Etiketler

Bir annenin en büyük mutluluğu…

Zehra Özkal, zihinsel engelli oğlunun hayata tutunması için yaptıkları ‘bir annenin en büyük mutluluğu bu olsa gerek’ dedirtti.

Ağabey 'İyi ki kardeşim var' dedi, hiç düşünmeden böbreğini verdi

Elazığ'da 3 yıldır böbrek hastası olan ve son 6 ayda böbrek fonksiyonları yüzde 20'nin altına düşen 3 çocuk annesi 35 yaşındaki Fatma Arpacı'ya (35) ağabeyi, İyi ki kardeşim var diyerek böbreğini verdi hayata tutunmasını sağladı.

Kardeşler 'Can' oldu

Elazığ'da böbrek yetmezliği çeken ve haftada 3 gün diyalize girmek zorunda kalan 2 kişiye, kardeşleri böbreklerini vererek hayata tutunmalarını sağladı.

Minik böbrek hastası hayalleri için yola çıktı

Babasının vereceği böbreği ile hayata tutunmanın hayallerini kuran minik böbrek hastası, başta Sivas Valiliği olmak üzere hayır sevenlerin destekleri ile nakil için yola çıktı.

Hastalığından dolayı hem eşinden hem de işinden oldu

Diyarbakır'da yaşayan Gülden Özkorkmaz, böbrek nakli yaptıktan sonra hem eşinden hem işinden oldu. 36 yaşında ve çocuğu ile yalnız yaşayan Özkorkmaz, yeniden hayata tutunmak için evde hemodiyaliz istiyor.

Ölmemek için nakil bekliyor

Adıyaman'da, 4 yıldır böbrekleri olmadığı için haftada 3 gün diyalize giren 52 yaşındaki Elifan Hermenci, biran önce böbrek nakli olarak hayata tutunmak istiyor.

Göçmen çocuğun hayata tutunma mücadelesi

Afganistan'da bombalı saldırıda annesini ve babasını kaybeden 12 yaşındaki Abdullah Resulü, simit satarak hem kendi hem de 7 yaşındaki kardeşinin okul masraflarını karşılıyor.

Kazada ölen annenin sezaryenle alınan bebeği yaşam savaşı veriyor

Kahramanmaraş'ta dün gece meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Lütfiye Kanadıkırık'ın karnından sezaryenle alınan 5 aylık bebeği hayata tutunmaya çalışıyor.

Diyarbakır’da görülmemiş hizmet

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kentte yalnız yaşadığı tespit edilen yaşlıların adeta eli kulağı oldu. Görevliler, yalnız yaşadığı tespit edilen yaşlıların evlerine giderek tepeden tırnağa temizlikten geçiriyor. Kişisel bakımlarının yanı sıra görevliler, istenildiği takdirde misafir gelmeden önce ikramlıkları hazırlayıp yaşlıların hayata tutunmalarını sağlıyor.

5 çocuğuyla hayata tutunmaya çalışıyor

Diyarbakırlı 5 çocuk annesi Halime Arslan, maddi imkansızlıklar nedeni ile zor günler geçiriyor. Çocuklarını okula göndermekte zorluk çeken Arslan, yetkililerden yardım bekliyor.

Gözleme ile hayata tutundu.

Sivas'ta yaşayan 10 çocuk annesi, yaşadığı sıkıntılar karşısında pes etmeyerek, açtığı gözleme dükkanında elde ettiği gelirle hayata tutunma mücadelesini sürdürüyor.

Azra ameliyat olmazsa felç kalabilir

Adıyaman'da omuriliğinde kitle ve belinde eğrilik olan 11 yaşındaki Azra Başoğlu, ameliyat ile hayata tutunmak istiyor.

Silikozis hastası 60 kişi ölümü bekliyor

Çalıştığı kot taşlama işinde yakalandığı silikozis hastalığı ile yaklaşık 3 yıldır mücadele eden Akif Okur, hayatını kaybetti. Akif Okur ile birlikte aynı işi yapıp hastalığa yakalanan 60 kişi, sıranın kendilerine gelmesini beklemeyi bırakıp, hayata tutunmak için yetkililerden yardım bekliyor.

Çocuk gelin oldu, hapis yattı, kocası terk etti

Diyarbakırlı Melek Ö., 13 yaşındayken evlendi. İlk çocuğunu 16 yaşında kucağına alan talihsiz kadın, kendisinin işlemediği bir suçtan dolayı hapse girdi. Hamileyken girdiği hapiste 6'ncı çocuğunu dünyaya getiren Melek Ö.'nün dramı bununla da sınırlı kalmadı. Hapishaneden çıktıktan sonra eşi tarafından 6 çocuğu ile birlikte terk edilen acılı anne, bayırlardan topladığı yeşillikleri satarak hayata tutunmaya çalışıyor.

Doğuştan bacakları olmayan küçük Miraç, şehir magandalarının hedefi oldu

Doğuştan bacakları olmayan ve aynı zamanda kalbindeki delikle yaşamak zorunda olan 10 yaşındaki Miraç Öğmen, şehir magandalarının hedefi oldu. Protez bacak kullandığı için çok küçük adımlar atarak yürüyebilen Miraç, önceki gün amcasıyla birlikte darp edildi. Kimliği henüz belirlenemeyen kişiler amcasını yaralarken, tüm azmiyle hayata tutunma mücadelesi veren Miraç'ı da yere düşürerek tekmelediler.

Köse Ailesine Hayırseverler Sahip Çıktı

İHA muhabirinin önceki gün haberini yaptığı çöpten topladıkları ekmek parçalarıyla hayata tutunmaya çalışan Köse ailesinin bu durumuna hayırsever vatandaşlar duyarsız kalmadı.

Elazığ'da Yürek Burkan Dram!

Elazığ'da yaşayan 6 kişilik Köse ailesi, çöpten topladıkları bayat ekmekleri yiyerek hayata tutunmaya çalışıyor.

Suriye’li Mülteciler Elazığ’da

Tüm mal varlıklarını Suriye'de bırakan aileler şimdi yaşam mücadelesi veriyor. Konar göçer bir yaşam süren bu aileler kendi imkanlarıyla oluşturdukları çadır kentlerde hayata tutunmaya çalışıyor.