Etiketler

Türkiye, dünyada en sağlıklı gıdayı üreten ülkelerden biri

Gıda güvenilirliğinde Türkiye'nin iddialı olduğunu belirten Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Türkiye olarak dünyada en sağlıklı gıdayı üreten ülkelerden biriyiz. Biz de gıdadan zehirlenmeler dünya ve Avrupa ortalamasının çok altındadır. Şu anda Avrupa birliği ülkeleri bizdeki sebze ve meyveleri Avrupa ülkesine girişinde biber ve patlıcan hariç diğer ürünlerde artık analiz yapma ihtiyacını görmüyor.

Yeni dönem başlıyor! 16 Eylül'den sonra satılamayacaklar

Öğrencilerin güvenilir gıdalarla beslenmesi amacıyla hazırlanan ‘Okul Gıdası’ logosu uygulaması 16 Eylül’de başlıyor.

Elazığlılar dikkat! İkinci elde güvenilir adres…

Elazığ ve bölgede 40 yıldır hizmet veren Ford Çetinkayalar, kalite ve güvenirliği ile ikinci el araç satın almak isteyenlerin bir numaralı tercihleri arasında yer alıyor.

SPK'dan yalan haber yapan ve yayanlara uyarı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), sermaye piyasalarının etkin, güvenilir ve şeffaf bir ortamda işleyişi için tüm tedbirlerin alındığını belirterek, yalan, yanlış haber ve açıklamaları yapanlar ve yayanlar hakkında her türlü yasal işlemin yerine getirileceğini duyurdu.

Kaya;"Her türlü desteği sunmaya hazırız"

Süt ve et ürünleri ile ilgili tesisleri gezen İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Kaya, güvenilir gıda üretimi için üzerilerine düşen her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını söyledi.

'Gıdada güven talebi tarıma yön veriyor'

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanı Sabahat Güllüoğlu, ‘Tüketicilerin çevreye dost, insan sağlığına duyarlı, güvenilir gıda talepleri tarımsal arzı yönlendiren en önemli etken haline gelmiştir.’ dedi.

Büyükşehir bayram öncesi denetimlerini sıklaştırdı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, halk sağlığını korumak ve vatandaşların güvenilir gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak amacıyla Ramazan Bayramı öncesi, market, kasap, pastane ve tatlı üreten işyerlerinde denetimlerini sıklaştırdı. Şuana kadar kent merkezindeki ilçelerde hijyen açısından 170 işyerini denetleyen Gıda Kontrol Ekipleri, bayram öncesi 350 işyerini denetlemeyi hedefliyor.

‘Karekod uygulaması çeklere olan güveni artırdı’

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, geçtiğimiz yıl bir önceki yıla göre karşılıksız çıkan çek adedinde yüzde 44 azalma olduğunu belirterek, ‘Karşılıksız işlemi yapılan çek sayısı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 44 azaldı. Bu azalmada güvenilirliği artıran karekod uygulamasının büyük payı var’ dedi.

Başsoy; "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum"

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı. Başsoy mesajında Toplumun, dünya ve ülkemizde gelişen olayları doğru ile güvenilir bir şekilde öğrenilmesini sağlayan gece gündüz demeden mesleğini icra eden siz değerli gazetecilerin gazeteciler gününü kutluyorum. Özellikle sahada işin asıl yükünü omuzlayan muhabir arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum.

Ünlü şarkıcı Derya Uluğ Diyarbakır’ı salladı

Ünlü şarkıcı Derya Uluğ Diyarbakır'da verdiği konserde hayranlarını coşturdu. Uluğ, Birçok sanatçı arkadaşıma da söylüyorum. Buranın gayet güvenilir ve konserlerin de birçok yerden daha güzel geçtiğini söylüyorum dedi.

Meteorolojik bilgiler artık cebinizde

En güncel ve en güvenilir hava tahmin bilgilerine ulaşabileceğiniz Meteoroloji Genel Müdürlüğü uygulaması İOS ve Android marketlerde ücretsiz olarak hizmetinizde.

Elazığ'ın 'Güvenilir Gıda Projesi' 81 ilde uygulanacak

Bordo Beyaz Bayrak Güvenilir Gıda Projesinin Türkiye genelinde gıda sektöründe uygulanmış ilk proje olduğunu belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Turan Karahan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ilgili genel müdürlüklere, Elazığ'da uygulanan projenin 81 ilde uygulanması talimatını verdi dedi.

ESKİ’den iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü, atıksu, içmesuyu arıtma ve kanalizasyon birimlerinde çalışan personeline gaz ölçüm cihazları ve solunum cihazlarının uygulamalı 'İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi' verdi. İş güvenliği uzmanları tarafından verilen eğitimde, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hükümleri doğrultusunda ESKİ'nin çalışanlarına kapalı alanlara girerken personellerin zararlı gazlardan etkilenmemesi için uygulamalı olarak iş sağlığı ve güvenliği hakkında bilgilendirme yapıldı. Çalışan personele eğitim sonrasında zararlı gazlardan etkilenmemeleri için anlatılan teorik bilgiler pratikte de gösterildi. ESKİ Genel Müdürlüğü yetkilileri, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen'in talimatıyla çalışan personelimizin çalışma saatleri içerisinde alınması gereken tedbirleri öğrenmeleri, kanuni hak ve yükümlülüklerimizin önemini özümsemeleri için bu eğitim programını düzenledik. İş kazalarına karşı yöneticilerimizin daha bilinçli olmalarını sağlamak için eğitimlere devam ediyoruz. Bizim için önce can güvenliğidir. Personellerimizin sağlıklı ve güvenilir ortamda çalışması için eğitim çalışmalarına büyük bir önem veriyoruz. Bu kapsamda düzenli olarak 'Çalışanların İş sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimleri Yönetmeliği'ni eğitim programlarıyla çalışanlarımıza aktarıyoruz dedi.

Başkan Çakır Anneler Gününü kutladı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Anneler Gününü kutlayarak, Anneler, her yaşta insan için en güvenilir ve en büyük güç kaynağıdır dedi.

Elazığ referandum sonuçları...

Elazığ, Türkiye Geneli ve tüm illerimize ait referandum sonuçlarını hızlı, güvenilir ve grafiklerle, Son Dakika 23 ile takip edin...

Ağbaba: ”Referandum süreci adil bir şekilde gitmiyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, referandum sürecinin adil bir şekilde gitmediğini iddia ederek, Her seçimin adilliği ya da güvenilirliği tartışılıyor. Seçimin güvenilirliği, adilliği sadece sandıkta kullandığınız oyun sayılması ya da sandık değil, seçimin adil olmasını her yönden değerlendirmek gerekiyor. Basında taraflar eşit şekilde yer alabiliyor mu, hayır ve eveti savunanlar eşit şekilde dertlerini anlatabiliyorlar mı, imkanlardan eşit şekilde faydalanabiliyorlar mı? diye sordu.

Duman: "Mali Müşavir ve Muhasebeciler Ülke Ekonomisine Değer Katıyor"

Erzincan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Adem Duman, Toplumdaki defter tutan ve beyanname veren iş insanı algısını değiştirerek, verdiğimiz hizmetlerin mali danışmanlık ve denetim çerçevesinde güvenilir işletme danışmanı misyonuyla ekonomimizin önemli bir paydaşı olduğumuzu daha çok hissettirmek istiyoruz. dedi.

Elazığ’da ‘Güvenilir Gıda Ödülü’ töreni

Elazığ'da İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından başlatılan Bordo Beyaz Bayrak Güvenilir Gıda Projesi kapsamında bir otele Güvenilir Gıda Ödülü verildi.

Toplu taşımada dönüşüm hazırlıkları

Elazığ Belediyesi vatandaşların ulaşım hizmetlerinden daha konforlu, daha güvenilir ve daha rahat yararlanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye uyardı! Bu tarihe dikkat

Elazığ Belediyesi daha hızlı ve kaliteli ve güvenilir hizmet sunmak amacıyla, kullandığı otomasyon sisteminde değişikliğe gidiyor. Yapılacak düzenlemeler nedeniyle, 22-23 Ağustos tarihlerinde, Elazığ Belediyesi tarafından Otomasyon Sistemi Hizmetleri (Borç ödeme, sorgulama, dijital sayaç su yükleme vb.) verilemeyecek.

Elazığlılar bu tarihlere dikkat!

Elazığ Belediyesi vatandaşa daha hızlı ve güvenilir hizmet sunmak amacıyla, kullandığı otomasyon sistemini güçlendiriyor. Yapılacak düzenlemeler nedeniyle, 15 Temmuz Çarşamba günü saat 17.00'den itibaren arefe ve bayram günleri dahil 4 gün süresince vatandaşlar her tür ödeme ve yükleme yapma hizmetlerinden yararlanamayacak.