Etiketler

Yaralı Hint gölet balıkçıl kuşu koruma altına alındı

Elazığ'da yaralı halde bulunan ve dünyada nesli tükenme tehlikesi altında olan Hint gölet balıkçıl kuşu koruma altına alındı.

Rektör yaralı baykuşu buldu tedaviye gönderdi

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ tarafından bulunan yaralı baykuş, tedavi altına alındı.

'Hiçbir zaman mama toplama talebimiz olmadı'

Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Bakımevi adına mama toplanılması söylentisi üzerine Veteriner İşleri Müdürü Vesile Tutcugil, açıklamalarda bulundu.

Her ay bin hayvan 55 kişilik ekibin sayesinde şifa buluyor

Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun merkezi durumunda olan 20'si profesör 55 kişilik ekiple hizmet veren Fırat Üniversitesi (FÜ) Hayvan Hastanesinde, aylık ortalama bin hayvanın tedavisi yapılıyor. Geçtiğimiz yıl 12 bin 847 hayvanın sağlığına kavuşturulduğu hastane bölge hastanesi gibi hizmet veriyor.

‘Türkiye’nin en donanımlı Hayvan Hastanesi’ne sahibiz’

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar ile Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi’ni ziyaret ettiler.

Yavru köpeğin bağırsağından vida çıktı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'ne iştahsızlık ve halsizlik şikayetiyle getirilen yavru köpeğin bağırsağından vida, tel ve metal parçalar çıktı.

Kaplumbağanın kırılan kabuğunu bakın nasıl birleştirdi

Elazığ'da bir iş makinesinin üzerinden geçtiği kaplumbağanın kırılan kabuğu hayvan hastanesinde iç organlarının zedelenmediği tespit edilince medical çivi ve telle birleştirildi.

CÜ Vakfı Okulları öğrencileri hayvanları unutmadı

Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları Mehmet Recai Toydemir Anadolu Lisesi 9'uncu sınıf öğrencileri 4 Ekim Hayvanlar Koruma Günü kapsamında Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesini ziyaret ederek hayvan hastanede yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Türkiye'nin en modern hayvan hastanesine ziyaretçi akını

Türkiye'nin en gelişmiş hayvan hastanelerinden biri olan Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Bakım Evi bugün ziyaretçi akınına uğradı.

Bitkin düşen şahin tedavi altına alındı

Elazığ'da bitkin halde bulunan şahin tedavi altına alındı.

Sokağa terk edilen 4 yavru köpeğe başka bir köpek 'annelik' yaptı

Elazığ'da sokağa terk edilen 4 yavru köpeğe daha önce sağlığına kavuşturulmuş başka bir köpek annelik yaptı.

Otomobilin çarparak belini kırdığı köpek tedavi altına alındı

Elazığ'ın Arıcak ilçesinde bir aracın çarparak belini kırdığı köpek, vatandaşların fark etmesiyle ekipler tarafından alınıp tedavi için hayvan hastanesine getirildi.

Bitkin 20 yavru köpek koruma altına alındı

Elazığ'da boş bir alanda bitkin halde bulunan 20 yavru köpek, Belediye Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakım Evinde tedavi altına alınarak sahiplendirilmeye başlandı. Köpeklerden 2'sini ise AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar sahiplendi.

Nailbey mahalle sakinleri kültür ve şehir turlarında

Elazığ Belediyesi tarafından organize edilen 'Kültür ve Şehir Turları' devam ediyor. Şehrin tarihi ve kültürel yerleri ile Elazığ Belediyesi tarafından ilimize kazandırılan çalışmaların halkımız tarafından ziyaret edilmesini amaçlayan geziler kapsamında Nailbey Mahalle sakinleri Harput, Elazığ Belediyesi Çöpten Enerji Üretim Tesisi, Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakım Evi ve Hayır Çarşısı’nı ziyaret ettiler.

Bingöl’de Spor merkezi açıldı, hayvan hastanesinin temeli atıldı

Bingöl'de Çok Amaçlı Spor Merkezinin açılış töreni ve Hayvan Hastanesi ile Hangar binasının temel atma töreni yapıldı.

'Kısırlaştırmaya karşı değilim, tecavüzcüleri kısırlaştırın'

Elazığ'da Türkiye'nin en modern 600 hayvan kapasiteli Hayvan Hastanesi ve Bakım Evi'ni ziyaret eden Prof. Dr. Canan Karatay, Hayvanların kısırlaştırılması demek onların normal hayatını ellerinden almak demektir. Çocuklar ve kadınlara tecavüz eden erkeklerin kısırlaştırılması lazım. Rica ediyorum böyle bir kanun çıksın dedi.

Bacakları kırık 8 köpek tedavi altına alındı

Elazığ ve çevre illerde araç çarpması sonucu bacakları kırılan 8 köpek, Fırat Üniversitesi (FÜ) Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesinde tedavi altına alındı.

Miniklerden geleceğin tesislerine ziyaret

Elazığ Belediyesi’nin çevreci yatırımları arasında yer alan Çöpten Enerji Üretim Tesisi ve Hayvan Hastanesi Geçici Bakımevi minikleri ağırladı.

Aracın çarptığı köpek, tedavi altına alındı

Elazığ'da bir aracın çarptığı köpek, Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesinde tedavi altına alındı.

Duyarlı çift, donmak üzere olan kediye sahip çıktı

Elazığ'da duyarlı çift, donmak üzereyken buldukları kediyi sahiplenerek, hayvan hastanesine götürüldü. Kedinin tedavisinin tamamlanmasının ardından, sahiplenen çiftin evde bakacağı öğrenildi.

Vurulan 'Puhu' kuşu tedavi altına alındı

Elazığ'da vatandaşların bulduğu kanadından vurulan Puhu kuşu hayvan hastanesinde tedavi altına alındı.

Üniversiteliler, örnek hayvan hastanesinde

Elazığ'da üniversite öğrencileri, Hayvan Hastanesi ve Bakım Evine giderek sokak hayvanları için farkındalık oluşurdu.

İşçilerin bulduğu safkan İngiliz atı iyileşti

Elazığ'da işçiler tarafından yol kenarında yaralı halde bulunan atın safkan İngiliz cinsi olduğu öğrenilirken, tedavi sonrası sağlığına kavuştuğu bildirildi.

(Özel Haber) Tam teşekküllü ‘Hayvan Hastanesi’

Diyarbakır Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği bünyesinde kurulan hayvan hastanesinde her türlü hayvanın bakım ve tedavisi yapılıyor. 7 gün 24 saat açık olan tam teşekküllü hastanede karşılaşılan salgın hastalıklara ilişkin de özel çalışmalar yürütülüyor.

Sulama borusuna sıkışan yavru köpekleri belediye ekipleri kurtardı

Elazığ'ın Keban ilçesinde sulama borusuna sıkışan ve donmak üzere olan 20 yavru köpek Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi ekiplerinin çalışması sonucu kurtarıldı.

Hastalanan hayvanlar kendi hastanelerinde şifa buluyor

Atatürk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi bünyesindeki Hayvan Hastanesinde, hasta hayvanlar şifa buluyor.

Barınağın süt annesi

Elazığ'da 3 ay önce sokakta yavruları ile birlikte bulunarak Hayvan Hastanesi Bakımevine yerleştirilen kedi, 70 yavruya süt annelik yaptı. Kedinin şuanda da anneleri trafik kazasında telef olan 3 yavruya daha süt annelik yaptığı öğrenildi.

Akbaba avcıların hedefi oldu

Elazığ'ın Keban ilçesinde, yaralı halde bulunan akbaba, Fırat Üniversitesi Hayvan Hastanesinde tedavi altına alındı.

Köpek'ten 'annelik' dersi

Elazığ'da 9 yavrusu olan bir köpek, trafik kazasında ölen başka bir köpeğin 2 yavrusunu da sahiplenerek 11 yavruya annelik yapmaya başladı.

Öğrencilerden hayvanlara ilgi

Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Bakım Evi'nde bulunan hayvanları yerinde gören öğrenciler, onları severek keyifli dakikalar geçirdi.