Etiketler

Örnek genç, depremzede kedileri en kaz altından çıkardı, sahiplendi

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalan ve sağ kurtulan kedilere, bir hayvansever tuttuğu 2 odalı evde bakmaya başladı.

Hayvanseverlerden görme engelli kedi ile açıklama

Atatürk Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü üyeleri, hayvanlara yapılan şiddete tepki göstererek, yanlarında getirdikleri görme engelli kediyle basın açıklaması yaptı.

Yaban hayvanlarının yaraladığı av köpeğine şefkat eli uzandı

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Büyük Çamurlu Mahallesi'nde sol ön ayağı yabani hayvanlarca parçalanan av köpeğine, Elbistan Hayvanları Koruma Derneği gönüllüsü Murat Taş ve ailesi tarafından şefkat eli uzatıldı. Elbistan'a getirilerek koruma altına alınan köpeğin, tüm tedavisi de hayvansever Taş'ın kardeşi olan veteriner hekim İbrahim Taş tarafından yapılıyor.

Sivas’ta Veterinerlik Fakültesinde ders için sokak köpeğinin katledilmesine tepki

Sivas'ta Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Veterinerlik Fakültesinde sağlıklı bir köpeğin anatomi dersinde preparat olarak kullandığı iddiaları hayvanseverlerin tepkisine yol açtı.

Güvercin tutkunları bunu da yaptı

Diyarbakır'da Kanatlı Hayvanseverler Derneği çatısı altında bir araya gelen bir grup güvercin tutkunu, güzellik yarışmasında birinci gelen güvercin için sazlı sözlü çiğköfte partisi verdi.

Yaralı köpeğe VIP hizmet

Sivas'ta omur iliğine kürekle vurulup yüksekten atılmak suretiyle şiddet gören köpek, hayvansever vatandaşlar tarafından bulunarak tedavi edilmek üzere havayoluyla İstanbul'a götürüldü.

Kiraladığı ev sokak hayvanlarına yuva oldu

Sivaslı hayvansever, kış aylarında sokak hayvanları üşümesin diye 300 liraya kiraladığı evde 50'ye yakın kediye özveriyle bakıyor.

Aç kalan sokak köpeklerini kavurma ile doyurdu battaniye ile ısıttılar

Adıyaman'da bir hayvanseverler, aç kalan sokak köpeklerini et kavurma ile doyurup, battaniye ile ısıttı

Üniversite öğrencilerinden kampüsteki kediler için “barınma evi”

Atatürk Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü üyesi öğrenciler, kedilerin soğuk havalarda üşümemesi için barınma evleri yaparak kampüste belirli bölgelere yerleştirdi.

Kuşlar için dondurucu soğukta 5 kilometre yürüyor

Sivas'ta 70 yaşındaki hayvansever, kuşlara yem vermek için dondurucu soğukta her gün 5 kilometre yürüyor.

Kaçak avcılar kartal vurdu

Erzurum'un Pazaryolu ilçesinde kaçak olarak avcılık yapan şahıslar tarafından vurulan kartala hayvansever vatandaşlar sahip çıktı.

Ölmek üzereyken bulunan ’Şanslı’ kurtarılamadı

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde ölmek üzereyken çöplükte bir hayvansever genç tarafından bulunan ve 'Şanslı' adı verilen köpek kurtarılmadı.

Açlıktan ölmek üzere olan Kangal cinsi köpeğe yardım eli

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde sahibi tarafından çöplüğe terk edildiği düşünülen köpek hayvansever vatandaşlar tarafından bulundu. Açlıktan ölmek üzere olan köpek veterinere götürülerek tedavi altına alındı.

Hasta sokak köpeği için hayvanseverler seferber oldu

Malatya'nın Darende ilçesinde hasta bir sokak köpeği hayvanseverlerin girişimiyle tedavi altına alındı.

Yeni tasarı hayvanseverlerin tepkisine yol açtı

Malatya Doğa ve Hayvanlar İçin El Ele Derneği Başkanı Gülsüm Fırat, Hayvanları Koruma Kanununda yapılması düşünülen değişiklik tasarısına tepki göstererek tasarının vicdani ve insani koşullara göre yeniden hazırlanması gerektiğini belirtti.

Polis sokak köpeklerini doyurdu

Erzurum'un Çat ilçesinde sokak köpekleri hayvansever vatandaş ve polisler tarafından doyuruldu.

Sokak Kedilerine Kendi Evinde Bakıyor

Elazığ'ın, merkeze bağlı Harput mahallesinde yaşayan Nuriye Yücesu adlı hayvansever, soğuk havalarda dışarıda kalan sokak kedilerine evini açtı.