Etiketler

Kurban pazarında son gün yoğunluğu

Kurban Bayramı'na bir gün kala hayvan pazarında yoğunluk arttı.

Polisten hayvan satıcılarına 'sahte para' eğitimi

Elazığ'da polis ekipleri,hayvan pazarında kalpazanların mağduru olmamaları için satıcılara, sahte paranın gerçeğinden nasıl ayırt edileceğini uygulamalı olarak gösterdi.

Büyükşehir Horasan’a canlı hayvan pazarı yaptı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Horasan ilçesine de Canlı Hayvan Pazarı yaptı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Canlı Hayvan Pazarı'nda sona yaklaşıldı.

Oltu Canlı Hayvan pazarında yaprak kımıldamadı

Erzurum'un Oltu İlçesi'ndeki canlı hayvan pazarında, alış verişler yok denecek kadar az. Hayvan üreticileri Yem pahalı geçen sene sattığımız fiyatların yarı fiyatına satıyoruz. Yine de alıcı bulamıyoruz perişan durumdayız dediler.

Büyükşehir’den Karayazı’ya canlı hayvan pazarı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Karayazı ilçesinde de Canlı Hayvan Pazarı yapıyor. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen yatırımda sona yaklaşıldı.

Hayvancılığın nabzı Aziziye’de atacak

Aziziye Belediyesi ve DAP idaresi tarafından Aziziye Hayvan Pazarı içerisinde Hayvan Pazarı Müzayede Salonu inşaatının temelleri atıldı.

Malatya hayvan pazarında arefe yoğunluğu

Arefe günü Malatya hayvan pazarında yoğunluk yaşanıyor.

Kaçan kurbanlık dana trafiğe daldı

Erzurum'un Aziziye ilçesindeki hayvan pazarında satıcı ile alıcı arasında kıyasıya kol yoran pazarlıklar yaşanırken, kaçan bir dana trafiğe daldı.

Kurban pazarında ilginç pazarlık görüntüleri

Erzurum'un Horasan ilçesinde ilginç pazarlıklar ve görüntülerin ortaya çıktığı canlı hayvan pazarında, bayram öncesi sabah saatlerinde yoğunluk yaşanıyor.

Malatya Hayvan Pazarında bayram hareketliliği

Kurban Bayramına sayılı günler kalırken kurbanlıklar Malatya Hayvan Pazarına inmeye başladı.

Büyükşehir, Hayvan Pazarı’nda önlemler aldı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Malatya'nın en hareketli yerlerinden biri olan Hayvan Pazarında dini vecibelerin rahat bir şekilde yerine getirilebilmesi için Büyükşehir Belediyesi bir dizi önlemler aldı.

Elde kalan kurbanları Et ve Süt Kurumu alacak

Sivas Valisi Davut Gül, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi canlı hayvan pazarını ziyaret ederek hayvan yetiştiricileri ve vatandaşlarla sohbet etti.

Diyarbakır’da kurbanlıklar zararına satılıyor

Diyarbakır'da Kurban Bayramı öncesi hayvanlarını canlı hayvan pazarına getiren çiftçiler, yem pahalılığı nedeniyle zararına satış yapmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Başkan Eser kurban pazarında incelemelerde bulundu

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarını ziyaret ederek kurban satıcıları ve vatandaşlarla sohbet etti.

Hayvan Pazarında ki vatandaşlar sahte para konusunda uyarıldı

Erzurum Hayvan Pazarında, Asayiş Daire Başkanlığı ekipleri vatandaşları ve kurban satıcılarını sahte para ve dolandırıcılık konusunda uyardı.

Birlik Başkanı Akın canlı hayvan pazarını ziyaret etti

Malatya Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, geçtiğimiz yıla göre küçükbaş hayvanlarda yüzde 25' lik bir fiyat artışı olduğunu söyledi.

Erzurum hayvan pazarında hareketlilik artıyor

Türkiye'de hayvan yetiştiriciliği bakımından önemli bir yere sahip olan Erzurum'da, Kurban Bayramı dolayısıyla hayvan pazarında hareketlilik yaşanıyor.

1.5 tonluk boğa 21.5 bin TL’ye alıcı buldu

Sivas'ın Şarkışla İlçesinde kurulan İç Anadolu bölgesinin en büyük hayvan pazarında, 1.5 tonluk kurbanlık boğa bir saat içerisinde 21.5 bin TL'ye alıcı buldu.

Kurbanlıklar pazara indi

Yılın ilk kurbanlıkları İç Anadolu bölgesinin en büyük hayvan pazarı olan Şarkışla Hayvan Pazarında satışa çıktı.

Bingöl’de kurbanlık satışları başladı

Bingöl'de Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla canlı hayvan pazarında kurban satışları başladı. Kurban pazarında küçükbaş hayvanlar 700 ile bin 100 TL, büyükbaş hayvanlar ise 5 ile 12 bin TL arasında satılıyor.

Erzurum’da araba fiyatına kurbanlık

Erzurum hayvan pazarında 1 ton 100 kilogram ağırlığındaki kurbanlık tosun, 25 bin TL'den satışa çıkarıldı.

Oltu Hayvan pazarı seçim öncesinde durgunluk yaşanıyor

Erzurum'un Oltu İlçesi'nde köylülerin yaylaya çıkması ve seçim yoğunluğu nedeni ile Oltu Canlı Hayvan pazarında durgunluk yaşanıyor.

Şap karantinası altında bulunan hayvan pazarı yeniden açıldı

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde, şap hastalığı nedeniyle 6 haftadır kapalı tutulan canlı hayvan pazarı açıldı.

Akşarlılar kapalı hayvan pazarı istedi

Erzurum'un Şenkaya İlçesi Akşar Mahallesi sakinleri kapalı hayvan pazarı yapılmasını istiyorlar.

Türkiye’nin en büyük hayvan pazarında şap karantinası

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde kurulan Türkiye'nin en büyük canlı hayvan pazarı, bazı hayvanlarda şap hastalığına rastlanması nedeniyle süresiz kapatıldı.

Kar üstünde hayvan pazarı

Erzurum'un Oltu İlçesinde eksi 10 derecede kar üzerinde kurulan canlı hayvan pazarında besiciler soğuk hava karşısında zor anlar yaşıyorlar.

İthal et hayvan satışlarını durdurdu

İthal et satışı ile İç Anadolu bölgesinin en büyük hayvan pazarı olan Şarkışla hayvan pazarında satışlar durma noktasına geldi.

Oltu Hayvan pazarında satan çok alan yok

Oltu'da her hafta cumartesi günleri kurulan hayvan pazarında satışlar azaldı.

Büyükşehir’in yatırımı Köprüköy Canlı Hayvan Pazarı açıldı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarından biri olan Köprüköy Canlı Hayvan Pazarı, düzenlenen törenle açıldı. İlçe merkezinde gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, Büyükşehir Belediyesi olarak tarım ve hayvancılık projelerimizden özellikle canlı hayvan pazarı ve arkasından da canlı hayvan borsası ve arkasından da et entegre tesisleriyle bu zinciri tamamlamak üzereyiz dedi. Konuşmasında Büyükşehir'in projelerini anlatan Keskin, sözlerini şöyle tamamladı: 3,5 yılda 200 bin metrekare alanda Ortadoğu'nun en büyük canlı hayvan borsasını inşa etmek üzereyiz. İnşaatımız yüzde elli aşamada. Ve bunları destekleyecek olan ilçelerde de şu anda 9 ilçenin dördünde tamamladığımız, beşinde de projeleri devam eden Köprüköy'deki gibi hayvan pazarlarımız var. Bunların toplam maliyeti bize 11.5 milyon civarında ve dış ilçelerimizde 6 bin 500 hayvanı günlük olarak satışa geçireceğimiz projeler Elhamdülillah hayata geçiyor. Öncelikle tarım alanında zirve şehir olan Erzurum'un bu alanlardan faydalanarak Erzurum ölçeğinde Türkiye'ye destek olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ediyorum. Biz bu projelerin bir kısmını DAP ile beraber yürütüyoruz. Arkasından Bakanlıklarımızın, Büyükşehir Belediyemizin ve vatandaşlarımızın, ilçe belediyelerimizin Erzurum'un Türkiye'de zirve şehir olarak tescillenmesi de muradımızdır. Köprüköy Belediye Başkanı Osman Belli de, Bugüne kadar ilçemize büyük hizmetler veren başta Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, çok değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen beyefendiye canlı hayvan pazarı haricinde ilçeme prestij caddesi, su, kanalizasyon, yağmur suyu, köylerin asfaltlanması, mahallelerin parke kilit taşı yapılmasında hiçbir zaman bizi kırmayan, bizi geri çevirmeyen, hizmetlerini hızlı bir şekilde devam ettiren Başkanımıza çok çok teşekkür ediyorum diye konuştu.

Malatya Canlı Hayvan Pazarında Arife yoğunluğu

Kurban Bayramı arifesinde Malatya Canlı Hayvan Pazarında yoğunluk yaşanıyor. Vatandaşlar kurbanlık alımı için pazara akın ederken belediye ekipleri de herhangi bir aksaklık yaşanmaması için önlemlerini arttırdı.