Etiketler

Hafta içi mühendis hafta sonu çoban kardeşler

Elazığ'da elektrik-elektronik mühendisi Musa Aydemir ve inşaat mühendisi kardeşi Yakup Aydemir, hafta içi ofiste proje çiziyor, hafta sonları ise 200 küçükbaş hayvana çobanlık yapıyor.

Dereceye giren öğrencilere plaket verildi

Erzincan'da 2018 Ortaöğretim Kurumları KPSS sınavında Gül-Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden beş öğrenci Laboratuvar Hizmetleri, Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı, Tarım Alanlarında Türkiye derecesi yaptılar.

Malatya’da Çobanlık kursu açıldı

Malatya Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından ikinci kez Hayvan Yetiştiriciliği alanı ve sürü yönetimi elemanı kursu açıldı.

Vali Memiş ‘Tarım’da ve hayvancılıkta Türkiye’nin model ili olacağız’

Erzurum'da Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce düzenlenen Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Toplantısı Vali Okay Memiş başkanlığında yapıldı.

Vali Sonel, köylerde üreticileri ziyaret etti, tesisleri inceledi

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, piliç üretim tesisi ve hayvan yetiştiriciliği yapan üreticilerle bir araya gelerek, incelemede bulundu.

Fırat Tarım Meslek Lisesi Avrupa yolunda

Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Alanı öğrencileri uygulama eğitimi için Avrupa'ya gidecek.

İneklerin Munzur Çayı'ndan zorlu geçişi

Tunceli'nin Ovacık ilçesine bağlı Yaylagünü köyünde hayvan yetiştiriciliğiyle uğraşan Hüseyin Uzun, asma köprüden korkan ineklerini otlatmak için her gün Munzur Çayı'ndan geçirmek zorunda kalıyor.

Erzurum hayvan pazarında hareketlilik artıyor

Türkiye'de hayvan yetiştiriciliği bakımından önemli bir yere sahip olan Erzurum'da, Kurban Bayramı dolayısıyla hayvan pazarında hareketlilik yaşanıyor.

Genç bayanlar hayvancılığa soyundu

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde genç bayanlar hayvan yetiştiriciliğine başladı.

Küçükbaş hayvan üreticilerine verilecek destekler anlatıldı

Malatya İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafında küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin geldiği nokta ve yetiştiricilere verilen yeni teşvikler ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nca (TKDK) verilecek destekleri anlatmak amacıyla program düzenlendi.