Etiketler

'Kadın bakanlığı' gelebilir

AK Parti'nin Kızılcahamam’da baısna kapalı gerçekleştirilen 29. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda kadın-erkek kavgaları sonrası ortaya çıkan kamu davaları görüşüldü.

Elazığ’da mülteci sorunları ele alındı

Elazığ’da düzenlenen toplantıda mülteci sorunları ve çözüm yolları ele alındı. Toplantıda Elazığ'da yaklaşık 20 bin civarında mülteci bulunduğu da aktarıldı.

11. Kalkınma Planı kabul edildi

2019-2023 yıllarını kapsayan 11. Kalkınma Planı TBMM Genel Kurulu’nda görüşüldü ve yapılan oylama ile kabul edildi.

MTSO 2018 yılının son meclis toplantısını yaptı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası 2018 yılının son meclis toplantısını yaptı. 2019 yılı tahmini bütçenin görüşüldüğü Aralık ayı meclis toplantısına TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Sadıkoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri katıldı.

Vali Memiş: “Kazanan Erzurum olacak”

Erzurum Valisi Okay Memiş'in başkanlığında şehirdeki hava kirliliğinin sebepleri ve alınacak tedbirlerin görüşüldüğü bir toplantı yapıldı.

İl özel idaresinin yatırım ve projeleri masaya yatırıldı

Adıyaman İl Özel İdaresi tarafından Adıyaman'da yapımı planlanan ve devam eden kamu yatırım ve projelerinin görüşüldüğü toplantı Vali Aykut Pekmez Başkanlığında yapıldı.

Tarımsal yayım ve danışmanlık destekleme konusu görüşüldü

Erzincan'da 2018 yılı tarımsal yayım ve danışmanlık destekleme ödemesi hakkında tebliğ görüşüldü.

Battalgazi Meclisi olağan toplandı

Battalgazi Belediye Meclisi, Kasım ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, imar ağırlıklı gündem maddeleri görüşüldü.

Kurban Bayramı öncesi alınacak tedbirler görüşüldü

Malatya Büyükşehir Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi alınacak tedbirleri görüştü.

Çocuk Koruma Koordinasyon Toplantısı yapıldı

Erzincan'da çocuk koruma koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi. Çocuk Koruma Koordinasyon toplantısı Cumhuriyet Savcısı Gürcü Adeviye Koç başkanlığında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya, Cumhuriyet Savcısı Gürcü Adeviye Koç, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan, ilgili kurum, kuruluş müdürleri ve yetkilileri katıldı. Toplantıda bir önceki yapılan toplantıda alınan ve uygulamaya konulan kararlar görüşüldükten sonra 2018 yılı içerisinde yapılacak çalışmalar kararlaştırıldı. Toplantı katılımcıların gündem maddeleri ve yapılması planlanan çalışmalar ile ilgili kanaat ve görüşlerini iletmesinin ardından son buldu.

Aydın muhtarlarla buluştu

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın İftar yemeğinde muhtarlar ile bir araya geldi. Ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılık konularının görüşüldüğü programda, cumhur İttifakı'na destek istendi.

İl Genel Meclisi Mayıs ayı meclis toplantıları tamamladı

Erzincan İl Genel Meclisi Mayıs ayı toplantısı Meclis Başkanı Ünal Tuygun başkanlığında yapıldı. 2018 yılının 5. ay toplantısında, ilçeler de ve köylerde devam eden yatırımlar görüşüldü.

Battalgazi Belediye Meclisi toplandı

Battalgazi Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. İmar ağırlıklı gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, Meclis Divanı Yedek Katip Üye seçimi ve bazı İhtisas Komisyonları'nda bulunan boş üyeliklerin seçimi yapıldı.

Erzincan İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantıları tamamlandı

Erzincan İl Genel Meclisi nisan ayı toplantısı meclis başkanı Ünal Tuygun başkanlığında yapıldı. 2018 Yılının 4. Ay toplantısında, ilçeler de ve köylerde devam eden yatırımlar görüşüldü.

İl Genel Meclisi Nisan ayı meclis toplantıları başladı

Erzincan İl Genel Meclisi nisan ayı toplantıları Meclis Başkanı Ünal Tuygun başkanlığında başladı. Kamu kurum ve kuruluşlarının yatırımlarının yanı sıra, ilçe ve köylerde yapılması planlanan altyapı, içme suyu, yol ve içme suyu gibi çalışmalar ile ilgili gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantı da konuşan Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal Tuygun 2018 yılı yatırım sezonunda havaların ısınmasıyla başladıklarını, köylerdeki eksikliklerin belirlendiğini söyledi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Nisan ayı olağan toplantısını yaptı

Battalgazi Belediye Meclisi, Nisan ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. İmar ağırlıklı gündem maddelerinin görüşüldüğü Meclis toplantısında, encümen üye seçimi ve ihtisas komisyonları seçimi yapıldı.

Battalgazi Belediye Meclisi Mart ayı toplantısını yaptı

Battalgazi Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın başkanlığında yapılan toplantıda, İmar ağırlıklı gündem maddeleri görüşüldü.

Baro Başkanı Av. Adem Aktürk, Adalet Bakanı Gül’ün konuğu oldu

Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk, Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda gündeme ilişkin konular görüşüldü. Tokat, Samsun, Afyonkarahisar, Isparta, Mardin, Kastamonu illerinin baro başkanlarının da katıldığı toplantı hakkında yazılı bir basın açıklaması yapan Erzincan Baro Başkanı Av. Adem Aktürk açıklamasında; Adalet Bakanlığı yetkililerinden aldığımız davet üzerine, Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül ve bazı milletvekilleri ile Tokat, Samsun, Afyonkarahisar, Isparta, Mardin, Kastamonu Baro Başkanımızın da katılımıyla güncel konularla ilgili toplantı gerçekleştirdik.

Aşkale’de ikinci eğitim öğretim dönemi hazırlıkları

Erzurum'un Aşkale İlçesi'nde 2017/2018 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde öğrencilerin huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için alınacak olan tedbirler görüşüldü.

Battalgazi Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısını yaptı

Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ın açılışını yaptığı toplantıda, imar ağırlıklı gündem maddeleri görüşüldü.

2018 yılında Erzincan da dengeli bölgesel kalkınma misyonu

Erzincan Valisi Ali Arslantaş'ın başkanlığında gerçekleştirilen Erzincan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Toplantısı'nda, 2018 yılı için Erzincan'ın dengeli bölgesel kalkınma misyonuna ilişkin konular görüşüldü.

Battalgazi Belediye Meclisi yılın ilk meclis toplantısını yaptı

Battalgazi Belediye Meclisi, 2018 yılının ilk olağan toplantısını gerçekleştirdi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başkanlığında yapılan meclis toplantısında, ağırlıklı olarak imar ile ilgili gündem maddeleri görüşüldü.

Darende’de devlet vatandaş buluşmaları

Darende Kaymakamlığı tarafından geleneksel hale getirilen 'Devlet Vatandaş Buluşması' adlı toplantının sonuncusu ilçeye bağlı Yenice Mahallesinde yapıldı. Toplantıda mahallenin çözüm bekleyen sorunları görüşüldü.

İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantısı yapıldı

Erzincan İl Genel Meclisi aralık ayı toplantısı meclis başkanı Ünal Tuygun başkanlığında yapıldı. 2017 Yılının son meclis toplantısında, ilçeler de ve köylerde devam eden yatırımlar görüşüldü.

Battalgazi Belediye Meclisi 2017 yılının son toplantısını gerçekleştirdi

Battalgazi Belediye Meclisi, 2017 yılının son olağan toplantısını gerçekleştirdi. İmar ağırlıklı gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, Battalgazi Belediyesi Hanımınçiftliği Kampüsü, Meslek Yüksekokulu açılması kaydıyla Türk Hava Kurumu Üniversitesi'ne tahsis edildi.

Başkanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taleplerde bulunacak

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) öncülüğünde sivil toplum kuruluşları başkanlarından oluşan Başkanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı ziyaret öncesinde bir araya geldi. Toplantıda Sivas için talep edilecek öncelikli konular görüşüldü, 3 madde sunulması yönünde ortak karar alındı.

İl genel meclisinde milli eğitim yatırımları görüşüldü

Mehmet Can Erdoğan Başkanlığında toplanan il genel meclisinde Kasım ayı toplantısında milli eğitim yatırımları görüşüldü.

FKA Kasım Ayı Toplantısı Tunceli’de Yapıldı

Tunceli, Elazığ, Malatya ve Bingöl valilerinin katıldığı Fırat Kalkınma Ajansı'nın (FKA) Kasım ayı toplantısında, önümüzdeki yıl yapılacak faaliyetler ile mali destek programlarının görüşüldüğü bildirildi.

İl genel meclisinde kadın hakları raporu görüşüldü

Adıyaman İl Genel Meclisi Mehmet Can Erdoğan başkanlığında 2018 yılı tahmini bütçenin görüşüldüğü toplantıda kadın hakları raporu görüşüldü.

Vali Güzeloğlu, genel projeler toplantısına başkanlık etti

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, genel projeler toplantısına başkanlık etti. Sosyal Destek Programı ve Aile Destek Merkezi'nin genel projelerinin görüşüldüğü toplantıda projelerin yürütülmesi konusunda kurumlar arası işbirliğinin ve koordinasyonun sağlanması hakkında genel değerlendirmeler yapıldı.