Etiketler

65 yaş ve üzeri vatandaşlar yeniden sokağa çıktı

Elazığ'da koronavirüs salgını sürecinde uzun süre evde kalan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci kez kaldırılmasının ardından güneşli havanın tadını çıkardı.

Palandöken’de hafta sonu yoğunluğu

Palandöken Kayak Merkezinde hafta sonu tatilini fırsat bilen yerli ve yabancı turistler, güneşli havada kayağın keyfini çıkarttı.

Şiddetli dolu ve yağmur yağışı vatandaşları hazırlıksız yakaladı

Adıyaman'da, birkaç gündür etkisini devam ettiren yağmur yağışı yerini güneşli havaya bırakırken merkeze bağlı Kömür Beldesinde aniden bastıran yağmur ve dolu yağışı vatandaşları hazırlıksız yakaladı.

Güneşli hava sokak hayvanlarına yaradı

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde birkaç gündür yapan yağmurun ardından açan güneş sokak hayvanlarını sevindirdi.

Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanından ‘güneş’ uyarısı

Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Hakan Çoksüer, D vitamininin güneş ışınlarının cilde temasıyla sentezlenen bir vitamin olduğunu ve bu vitaminin eksikliğinin kısırlığa neden olduğunu belirterek, Kış aylarında D vitamini sentezi daha da azalabilmektedir. O yüzden çocuk sahibi olmak isteyenlerin güneşli havalarda dışarı çıkmasını istiyoruz. 'Güneş girmeyen eve doktor girer' diye bir atasözümüz var. Güneş girmeyen eve çocuk da girmiyor maalesef dedi.

Palandöken’de hafta sonu kayak keyfi

Palandöken Kayak Merkezi'nde hafta sonu tatilini fırsat bilen yerli ve yabancı turistler, güneşli havada kayağın keyfini çıkarttı.

Vatandaşlar ağaç gölgelerine kaçıyor

Ramazan ayında sıcakların arttığı Adıyaman'da vatandaşlar güneşli havada ağaç gölgelerine sığınıyor.

En renkli kardan çocuklar...

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, yoğun kar yağışının ardından gelen güneşli havayı fırsat bilen bir annenin çocuğuyla birlikte yaptığı kardan çocuklar renkli görüntüler oluşturdu.