Etiketler

Mehmetçik'ten şehitlik hassasiyeti

Elazığ'da Mehmetçik, belirli aralıklarla ilçe ve köylerde bulunan şehitlerin kabirlerini ziyaret ederek hem bayraklarını değiştiriyor hemde, bakımını yapıyor.

Başkan Şerifoğulları'ndan çağrı: 'Küçük dostlarımızı unutmayalım'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde çağrıda bulunarak, 'Küçük dostlarımızı unutmayalım. Onlar için kapı önlerimize koyacağımız bir kap mama, bir kap su hayat demektir. Lütfen bu konuda büyük bir hassasiyet sergileyelim.' dedi.

Sağlık Bakanı Koca'dan 'evde kalın' mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vatandaşlara evde kalmaları konusunda hassasiyet vurgusu yaptı.

Yıkımda işçinin bayrak hassasiyeti

Elazığ'da deprem sonrasında ağır hasarlı binaların yıkımı devam ederken, bir işçinin fark edip kepçe yardımı ile Türk bayrağını enkaz alanından alması dikkat çekti.

Enkazda Kur'an-ı Kerim ve bayrak hassasiyeti

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından hasar gören binaların kontrollü yıkımı esnasında enkaz altında kalan Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrakları tek tek toplanıyor .

Yıkım öncesi operatörün bayrak hassasiyeti

Elazığ'da yıkım kararı verilen binanın girişindeki kapıda kalan Türk bayrağını fark eden operatör Hıdır Demir, Türk bayrağını alarak gönülleri fethetti.

'Yeni ekonomi programında hassasiyetler dikkate alınmıştır'

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan,açıklanan Yeni Ekonomi Programı'nın (YEP) içinden geçilmekte olan ekonomik sürecin hassasiyetlerinin dikkate alındığını gördüklerini ve iş dünyası olarak çalışmaya, üretmeye devam edeceklerini söyledi.

Elazığlı öğrencinin ‘Türkiye’ hassasiyeti

Elazığlı ilkokul öğrencisinin, Türkçe dersinde hecelere ayırması istenen ‘Türkiye’ kelimesini ayırmaması ve gerekçe olarak öğretmenine verdiği ‘Öğretmenim siz demediniz mi? Türkiye bölünmez.’ yanıtı sosyal medyada ilgi çekti.

Sağlıksız beslenme vücutta akne oluşturuyor

Dermatoloji Uzmanı Doktor Fulya Tezel, sağlıksız beslenmenin vücutta akne oluşturduğunu söyledi. Tezel, Akne, derideki yağ bezelerinde yağ üretiminin artması ve iltihaplanma sonucu cilt yüzeyine yerleşen sivilcelerdir. En sık ergenlik döneminde ve bölge olarak yüzde, sırtta, omuz başlarında görülür. Akne tedavisi güneşe karşı hassasiyeti arttırabilir veya kullanılan ilaçlar cildin kurumasına neden olabilir dedi.

Tunceli’de Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı

Tunceli ailesi olarak çocukları, gençleri madde bağımlığı ve uyuşturucudan korumak için koordineli olarak büyük bir hassasiyetle çalışmalar yürüttüklerini belirten Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, bu konuda Tunceli olarak başarılı olduklarını aktardı.

Sağlık-Sen’den döner sermaye açıklaması

Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, hastanelerde döner sermayelerin adaletsiz bir şekilde pay edildiğini savunarak, bu konuda hassasiyet beklediklerini belirtti.

Numan Kurtulmuş: “Suudi gazeteci ile ilgili umudumuzu korumak istiyoruz”

Diyarbakır'a gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, kayıp gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili olarak, Biz umudumuzu korumak istiyoruz. İnşallah burada net bir sonuç çıkar ve Kaşıkçı'nın sağ salim dünya kamuoyunun önüne çıkmasını görürüz diye temenni ediyoruz. Bütün dünyanın nefesini tutup hassasiyetle beklediği bir konu dedi.

Sonbaharda gözlere dikkat

Sonbaharda mevsim geçişi sebebiyle vücut direncinin düştüğünü belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay, tüm vücutta olduğu gibi gözde de hassasiyet olabileceğini ve sonbaharda dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

Vatandaşın hakkını gözeten esnaf ödüllendirildi

Malatya'da fiyat etiketlendirmesi ve barkot sistemi konusunda hassasiyet göstererek vatandaşın hakkını gözeten esnaf ödüllendirildi.

Başkan Başsoy’dan Dünya Yaşlılar Günü kutlaması

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy 1 Ekim Dünya Yaşlılar Haftası münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı. Başsoy mesajında Hayat tecrübeleri ile insanlığın önüne ışık tutan, toplumların geçmişi ile arasındaki bağlara köprü olan, kıymetli büyüklerimizin yaşlılar haftasını kutluyorum. Bizler büyüklerine, hayat tecrübesi yüksek, yaşlılarına değer vermeyi başarabilen nadir toplumlardan biri olarak hayatımızı sürdürüyoruz. Biliyoruz ki yaşlılarımız yüce Mevla'nın bizlere emanetidir. Biliyoruz ki büyüklerimiz bizler için aslında birer nimettir. Anasına, babasına öf bile dememeyi emreden bir dinin terbiyesi ile büyüklerine hizmet etmeyi, dünyevi ve manevi birer nimet sayan geleneğin terbiyesi ile yanınızdayız. Devletimiz de aynı hassasiyet ile dezavantajlarınızı ortadan kaldırabilmek için mücadele ediyor. Yaşlısına hürmet etmekten, saygı göstermekten başka somut, elle tutulur imknlar sunuyor. Sosyal devlet olabilmenin ne demek olduğunu bizlere hissettiren devlet yöneticilerimize, siyasilerimize teşekkür ediyorum. Bizleri bu günlere ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, onlara gereken saygıyı ve ihtimamı göstermek, toplum olarak hepimizin görevidir. Yaşlılarımız, yaşanmışlıklarıyla geçmişimiz; örnek aldığımız tecrübeleriyle geleceğimizdir. Onlar örfümüz, detimiz, geleneklerimiz ve hoş sohbetlerimizdir. Onlara verdiğimiz değerler ile geleceğimizi yeniden kuracağız. Bu duygularla tüm büyüklerimizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nü kutlar, minnet ve şükran duygularımla, yaşam sevinçlerimizin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım. Hayırlı uzun ömürleriniz olsun. dedi.

Yeni Rektör’den "yerli ve milli" hassasiyeti

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Yerli ve milli ekonomi için, ülkemiz endüstrisine en faydalı şekilde katkı sunmak için çalışacağız dedi.

Adıyaman Üniversitesi yerli ve milli ürün kullanmayı sürdürüyor

Ülkemize yönelik ekonomik saldırılar sonrası daha da önemli hale gelen ve öteden beri Adıyaman Üniversitesinde uygulanmakta olan yerli ve milli ürün ve teknolojilerin tercih, teşvik ve kullanımı hassasiyetle sürdürülüyor.

Dişlerdeki soğuk ve sıcak hassasiyetlere dikkat

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Yrd.Doç.Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, dişlerdeki soğuk ve sıcak hassasiyetlere dikkat çekerek, Dişimizi tedavi ettirmezsek bir müddet sonra mikroorganizmalar pulpa içindeki damar ve sinirleri harap ederek iltihabın oluşmasını sağlarlar dedi.

Saç ekiminde 4 maddeye dikkat

Saç Ekimi Koordinatörü Engin Sönmez, saç ekimi işleminin her aşamasının ciddi tecrübe gerektiren hassasiyete sahip olduğunu kaydederek, saç ekiminde 4 maddeye dikkat çekti.

Tüketici 'nişasta bazlı' ibaresini etikette görecek

Tarım ve Orman Bakanlığı, tüketicilerin hassasiyetini göz önüne alarak şekerli ürünlerin mevzuatında değişikliğe gidiyor. Mısır şurubundan elde edilen her ürün etiketinde ‘nişasta bazlı’ ifadesinin yer alması zorunlu olacak.

Aydemir: ‘Kanaat önderleri ufuk mimarlarımızdır’

AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, 'Bizim AK çizgide ortaya koyduğumuz dünya görüşü, ufuk çizgisi ve insana hizmet odaklı dava hassasiyetimizde Erzurumluluk ruhu, dadaşlık duruşu esası oluşturur. Bunda Erzurum'a mana katan kanaat önderlerimizin, mütefekkirlerimizin şüphesiz büyük ehemmiyet ve rolü vardır. Onlara müteşekkiriz' dedi.

Aydemir: ‘Basın milli vicdanın sesidir’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 'Basın, milli vicdan, dikkat ve hassasiyetin ifadesi; asgari ve azami müştereklerin savunucusu, değerlerin koruyucusu, milli irade nabzının aktarıcısıdır. Basınımız bu misyonunu 15 Temmuz'daki hain kalkışmanın sindirilmesi, milli haysiyetin galip gelmesi yolunda, tarihi bir yaklaşımla ortaya koymuş, Milli iradenin sesi olmuştur. 'dedi.

Aşırı sıcaklarda sokak hayvanlarına yardımcı olalım uyarısı

Uzmanlar, sıcak havaların sokak hayvanlarını olumsuz etkilediğini ifade ederek, hayvanların su ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılamada gereken hassasiyeti göstermenin önemli olduğunu belirtti.

Dişlerdeki sıcak-soğuk hassasiyete dikkat

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Yrd.Doç.Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, dişlerde sıcak soğuk hassasiyeti konusuna dikkat çekti.

Ertaş’tan Cumhurbaşkanına Milletbahçe teşekkürü

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Erzurum Şube Başkanı Murat Ertaş, 27. Dönem Milletvekilliği Seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Seçim Beyannamesi'nde yer verdiği ve tv programlarında öne çıkardığı şehirlere Millet Bahçesi yapılması fikrini hem çevrecilik açısından hem güzel dilimiz Türkçe açısından çok kıymetli bulduklarını ifade ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hassasiyetleri için teşekkür etti. Millet Bahçe adının Osmanlı döneminde de cumhuriyetin ilk çeyreğinde de kullanıldığına dikkat çeken TDED Erzurum Şube Başkanı Ertaş, TDED olarak genel başkanımız Sayın Ekrem Erdem'in gündeme getirdiği ve birkaç belediyenin uyguladığı 'Millet Bahçe ifadesinde 'park' kelimesi yerine 'bahçe' kelimesinin kullanılmış olması bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. dedi.

Erzincan’da öğrenciler bilime teşvik ediliyor

Erzincan'da lise ve ortaokul öğrencileri düzeyinde bir ilk olan ve bu yıl ana teması Fen Bilimleri Eğitiminde Deneysel Çalışmalar olarak belirlenen ve fen bilimleri alanlarında branş öğretmenleri danışmanlığında, öğrencilerin müfredat içerisindeki konu ve kazanımlara yönelik tasarlayacakları deneyleri bilimsel kongre kültürü hassasiyetiyle sunacakları bir çalışma ortamı oluşturulması, bu sayede öğrencilerin araştırma ve tartışma becerilerinin geliştirilmesi için TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrenci Sempozyumu gerçekleştirildi.

Dişlerde soğuk ve sıcak hassasiyetlere dikkat

Yrd.Doç.Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, dişlerde soğuk ve sıcak hassasiyetine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

'Operasyonu doğru buluyorum'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD, Fransa ve İngiletere'nin Suriye operasyonuyla ilgili, ‘Rejimin daha önce de çeşitli defalar yaptığı bu tür saldırıların cevapsız bırakılması elbette düşünülemezdi. Kimyasal saldırıya gösterilen bu hassasiyetin rejimin konvansiyonel silahlarla katledilen Suriyeliler için de sergilenmesi gerektiğine inanıyoruz’ dedi.

Bingöl’de Türk Polis Teşkilatının 173. Yıl Dönümü

Bingöl İl Emniyet Müdürü Metin Akay, Polis teşkilatımız çağın gereklilikleri, teknolojisi ve insanı merkeze alan bir hassasiyetle hareket etmekte olup bu bilinçle ülkemize ve milletimize mahcup olmadan görevini yerine getirmektedir dedi.

Milletvekili Aydemir’den Dadaş ruhunu tarif

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 'Her ferdi iman kalası, her ocak ve durağı şükür yuvası olan Erzurum; milli feraset ve basiretin adresi, manevi ve milli şuur ifadesi, milli irade hassasiyet ve dikkatinin vurgusu olan bir şehir. Tortumlu Muteber ananın, ekmeğini direksiyon sallayan kazanarak Çaykaralı taksici esnafının, ateşin karşısında ekmek mücadelesi veren Lavaş ustamızın duası tek: 'Allah devletimize zeval vermesin.' dedi.