Etiketler

Halı dokumak, hastalığına terapi oldu

Elazığ'da kanser hastası olan 3 çocuk annesi Nurcan Gümüş, hastalığını terapi gibi gelen halı dokuma kursunda ilmik ilmik yeniyor, hayata da büyük bir heyecanla sarılıyor.

Halı dokumacılığı yeniden canlanıyor

Elazığ'da unutulmaya yüz tutmuş halı dokuma sanatı, 20 kadının katılımıyla ilmik ilmik canlanıyor. Kadınlar hem sanatı öğreniyor, hemde ev ekonomilerine katkıda bulunuyor.

Ev hanımları halı dokuyarak ev ekonomisine katkı veriyor

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Gündüzbey Yeşilkonak'taki Halı Dokuma kursuna katılan ev hanımları halı dokuyarak ev ekonomisine katkı veriyor.

Ev kadınları kursla meslek sahibi oluyor

Elazığ'da açılan halı dokuma kursu sayesinde kırsal kesimden göç eden dar gelirli kadınlar hem meslek öğreniyor hem de aile bütçelerine katkıda bulunuyor.

Büyükşehir’den halı dokuma kursu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen halı dokuma kursu büyük ilgi görüyor. Özellikle ev hanımlarının rağbet ettiği kursta, bayanlar hem meslek öğreniyor hem de ev ekonomisine katkı sağlıyorlar.

Başbakan Binali Yıldırım’a Mescid-i Aksa halısı verilecek

Adıyaman Belediyesi Kadın ve Gençlik Merkezi Yöresel Kilim ve Halı Dokuma Atölyesinde, Mescid-i Aksa'nın resminin ilmek ilmek dokunduğu halı Başbakan Binali Yıldırım'a, hediye edilecek.

Hastalar halı kursu ile hem meslek öğreniyor, hem terapi görüyor

Elazığ'da, psikolojik rahatsızlıkları bulunan bazı hastalar açılan halı kursu ile hem meslek öğreniyor, hem de terapi görüyor.

Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatları Kursu

Suşehri Kaymakamlığı tarafından desteklenen, Unutulmaya yüz tutmuş il Sanatları halı dokumacılığı eğitimi Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri tarafından Suşehri Gençlik merkezinde eğitime devam ediyor.

Kulp belediyesi ilçe kadınları için İstanbul gezisi düzenledi

Diyarbakır'ın Kulp Belediyesi ipek puşi atölyesi, halı dokuma atölyeleri ve ipek iplik fabrikasında çalışan 49 kadın için İstanbul gezisi düzenledi.

Halı dokuma tezgahları arasında klasik müzik dinletisi

Yeşilyurt Kent Konseyi Bayan Meclisinin daveti üzerine Malatya'ya gelen klasik müzik sanatçısı Selin Demirel, Gündüzbey Yeşilkonak Hizmet Binasında klasik müzik dinletisi düzenledi.

Genç kızlar Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslarda istihdam ediliyor

Diyarbakır'ın Bismil ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından köylerde açılan kurslar genç kızlara istihdam imkanı sağlıyor. Bismil'in Mirzabey köyünde açılan halı dokumacılığı kursu genç kızlara umut ışığı oldu.