Etiketler

Yargıtay'dan hamile işçi kararı!

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, milyonlarca kadın işçiyi yakından ilgilendiren bir karara imza attı.

Hamilelikten önce diş sağlığına dikkat

Diş Hekimi Zafer Kazak gebelik öncesi iyi bir ağız hijyenin olması gerektiğini ifade ederek Gebelik öncesi tedavi edilmemiş ciddi dişeti rahatsızlıkları olan hamile kadınlarda erken doğum ya da düşük doğum ağırlıklı bebek sahibi olma riski vardır dedi.

Hamile kadına doğum esnasında şiddet uygulandığı iddiası

Diyarbakır'da hamile bir kadına, doğum esnasında ebe ve hemşirelerin şiddet uyguladığı iddia edildi. En mutlu gününde hayatının şokunu yaşayan kadının babası, durumu Sağlık Müdürlüğü, hastane başhekimliği ve karakola bildirdi.

Yaylada doğum sancısı tutan hamile kadın için seferber oldular

Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde 2 bin 600 metre rakımlı yaylada doğum sancısı başlayan kadın, jandarma, 112 acil servis ve avcılardan oluşan ekibin 4 saatlik yoğun çabası sonucunda ambulans helikopterle kaldırıldığı hastanede sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdi.

Erzincanlı ziraat mühendisi ve nişanlısı kazada hayatını kaybetti

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde dün meydana gelen trafik kazasında Erzincanlı Okan Haluk Çalışkan (32) ve nişanlısı Serap Tek (25) olay yerinde hayatlarını kaybettiler. Aynı kazada ziraat mühendisi 9 aylık hamile kadın tedaviye alındığı Hastanede yaşamını yitirdi.

Hamile olanlarda diş problemlerine dikkat

Global Diş Hekimleri Derneği Başkanı Diş Hekimi Zafer Kazak, Gebelik öncesi tedavi edilmemiş ciddi diş eti rahatsızlıkları olan hamile kadınlarda erken doğum ya da düşük doğum ağırlıklı bebek sahibi olma riski vardır. Bu nedenle gebelik öncesi iyi bir ağız hijyeni rutininin kazanılmış olması ve diş eti tedavilerinin yapılmış olması önemlidir dedi.

Hamile kadın 3 saatte hastaneye yetiştirildi

Sivas'ın Gürün ilçesinde kar nedeniyle yolu kapanan köyde doğum sancısı çeken hamile kadın, 3 saatlik çalışmanın ardından hastaneye yetiştirildi.

Türkiye’nin konuştuğu Suriyeli kadın, İHA’ya konuştu

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde, yanında çocukları bulunan Suriyeli hamile kadın, kendisini taciz eden zanlının 14 gün sonra yakalanarak cezaevine gönderilmesi ile rahat bir nefes aldı. Olay nedeni ile psikolojisi bozulan ve eşi ile arası açılan kadın, kendisini kimsenin tanımadığı bir yere taşınmak istiyor.

Diyarbakır’da tacizcinin bulunması için özel ekip oluşturuldu

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde hamile kadını taciz ettikten sonra silahını çekip, tekme atan tacizcinin yakalanması için özel ekip oluşturuldu. Bölgedeki tüm güvenlik kameralarını incelemeye alan ve esnaflarla görüşen polis, tacizcinin eşkalini belirlemeye çalışıyor.

Hamile kadına çocuklarının yanında taciz

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde iki çocuğu ile birlikte yürüyen hamile kadın, kendisine arkadan yaklaşan şahsın tacizine maruz kaldı. Tacizci, kendisine tepki gösteren kadına silah çekip, tekme de savurdu. Çevreden geçenler ise olayı izlemekle yetindi.

Hamile kadın ‘pes’ dedirtti

Diyarbakır'da 6-7 haftalık hamile kadının, ambulansın ne kadar sürede geldiğini test etmek için acil talepte bulunması 112 görevlilerine pes dedirtti. Çoğu asılsız günde 9 bin çağrının geldiği Diyarbakır Acil Kontrol ve Komuta Merkezi görevlileri, vatandaşları gereksiz çağrılar konusunda bir kez daha uyardı.

Hamile kadının midesinin yüzde 85’i yapılan ameliyatla alındı

Mide kanseri tanısı konulan, 5 ay 2 haftalık hamile kadının midesinin yüzde 85'i yapılan ameliyatla alındı.

Memur-Sen’den vahşete tepki

Memur-Sen Malatya İl Temsilcisi Kerem Yıldırım, Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde tecavüz edildikten sonra başına taşla vurularak öldürülen Suriyeli hamile kadın ve 10 aylık bebeği ile ilgili yaptığı açıklamada Vahşetin etnik kimliği, meşru mazereti olamaz dedi.

Hamilelik döneminde diş problemlerine dikkat

Gebelik öncesi tedavi edilmemiş ciddi diş eti rahatsızlıkları olan hamile kadınlarda erken doğum veya düşük olabileceğini belirten Diş Hekimi Zafer Kazak, hamilelik döneminde diş bakımına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Kansızlıkla savaşan besinler

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, demir eksikliği anemisi görülme sıklığının giderek artmaya başladığını ifade ederek, Kansızlık özellikle hamile kadınlarda, çocuklarda ve kadınlarda daha çok görülüyor. Kansızlığı önlemek için sağlıklı ve doğru beslenmek büyük önem taşıyor dedi.

Kansızlıkla savaşan besinler !

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, demir eksikliği anemisi görülme sıklığının giderek artmaya başladığını ifade ederek, Kansızlık özellikle hamile kadınlarda, çocuklarda ve kadınlarda daha çok görülüyor. Kansızlığı önlemek için sağlıklı ve doğru beslenmek büyük önem taşıyor. dedi.

Başkan eşi Kılıç’tan anne Güler’e ziyaret

Erzurum'da doğum yapmak üzere olan hamile kadının imdadına yetişen Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ın bu girişimi karşılıksız kalmadı. Hastaneye ulaştırıldıktan hemen sonra dünyaya bir kız çocuğu getiren Filiz Güler, bebeğine Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ın eşinin Sibel olan ismini verdi. Aldığı bu haber karşısında mutluluk duyan Sibel Kılıç ise, hastanede bir an olsun yalnız bırakmadığı Filiz Güler'i hem hasta yatağında ziyaret etti, hem de minik adaşına Cumhuriyet altını taktı.

Erzurum’da belediye başkanının doğuma yetiştirdiği aile çocuğa başkanının eşinin ismini verdi

Erzurum'da doğum yapmak üzere olan hamile kadının imdadına yetişen Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç, tipi nedeniyle ulaşımın neredeyse imkansız hale geldiği Çat ilçesi Kaplıca Mahallesi'ndeki hamile kadını evinden alarak hastaneye makam aracıyla ulaştırdı. Hastanede doğum yapan Filiz Güler, kız çocuklarına Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç'ın eşi Sibel Kılıç'ın ismini verdi.

Belediye başkanı makam aracıyla hamile kadını hastaneye yetiştirdi

Doğum yapmak üzere olan hamile kadının imdadına Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç yetişti. Başkan Kılıç, tipi nedeniyle ulaşımın neredeyse imkansız hale geldiği Kaplıca Mahallesi'nde ikamet eden Filiz Güler isimli hamile kadını evinden alarak hastaneye makam aracıyla ulaştırdı.

Kızakla hasta kurtarma operasyonu

Bingöl'de kar yağışı nedeniyle yolu kapanan bir köyde rahatsızlanan 2 aylık hamile kadın, UMKE tarafından yaklaşık bir kilometre kızakla taşınarak kurtarıldı.

Malatya’da trafik kazası: 2 yaralı

Malatya’da 2 aracın çarpışması sonucu 2 kişi yaralandı. Kaza sonrası araç içerisine sıkışan hamile kadın itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Elazığ'da trafik kazası: 6 yaralı

Elazığ'da birini ehliyetsiz sürücünün kullandığı 3 aracın karıştığı kazada hamile kadının da aralarında bulunduğu 6 kişi yaralandı.

Ambulans helikopterler hayat kurtardı

Elazığ'ın Arıcak ilçesinde PKK'lıların yola patlayıcı yerleştirmesi nedeniyle karayolunun risk taşımasından dolayı acilen hastaneye kaldırılması gereken biri hamile, diğeri kazazede 2 kadının imdadına ambulans helikopterler yetişti.

Mahsur Kalan Hamile Kadın Kurtarıldı

Elazığ'ın Karakoçan ilçesine bağlı Bazlama köyünde kar yağışı nedeniyle mahsur kalan hamile kadın İl Özel İdare'ye bağlı iş makinelerinin yolu açması sayesinde kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.