Etiketler

Şehit Ömer Halisdemir'in darbeci katili ret yedi

Darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir'i şehit eden ekipteki darbeci Binbaşı Fatih Şahin'in, kamu görevine iadesi talebi reddedildi.

Bakan Soylu'dan göreve iade açıklaması!

Bakan Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu.

İhraçlar 20 aşamalı süzgeçten geçiriliyor

Komisyon şu ana kadar 30 bin başvuruyu sonuçlandırarak bin 900 kişinin göreve iade edilmesini sağladı. Bu kişiler 30 gün içerisinde işlerine dönerken, geriye dönük maaşlarını da alabiliyor.

TSK ve Emniyet’te kripto tedbiri

Göreve iade edilen asker ve polisler ‘Araştırma Merkezi’nde istihdam edilecek, kritik görev alamayacaklar. Bu kişilere silah verilmeyecek, eski rütbelerini de kullanamayacaklar. 10 gün içinde göreve başlamayanların da hakkı düşecek.

Üsteğmen Çelik, göreve iade edildi

Elazığ'da 16 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY paralel devlet yapılanması kapsamında görevinden ihraç edilen Üsteğmen Vural Çelik, 2 sene sonra görevine iade edildi.

OHAL Komisyonu meslekten ihraçlarla ilgili ilk kararını verdi

Kamu görevinden ihraç edilmelerinin ardından göreve iade için Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonuna başvurularda ilk karar açıklandı. Komisyon, bazı kişilerin başvurularını kabul ederken, bazılarını reddetti.

İki yeni KHK yayımlandı

Olağanüstü hal kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin de bulunduğu iki Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

MEB'de 3 bin 592 personel göreve iade edildi

Milli Eğitim Bakanlığında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanan 3 bin 592 personel göreve iade edildi.

İşte Elazığ'da göreve iade edilen öğretmenlerin listesi

Milli Eğitim Bakanlığı 6 bin 7 öğretmeni görevine iade etti.

Ömer Serdar, muhtarlarla bir araya geldi

Seçim bölgesi Elazığ'da muhtarlarla bir araya gelen Ak Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan üyesi Ömer Serdar, Türkiye'nin yaşadığı süreçte bir takım mağduriyetler oluşuyorsa buna ilişkin sistem içerisinde yeniden göreve iadelerin devam ettiğini belirterek, devlet olarak her zaman adil davranacaklarını söyledi.

Elazığ'da 16 polis göreve iade edildi, 6 polis açığa alındı

Elazığ'da son Kanun Hükmündeki Kararname (KHK) ile 16 emniyet personeli göreve iade edilirken, 6 polis açığa alındı.

Canikli'den öğretmenlerle ilgili açıklama

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, 27 bin 715 öğretmenin meslekten ihraç edildiğini, 9 bin 465 öğretmenin açığa alındığını, 455 öğretmenin ise göreve iade edildiğini açıkladı.

Açığa alınan öğretmenlerle ilgili flaş gelişme!

Tunceli’de, Milli Eğitim Bakanlığı’nca görevden uzaklaştırılan 504 öğretmenden 419’u, eğitim ve öğretimin aksamaması için göreve iade edildi.