Etiketler

Ünlü şef CZN Burak, gök yüzünde künefe yedi

Elazığ'da yaz kış yamaç paraşütçülerinin ilgi gösterdiği Hazar Baba Dağı'nda bu kez sosyal medya fenomeni Burak Özdemir, gökyüzünde ilginç bir deneyim yaparak künefe yedi.

Elazığ'da fabrika yangını

Elazığ'da bir plastik fabrikasının deposunda çıkan yangına 10 itfaiye ekibi 70 personel ile müdahale ediyor. Dumanlar gökyüzünü kaplarken şehrinde her yerinden göründü.

Ay yıldızlı uçurtmalar, renkli görüntüler oluşturdu

Elazığ'ın Ağın ilçesinde yapılan yapılan şenlikte 100'den fazla ‘ay yıldızlı’ uçurtmalar gökyüzünü kaplayarak renkli görüntüler oluşturdu.

Tuncelililer yamaç paraşütü heyecanı yaşadı

Türkiye'de ilk kez Tunceli'de düzenlenen Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası'nda Tuncelililer de ikili uçuşlarla kenti gökyüzünden izleme heyecanını yaşadı.

Bulut’taki Aslan şekli görenleri şaşırttı

İspirde akşam saatlerinde gün batımı yaklaşırken gökyüzünde beliren Aslan şeklindeki bulut görenleri şaşırttı.

Polis, ’drone’ ile sürücülere ceza yazdı

Sivas'ta drone ile gökyüzünden trafik denetimi yapan polis ekipleri kırmızı ışık ihlali yapan sürücülere ceza yazdı.

Tüm uyarılarına rağmen düğünde yine silahlar konuştu

Adıyaman'da, bir düğünde ortaya çıkan magandalar çevredeki onca davetliye aldırış etmeden tabancalarla adeta gökyüzünü taradı. Silah sesleri zaman zaman düğünde çalınan müzik sesini de bastırdı

Diyarbakır’da mobilya toptancısında yangın

Diyarbakır'da toptan mobilya satış mağazasında yangın çıktı. Yoğun dumanın gökyüzünü kapladığı yangını vatandaşlar adeta film izler gibi izledi.

15 Temmuz’da ay ve yıldız selam durdu

Adıyaman'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde gökyüzünde buluşan ay ve yıldız Türk bayrağını anımsattı.

Tut ilçesinden Diyarbakır’a yamaç paraşütü ile uçtu

Adıyaman'ın Tut ilçesinden havalanan yamaç paraşütçüsü 170 kilometre gökyüzünde süzülerek Diyarbakır'ın Ergani ilçesine indi.

Gözlemevi Adıyaman’da astronomiye duyulan ilgiyi arttırıyor

Adıyaman Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuarı Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde çalışmalarını yürüten gözlemevindeki teleskop ile yaz ayları boyunca her çarşamba Gökyüzü Gözlem Şenliği etkinliği düzenleniyor.

Diyarbakır’da gökyüzü dilek balonlarıyla aydınlandı

Diyarbakır'da düzenlenen 'Bir Dileğim Var Festivali'nde gökyüzü dilek balonlarıyla aydınlandı.

Kayapınar’da bin öğrenci ile uçurtma şenliği düzenlendi

Diyarbakır Kayapınar Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı münasebetiyle uçurtma şenliği düzenlendi. Yaklaşık bin öğrencinin katıldığı şenlikte, gökyüzü uçurtmalarla renklendi.

Nemrut Dağı gökyüzünden bir başka güzel

UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Nemrut Dağı 'drone' ile havadan görüntülendi.

Otizmli bireylerin farkındalığı için yüzlerce balon gökyüzü ile buluştu

Aile ve Sosyal Politikalar Erzincan İl Müdürlüğü tarafından 'Otizmi Fark Et, Kabul Et, Bizimle Yürü' adı altında yürüyüş düzenlendi.

Gün batımında sığırcıkların dansı büyüledi

Sivas'ta sığırcık kuşlarının gün batımında gökyüzündeki dansı görenleri hayran bıraktı.

Şehitler anısına gökyüzüne meteoroloji balonu bırakıldı

Elazığ'da şehitler anısına gökyüzüne Türk bayraklı meteoroloji balonu bırakıldı.

Örnek öğretmenden, uçan balonlu etkinlik

Bakanlık tarafından yılın öğretmeni seçilen Kübra Akıncı, örnek bir çalışmaya daha imza atarak öğrencilerinin televizyonda gördükleri uçan balonları ders kapsamında hazırladı ve olumsuz davranışlarını söyleyerek onları gökyüzüne bıraktı.

Yüzlerce karga gökyüzünde süzüldü

Adıyaman'da gökyüzünde süzülen yüzlerce karga görüntülendi.

Bin güvercin Mehmetçik için havalandı

Malatyalı güvercin severler Suriye'de teröristlerle savaşan Mehmetçikler için gökyüzüne bin adet güvercin saldı.

Erzurum’da gökyüzünü kargalar kapladı

Erzurum'da binlerce karga akşam saatlerinden itibaren gökyüzünü kapladı. Çıkardıkları gürültüyle dikkat çeken kargaları gören vatandaşlar hemen cep telefonuna sarıldı.

Gök kızıla büründü, göz gözü görmedi

Diyarbakır'da, Suriye üzerinden gelen toz bulutu nedeniyle gökyüzü kızıla büründü. Aniden başlayan yağmurla birlikte gökyüzünden çamur yağarken, yoğun sis de görüş mesafesini düşürdü.

Öğrenciler gökyüzünün yıldızlarıyla buluştu

Yeşilyurt Belediyesi, Yeşilyurt Kaymakamlığı ve Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile başlatılan 'Geleceğin Yıldızları Gökyüzünün Yıldızlarıyla Buluşuyor' projesi kapsamında, Yeşilyurt ilçesindeki okullarda eğitim gören öğrencilerin araştırma yapma kabiliyetlerini artırmak adına 7. Ana Jet Üs Komutanlığına bilgilendirme ziyaretleri düzenleniyor.

Adıyaman Üniversitesi astronomi topluluğundan gökyüzü gözlem şenliği

Adıyaman Üniversitesi Astronomi Topluluğu tarafından tertip edilen Gökyüzü Gözlem Şenliği ile ay ve diğer gök cisimleri gözlemlendi.

Cumhuriyet Bayramı sevincini gökyüzünde yaşadılar

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Beydağının zirvesine doğa yürüyüşü ve Gündüzbey semalarında yamaç paraşütü etkinliği düzenledi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına özel etkinliklerde açılan Türk Bayrakları renkli görüntülere sahne oldu.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne ‘Sağlıklı Şehir Planlaması’ ödülü

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin Atatürk Üniversitesi ile birlikte oluşturduğu Uluslararası Gökyüzü Şehri Parkı Projesi, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen yarışmada Türkiye'nin Sağlıklı Şehir Planlaması ödülünü aldı.

Tut halkının teleskopla gökyüzü seyri

Adıyaman'ın Tut ilçesinde gerçekleştirilen etkinlikte vatandaşlar teleskop ile gökyüzünü gözlemledi.

Gökyüzünde panik!

Diyarbakır-İstanbul seferi yapan uçağın tuvaletinde uyuşturucu kullandığı ileri sürülen şahıs, tuvaletten çıktıktan sonra yolculara saldırdı. Uçak, yaşanan panik ve kargaşa nedeniyle Ankara'ya acil iniş yaptı.

Gökyüzünde ’uyuşturucu’ paniği

Diyarbakır-İstanbul seferi yapan uçağın tuvaletinde uyuşturucu kullandığı ileri sürülen şahıs, tuvaletten çıktıktan sonra yolculara saldırdı. Uçak, yaşanan panik ve kargaşa nedeniyle Ankara'ya acil iniş yaptı.

Gökyüzü tozla kaplandı

Elazığ'da fırtına nedeniyle gökyüzü tozla kaplandı.