanesinde bulunan Çocuk Pediatri, Çocuk Psikiyatrisi, Göğüs Cerrahisi, İntaniye ve Fizik Tedavi birimleri ile Sağlık, Hemşirelik, Diş Hekimliği ve Veteriner Fakültelerinde incelemelerde bulundu.

Irak'tan gelen hasta, Elazığ'da hayata tutundu

Irak'tan Elazığ'a gelen 64 yaşındaki Mayasa Abdulla İbrahim'in akciğeri ve akciğer zarındaki tümörler temizlenerek hayata tutundu.

Aşırı el ve koltuk altı terlemelerine son

Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Tayfun Kermenli, el ve koltuk altı bölgesinde normal insanlara göre aşırı terleme olan veya yüz kızarması şikayeti olan hastaların bu problemlerini 45 dakika süren ameliyatla çözüme kavuşturduklarını söyledi.

CÜ’de ’Plevral Hastalıklar Sempozyumu’ düzenlendi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi ve Türk Göğüs Cerrahisi tarafından ortaklaşa 'Plevral Hastalıklar Sempozyumu' düzenlendi.

Aşırı terleme sorununa çözüm

Turgut Özal Tıp Merkezi (TÖTM) Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Hakkı Ulutaş, günümüzdeki en önemli sorunlardan bir tanesi olan ve kişilerin sosyal yaşamını olumsuz yönde etkileyen aşırı terleme ile ilgili açıklamalarda bulundu.