Etiketler

Vefat edenler anısına fidan diktiler 

Elazığ'ın Keban ilçesinin Taşkesen köyünde bir yıl içerisinde köyün nüfusuna kayıtlı vefat edenlerin anısına meyve fidanı dikilerek, helva ikramında bulunuldu.

Çelikhan ilçesinde vatandaşlara helva ikram edildi

Adıyaman'ın Çelikhan Ulu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle vatandaşlara helva dağıtıldı.

Koyulhisar’da esnaf ve sanatkarlar başkanını seçti

Koyulhisar Esnaf ve Sanatkarlar Şoförler Odasının 20'inci olağan genel kurulu yapıldı. İki listeli genel kurulda üyelerin oylarının çoğunluğunu alan Gökhan Helva, odanın yeni başkanı oldu.

İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy Bismil ilçesini ziyaret etti

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Diyarbakır Vali Yardımcısı Dr. Ahmet Naci Helvacı ile birlikte Bismil ilçesine ziyarette bulundu.

Aksakallı Mevlidle anıldı

Geçtiğimiz Cumartesi günü hakka uğurlanan, 2. Kolordu Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı'nın kardeşi ve Gazeteci Vahdet Nafiz Aksu'nun teyzesinin oğlu Merhum Sezai Aksakallı Lalapaşa Camisinde okutulan Hatim ve Mevlitle anıldı. Dua ve gözyaşlarının buluştuğu, Erzurum İl protokolüve çok sayıda Erzurumlunun katıldığı mevlid sonrasında, Korgeneral Zekai Aksakallı Cami avlusunda helva ikramında bulundu.

Sezonluk lezzet için ‘tokmak’lı mesai

Elazığ'ın tarihi Harput yöresinde, sezonluk lezzet ‘ceviz helvası’nın yapımı için tokmak ile yoğun bir mesai harcanıyor.

Hastanedeki yangına ilişkin açıklama

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Kliniklerinin Ek Binası'nda çıkan yangına ilişkin açıklama yapan Vali Vekili Dr. Ahmet Naci Helvacı, yangının alevli olmadığını belirterek, kontaktan kaynaklı, dumanın yayılması şeklinde devam eden bir olay olduğunu ifade etti. Helvacı, hastanede tedavi gören 181 kişinin çeşitli hastanelere sevk edildiğini de bildirdi.

İhramcızade İsmail Hakkı Toprak’ın 48. ölüm yıl dönümü

İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Hazretlerinin ölümünün 48.yılı dolayısıyla Sivas Belediyesi tarafından Ulu Cami'de Mevlit okutulup helva dağıtıldı.

Çelikhan’da bin 500 kişilik irmik dağıtıldı

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından bin 500 kişilik irmik helvası dağıtıldı.